NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Ha a feltételezésed igaznak bizonyul majd (remélem így lesz), akkor ebből adódóan jó árban lesz. Így viszont lehet,hogy új “bestbuy” kártyát kapunk.

Azt is kétlem azért, mert maga a chip nem feltétlenül pascal alapú, hiába nem tud sokkal többet. Tehát újra kellett tervezni, gépeket az új chip gyártásra átállítani stb.

Én úgy gondolom, valahol a 1060 környékén lesz, de árban meg kicsivel felette. Ha hozzávesszük hogy monitorból a Gsync még mindig drága, a budget gamernek továbbra is egy RX 580-90 és egy Freesync képes monitor a best buy.

Hát ha így lesz, akkor ez a hozzászólásod írja le legjobban a helyzetet

Sajnos amíg az AMD csak az alsóbb kategóriákban “nyerő”, addig az nvidia nem érzi okát az értelmes kártyák kiadására, nem érzékeli azt, hogy ha valami f@szságot csinálnak, akkor a konkurencia elhúz.

De ez sem jó, hogy az egyik csak a felső, a másik csak az alsó kategóriát képes lefedni a termékeivel.
Rt tech. meg szvsz szerintem nem kell se a 2060-ba, se a 2050-be, anélkül is jók lesznek, csak kapjunk teljesítményt, és én még abba reménykedem, hogyha a pascal, (amit elvileg már nem gyártanak :thinking::thinking:) elfogy, akkor rendesen beárazódik a többi rtx kártya is. (Mert ez ami most van, az nem állapot)

Vagy, jó nekem, hogyha az nvidida a felső kategória, csak akkor ha már gyengék az amd kártyák, legalább rendelkezzenek valamirevaló OC potenciállal, és ne zabálják az áramot, és ne melegedjenek (bár mostanába utóbbi nem olyan vészes) ha ezek megvannak, akkor szemrebbenés nélkül Amd kartyát vennék, ha az nvidia a mostanihoz hasonlóan x -szel drágább lenne.
Ja, és a rendes szoftveres támogatást ki is felejtettem. Számomra ezek az apró dolgok billentették eddig a zöld oldalra a mérleget, de remélem ez vagy egyenlő lesz, vagy értelmes áron kapom a zöldet.

A zöld oldal szoftvereivel is vannak gondok, ahogy olvasom a fórumot. (bár nekem eddig nem fogták vissza a 1070ti teljesítményét)
Az amd-nél nem tudom, mi van, nem volt még piros kártyám. :smile:

Hát, az újabb driverekkel már van gond nVidia oldalon is rendesen, legalábbis a GTX kártyákkal. Szóval ez már nem garancia semmire.

Én az OC-val úgy vagyok, hogy ha nem “muszáj”, akkor nem javaslom, meg is mondom miért: MINDEN esetben a hatékonyság kárára válik, vagyis sokkal jobban nő a fogyasztás, és ezzel együtt a hőtermelés, mint a teljesítmény. pl. Emelsz 10%-ot a magon meg a ramon, kb nyersz ennyit a játékokban, csakhogy 20-25%-kal megnő a fogyasztás, ezzel együtt a hőmérséklet = nagyobb fordulaton pörögnek a ventik = nagyobb zaj.

Én inkább veszek egy olyan kártyát, ami megfelel teljesítményben, és kész.

A másik, hogy a Gsync továbbra is indokolatlanul drága (mármint persze, indokolt, mert egy külön nVidia alkatrész kell hozzá), viszont “látványra” kb semmivel nem tud többet mint a freesync (vagy freesync 2). Remélem utóbbi idén végre elkezd terjedni, jó lenne, mert valamivel biztosabb minőséget nyújtana.

Ezen kívül amit még 2019-re remélek, hogy kijönnek végre olcsóbb, de ténylegesen HDR képes monitorok (HDR 1000, local dimminggel stb). Persze igény szerint Free/Gsynccel.

Nekem sajnos volt… bár igaz régebbi széria…

2060, it’s on. E szerint 1070 Ti verő, illetve elvileg lesz Anthem bundle-ben is és ha minden igaz 15-én launch. Kíváncsi vagyok az árra hufban.

Én inkább a teljesítményre vagyok kíváncsi. Akkor már lesz mihez hasonlítani az árát

Egyébként ez is elég érdekesen hangzik:

Freesync monitor nvidia kártyával

Én is épp ezt akartam linkelni. :slight_smile: Nem olvastam el a teljes cikket mert nem töltötte be mobilról valamiért, így nem tudom, de remélem, hogy ez visszamenőleg is (vagyis régebbi kártyákra is) érvényes lesz valahogy.

Igazából csak annyi hogy 12 olyan monitor van ami hivatalosan működni fog és Gsync certified lesz, 400-at teszteltek, de (asszem) minden FreeSync monitornál be lehet kapcsolni, csak ennél a 12-nél be lesz kapcsolva by default.

Közben én is meglestem a melóhelyes, döglődő kávé mellett… :slight_smile:

This new FreeSync monitor support will go live in Nvidia’s January 15 driver update. And it actually won’t be limited just to FreeSync monitors that Nvidia says pass certification. Those monitors will simply have the feature turned on by default.

“For gamers who have monitors that we have not yet tested, or that have failed validation, we’ll give you an option to manually enable [G-Sync], too,” says

Mondjuk ebből is látszik egy kicsit, hogy azért ez nagyon mesterségesen volt eddig gátolva… :slight_smile: Mindegy. A lényeg, hogy ez egy olyan lépés, aminek nagyon örülök speciel. Mivel most építettem gépet, hirtelen a 2060-nak nem örülök (bár jó áron vettem a zsír új 1070 ti-t), de hogy őszinte legyek, kétlem, hogy 1070 ti verő lenne. Én a 1060 és a 1070 közé látnám értelmét belőni, inkább a 1070-hez közelebb.

Az a pár teszt alapján a 1070-nek alap felette van, ez teljesen reális, arra vagyok kíváncsi a 70Ti-t fogja e.

Nagyon bízom benne, hogy nem csak az RTX széria kiváltsága lesz, és menni fog 1060-al és az LG monitorommal :slight_smile:

Nagyon a driveres “unlockolásra” hivatkoznak, ha jól értem ez minden G-sync kompatibilis vagy képes kártyára igaz. Én is örülök, főleg, hogy azért átszökött az agyamon monitorvárláskor, hogy g-sync, de végül nem fért bele, viszont ez freesynces.
:slight_smile:

Kíváncsi vagyok a monitorgyártók mennyire örvendeznek, akik megvettek X ezer gsync mondult az nVidiától… vagy az eladók, akik bevásároltak Gsync monitorokból :smiley: Ugye csomó modell van amiből van G és Freesync verzió, ezek után ki veszi meg drágábban a Gsynceset?

Nem lehet hogy lejjebb fog menni az áruk ezután? Nyilván hülye lenne mindenki eredeti áron venni. Egyébként aki eddig drágán megvette a GSync monitorját, neadjisten mondjuk karácsonyra, az jól beszopta… Kíváncsi vagyok miért pont most tettek le a külön GSync monitorokról…

Na igen, ez az én agyamon is átfutott, hogy azért egy sok esetben kib*szásnak tűnik, illetve, hogy hacsak az embernek nem lesz szörnyen extra igénye, akkor miért venne valaki g-syncest… Nem tudom technikai szempontból (képfrissítés, esetleges input lag szempontból, stb) van-e jelentős különbség a g-sync és a freesync között… A monitorok világa egy sötét folt számomra… :slight_smile:

Bennem ami felmerült, hogy ebben a lépésükben mennyire befolyásolta őket a kiszivárgott AMD pletykák? :slight_smile: Gondoljunk csak bele, hogy itt a fórumon hányszor volt leírva olyan, ami arra utal, hogy a vega kártyák megérhetik a freesync miatt… Lehet kicsit beszart az Nvidia és belátta, hogy veszélyes lehet az RTX-ek eladása, ha nem adják be a derekukat ezen a fronton? És ha folytatom ezt a gondolatmenetet, lehet az Nvidia tudja/sejti, hogy az AMD-s pletykák nem is olyan elképzelhetetlenek? Vagyis azon az áron azt a teljesítményt?