NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Gamingre egyértelműen nem kellenek, sosem ez volt a célja a Titan szériának, a render viszont már egy egész más lisztből gyúrt tészta ugye, kiegészítésképpen ha hihetünk a techpowerupnak, nekem szokásom, nem a hasukra ütnek, a Titan RTX-nek is ajánlott felbontása már a 4k és a srácok erősen menetelnek a 4k gaming felé, mert ha megteheted, miért ne, + 18% relatív teljesítményfölényben van a 2080Ti-hez képest és ott az a futureproof faktor is mondván kevés dolog futureproofabb mint 24gb vram

@kimaslenne A tech világban nincs nagyon olyan, hogy futureproof. 3 év egy közép felső kategória tudni fogja amit most a Titan RTX, nem a 11gb ram lesz a szűk keresztmetszet. 4k-ra pedig nem sokkal jobb, mint egy 2080TI.
Ha munkát nézel nyilván nem ezen fogsz gondolkozni, ha egyszerűen kifogysz a memóriából és nem tudsz megoldani valamit. Plusz ott a nem megkurtított dupla pontosság. Renderingnél óriási előnyük lesz az RTX kártyáknak, ha egyszer készen lesznek a fejlesztők a render motorokba integrálásával. V-ray-hez már találni nagyon jó demo videókat.

Hiába gamelnek 4K-ban, amíg a Twitch még az 1440p-t sem támogatja, nemhogy a 4K-t, nézői szempontból kb mindegy milyen felbontásban játszanak.

Szerintem normál körülmények között nem lesz limit a 11giga ram, hogy kellene 24. Mire ez lesz a kevés, addigra kijön vagy 2-3 videokártya generáció.

Az ég világon semmi értelme ennek de attól még érdekes :smiley: (260W GPU + 7W CPU)

RTX 2060 6GB (GDDR6) leak.

Kb. GTX 1070 és GTX 1070Ti között, de kb. az ára is ott lesz, csak 2GB-al kevesebb VRAM-mal… Meh.

Ja. Tehát több teljesítményt kapunk, de sokkal több pénzért.
Hol is van itt elásva a medve?!
Na mindegy… számomra ez az Rtx széria egy csalódás eddig… (meg 450k -t elekérni egy kivert videókártyáért… már a 250k a 1080ti -ért is a megérés határán mozgott számomra, de ez így no comment…)

Arányosan több teljesítményt kapsz, arányosan több pénzért.

Rájuk száradt a sok Pascal kártya, aztán ahelyett hogy azokon lenne ár csökkentés az újat adják aranyárban. Persze kérdés hogy ez a taktika jó-e így, mert így lehet majd utána meg ez fog rájuk száradni…

Az árakon nem csodáljozom annyira, presztizstermék lett a gamer PC. Ha valami drágább az nagyob presztízsértéket képvisel. Elég rá nézni az RGB mániára és az üveg előlapú gépházakra, rég nem az optimumról szól.
Ráadásul nincs konkurencia a felső árkategórákban, kis túlzással oda áraz az Nvidia ahova akar. Remélem ez változik a jövő évben.

De most én nagyon nem vágom:
980ti is 250k volt újjonnan asszem. Anno a 780Ti is ha jól tudom 200k körül mozgott.
1080ti szintén 250k.
2080 ti: 450k WTF…
Na mindegy.
Vagy egy másik példa:
Gtx 970 120 környékén mozgott
Gtx 1070 szintén 120-130k környékén mozgott, csak messze sokkal nagyobb teljesítménnyel, és már képes volt 1080p120 ra.

Egyrész felsőházban az van amit @ftheta is írt, másrészt ezt fizeted meg. Új node-on 60%-al nagyobb chip.
Maradjunk annyiban hogy az RTX Titan nem véletlenül 2500USD.

GP102 - 471 mm²
TU102 - 754 mm²

Magát az RT technológiát vagy 10 éve fejleszti az nVidia.

A videokártya gyártásban a nagy költség nem a kínai gyári munkás aki legyártja, hanem a fejlesztő/szakember aki kifejleszti. Állítólag 1 MILLIÁRD dollár körül költöttek csak az RT fejlesztésre. Na nem mintha sajnálni kellene őket, kerestek persze szépen, de azért ez már egy érezhető összeg, és a RT-en kívül mást is fejlesztgettek ez idő alatt.

Amikor egy új termék/technológia kijön, pont ezért, az early adopterekkel fizettetik meg a fejlesztés legnagyobb részét, hogy minél gyorsabban megtérüljön. Ez egy teljesen természetes folyamat, mindenhol ezt csinálják.

A megoldás egyszerű: ha nincs rá szükséged, és/vagy nem engedheted meg magadnak, nem veszed meg, hanem veszel olyat aminek jobb az ár/érték aránya, akár nVidia akár AMD oldalról.

Ja értem. Nálam az verte ki a biztosítékot, hogy amúgy az új széria full gyenge is főleg az árához.
Régebben egy 780ti szintet hozott már egy 970 és 980ti szintet tudott, sőt néha túl is szárnyal egy 1070.
Erre föl:
Nemhogy a 2070, hanem a 2080 sem tud többet mint a 1080ti, sőt legtöbb esetbe a 1080ti 3-4 fps -el többet is tud.
És erre rá ez árazás teljesen kihozott a sodromból, én naív halandó embernek, aki azt hitte, folytatódik a haladási ütem, úgy ahogy eddig, és naív, aki azt hitte néhány év múlva 50k-ért kap egy 1080p60 fpst kisujjából kirázó kártyát. De gondolom megint az én naivitásom… :smiley:

Én már előre sajnállak titeket, a “milyen 2060-at vegyek?” kérdések miatt :rofl:

Most egy 3gb -os 2060-nak mi értelme?
A 4gb-osnak sincs sok, de a 3-asnak…

Én nem tudom, mi van az nvidiával az rtx megjelenése óta, de én már ott tartok, hogy a drivert sem frissítem, ha kidobnak egy újat.
Eddig azonnal nyomtam az update-re, ahogy jelzett a geforce experience, de már 3x is meggondolom, mert egyik frissítés xarabb, mint a másik. Már csak átolvasom a frissítések naplóját, hogy mi az amit javítottak és mi az ami még ismert hiba, de nem frissítek inkább, mert most azt mondom stabil a rendszer.
Csurig vannak a steames játékközösségek driver miatti crashekkel, főleg a 10-es szériás kártyáknál.
Pl ark-ozni alig tudtam jóformán, napi 5-6 crash abból 3 olyan kékhalál, hogy az egész rendszer beokádott, már azon voltam, hogy visszaküldöm a vga-t mert rossz.
Aztán láttam, hogy másoknál is fennáll ez a probléma, amit azt mondom a kövi vga driver orvosolt. De már inkább nem is frissítek.

Egyszerű: már nem a 10-es szériára fejlesztik a drivert. Így mondják kedvesen: tessék venni 20-ast.

Olcsóbban lehet adni, így nagyobb piacot fednek le. Ennyi a cél a sok variációval: telíteni a piacot, minden árkategóriában. Másrészt így a polcokra kikerül 30 RTX kártya, másik oldalon meg mondju 6 Radeon. Bemegy az emberke videokártyát venni, mit lát? Az egyikből jó sok van, és valószínű a felső polcon, a másikból meg csak pár darab, valahol hátul. Biznisz.

Láttam olyan összeesküvés elméletes videót is, hogy pl az rtx es driverek óta a 10-es szériás kártyákon csökkent az fps is ugyanazon a gépen, ugyanazzal a játékkal, most hogy ez mennyire volt véletlen, vagy szándékos, azt nem tudom.
Értem én, hogy “kedvesen” mondják ezzel, hogy vegyél 20-ast, de azért ne ba***ák már meg, hogy a 1080ti-t, amit 250k-ért vettem 3 hónapja szét akarják butítani, vagy mellőzik a normális drivert, mert ez azért vicc. Ha egy 1030-ról lenne szó, még azt mondom elnézem, de nem egy kategória a kettő.

Pedig simán lehet így. Lásd hasonló példa: Apple ugye évekig lassította a régebbi iPhoneokat. Egy idő után meg elkezdte a használó érezni hogy hát igen, lassulgat, betudták annak hogy régi, vettek újat.

Ez az avultatás nem egyedi, és jó oka is van: optimalizálni rendkívül idő és ezzel pénzigényes. Ha továbbra is a 10-es szériára is fókuszálnak, ennyivel kevesebb fejlesztő jut a 20-as széria drivereire. Ilyenkor meg kell hozni egy üzleti döntést, ami általában annyi, hogy az új széria a lényeg, a réginél pedig már max kritikus hibákat javítgatnak, de optimalizálás már csak ritkán/nem érkezik, és az sem gond ha valamennyit csökken a teljesítmény, ha az a 20-as széria jobb driver megoldásához szükséges.

Mondjuk a mobilok szándékos lassításáról már én is hallottam.
Arra nem emlékszem, hogy hol, de egy mobilgyártással foglalkozó srác is megerősítette ezt.
Azt irta, hogy ennek az az egyszerű oka, hogy a PC-vel ellentétben nem olyan egyszerű a mobilok tisztítása és karbantartása és sokan nem is gondolnak rá. Ráadásul beépített aktív hűtőt sem tartalmaznak.
Emiatt hosszú távon szépen lassan tudatosan csökkentik a telefon teljesítményét, hogy az esetleges “kosz” lerakódásoktól ne menjen tönkre benne a hardver mondjuk túlmelegedés miatt.
Van benne némi logika, de nem tudom, hogy ez tényleg így van-e. Nem biztos, hogy ezt pontosan így mondta, de a lényege valami hasonló volt.