NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Jöhetnek az RTX kártya + g-sync monitor “bándülök”, hogy fogyjon a panel készlet… :slight_smile:

A panel ugyanaz, csak a g-syncnek van egy plusz saját chipje. Valamit mondjuk biztos kitalál, amit csak a g-sync tud egy darabig, legalább míg kifutnak a modellek (hacsak nem mutat valamit amit csak a dedikált chipesek fognak pluszban nyújtani…)

Akkor nem kamuzott nagyot, ott van az a 1070Ti környékén. Már csak az ár kérdéses itthon, most hogy simán a 70Ti felé teszik vagy jobb esetben lenyomja kicsit azt…

Tökimdegy, mivel a 1070Ti-t már nem gyártják, ahogy fogy, annak az ára szépen felmegy majd, aztán egyszerűen elfogy.

27%áfával és a webshop hasznával kb. 140e re fog kijönni. (ha jól számoltam) persze ez webshoponként változhat.

De ezzel a 6 giga rammal nekem tűnik úgy, hogy inkább egy tartós és betyár 1080p-s kártya akar ez lenni? Nem szoktam 1440p-ben vagy 4k-ban (oké, hogy oda a 1070ti is kb. entry level) játszani, nem tudom mennyivel emészti jobban a vramot, de kicsit karcsúnak tűnik, főleg ray tracinggel. És a 6 giga is “up to”, fene tudja itt is nem-e jönnek még ki valami 4 gigás variával.

Ray tracinggel eleve 1080p 60 lehet max a cél, leglalábbis BF-ben. Majd meglátjuk a későbbi játékok mennyire jól imple,mentálják a technikát.

1440p-re ott a 2070 8 gigával.

A 2060 szerintem egy jó, high refresh rate gamer kártya lesz, 1080p-re, amiben nem kompetitív játékokban akár RT-vel is lehet játszani 60fps környékén (freesync-kel :smiley: )

Aki meg nem RT-zne, annak ott lesz a 1160.

Még tesztek

Épp most néztem, én is Linus videóját. Ezek a 3-4-6 gigás és Gddr5(x) és 6-os variációk azért kicsit furcsák… Hogy őszinte legyek, kb. nem is értem… Illetve az árazás szempontjából is felmerült a kérdés, hogy vajon a 350 melyikre vonatkozik… Mert ha akkora különsbég lesz mint ami a 1060 esetében van a 3 és a 6 gigás között, az azért…

Hogy őszinte legyek, kicsit reménykedem, hogy nem sül ki olyan hejjdejó vételnek. :slight_smile: Nem akarom megbánni a 1070-ti-t amit vettem 1,5 hónapja… :slight_smile: Bár szerencsére jó áron vettem (132.000). Hátha valami 1070 ti sli fetisiszták miatt fel fog majd menni az ára és marad is rá kereslet… :slight_smile:

Csak tipp részemről:

A 2060 marad 6 gigás GDDR6-tal.
A 1160-ból meg majd jönnek a mindenféle verziók, GDDR5X-el, 6-tal, 3-4-6 gigás verziókban.

Meglátjuk. Linus videóban mind a 6 variáció 2060 variánsként van feltüntetve.

Elég érdekes vízhűtés koncepció:

Kicsit off, de nem bírom ki :slight_smile: : és aki az Asus kártyát elhozta nekünk, a Gigabyte… :slight_smile:

Lehet megihlette őket a OneX hűtése. Engem kicsit arra emlékeztet, igaz az nem ilyen radiátoros megoldás emlékeim szerint, hanem klasszik hűtőbordákban folytatódik a vizes kamra.

Ha így nézzük, minden vízhűtés, a rendes levegős procihűtőkben lévő heatpipe-okban is folyadék van :smiley:

Oké… ennyi erővel igen… :slight_smile: Ha így nézzük, mi emberek is vízhűtésesek vagyunk… :slight_smile:

Jön az MSI high-end kártyája is:

Hát innen már csak egy lépés a zebra- és párducmintás számítógép alkatrész… lassan Győzike is tervezhet kártyát.

Szvsz nagyon jól néz ki. Asszem megvan a kártyám. :open_mouth: :crazy_face:

Hát nekem ez már az erkélyre szerelt, 2000 Ft-os világítós műanyag mikulások világát juttatja eszembe.

Egy kicsit tényleg hasonlít. De kinézetre illeni fog a buildembe. :smile: