NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Az alsó-közép kategóriában az Rx kártyák elég versenyképesek lettek a mostani árukon, főleg hogy még játékok is járnak mellé. Ez, plusz az ingyen freesync ami lassan kb minden monitorba bekerül, olyan mérgékben tolja a vásárlókat az AMD felé, hogy valamit lépni kellett valószínűleg.

Valszeg nem véletlen, hogy 12 típus “ment át” a 400-ból, valamilyen quality szempontjuk biztosan van ( bírja e 144Hz-es full ranget stb). Én is kíváncsi vagyok, milyen eredményeket produkál majd a többi monitoron, lassan befutnak majd a review-ok.

Ez így logikus. Egyébként ezzel nem lenne baj, ha eddig a GSync monitorok nem lettek volna k drágák. Így most mindenki aki arra áldozott pénzt, nagyon megszívta. Ha mondjuk pár napja vettem volna egyet, tuti visszaküldeném :smile:

Én vissza fogom. :smile:
Csütörtökön kaptam meg. :smile:

" NVIDIA differentiates between fully certified G-SYNC displays and the newly approved models that it calls “G-SYNC compatible.” It also notes that even if your FreeSync display isn’t tested, it might still work. “For VRR monitors yet to be validated as G-SYNC Compatible, a new NVIDIA Control Panel option will enable owners to try and switch the tech on – it may work, it may work partly, or it may not work at all,” the company said… "

Ez a cikk pl. kicsit mást sugall, bár ez is megemlíti, hogy valószínű több monitor fogja tudni használni… Mindegy… remélem a Lenovo-m bele fog csúszni… :slight_smile: :

Akkor ez a reggel felért egy tökönrúgással gondolom :D.

Ahogy a fenti táblázat is mutatja.
“Érdemes gondolni a minőségellenőrzésre is. Az alaposabb minőségellenőrzés megbízhatóbb monitorokat eredményez, amelyek pedig jobb képi élményt is garantálnak. Az NVIDIA nem csak a speciális hardvert követeli meg, hanem azt is, hogy a képernyők szigorú követelményeknek feleljenek meg. Ez igazából két dolgot jelent. Az egyik az, hogy nem találunk G-Sync-képes monitort belépőszintű panellel. Vagyis a minőség és a tartósság a G-Sync-képes monitorok pozitív tulajdonsága. Az NVIDIA szigorú előírásai miatt természetesen az átlagárak is magasabbak, mint a normál monitoroknál.
A G-Sync-képes monitorokra alternatívát jelentő kijelzők lehetnek jók, nagyszerűek, de rosszak is. Sokszor pedig csak közepesek. A G-Sync-képes megoldásoknál ilyen szórástól nem kell tartani, ezt fedezi a prémium felár.”
Ettól függetlenül jó dolognak tartom az nvidia lépését, csak azt nem értem mihez kellett eddig a speciális hardver a g-synchez, ha anélkül is megy? Lehet, hogy lesz valami különbség?
Én is megvettem a g-synces Acer predatort, de nem bántam meg, más csak a design is elég b@aszó neki :smiley:
Szerintem @Xeno sem bánta meg, hogy megvette azt a batár nagy 21:9 es predatort :smiley:

Nem bántam meg de nekem a gsync alapnól ki van kapcsolva…1 mert nincs mire használjam jelenleg…2 mert érezhető inputlag-ot produkál…

Jó, neked NASA géped van, a droppoktól nem kell tartanod :smiley:

Erre meg véletlen bejelöljöm megoldásnak like helyett :sob:

Analfabéta vagyok :joy:

Solved… :wink:

Mondjuk az mekkora lenne, ha meg most feltolnák a freesync monitorok árait, mert támogatja a g-syncet “ammeg drága” xD

Egyszerű:

Szerinted ki gyártatja/fejlesztette azt a plusz hardvert, ami eddig kellett a Gsynchez? :smiley: És mint kizárólagos forgalmazó annyiért adta amennyiért akarta.

RTX-es laptopok is vannak ám:

Az Acer már készül az rtx 2080ti sli Acer Predator 22x-re. :smile:

kappa

“Első körben négyszáz A-Sync (Adaptive Sync) monitort elemeztek, amik közül 12 felelt meg az Nvidia kompatibilitási elvárásainak, ezekhez hamarosan olyan drivert ad ki a cég, amivel megközelíthetik a külön G-Sync csipszettel ellátott gamingmonitorok színvonalát.”
Ez a “megközelíthetik” kiváncsi vagyok, hogy mit is takar pontosan.

Ha ugyan olyan jó lesz, akkor se mondhatnák meg.

Most hogy hangzana az így kimondva, közönség előtt: igazából évekig lehúztunk titeket, gyakorlatilag a semmiért :smiley:

Persze, ez így nem igaz, mert ugye megvizsgálták a Gsync monitorokat, szóval a minőség biztosabb.

Valószínűleg ez egy válaszlépés az nvidia tőzsdei értékének zuhanására, hogy mégjobban vigyék az nvidia kártyákat akár freesync monitorok mellé is, és ne az olcsóbb amd kártyákat vigyék az olcsóbb freesync monitorok mellé :smiley: