NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Ha vízhűtesz úgyis, nem mindegy? :smiley: Úgyis megy rá a waterblock. Akkor meg jobb ha referencia PCB-s kártyát nézel.

G-Sync modulokat már eladták a gyártóknak, innentől fogva meg köszönik szépen.

Én ezt a bejelentést már az RTX launch-nál vártam. Hálistennek a zárt szabványok relatíve hamar megadják magukat. Nem véletlenül lett VESA szabvány az Adapative-Sync, erre épít a FreeSync is.

Igen, így én is mondjuk egy blower kártyát vennék, úgyis megy a fiókba a cooler, nincs értelme drágább kártyának. Bár ez olyan szempontból értelmes lehet hogy 3 8 pines van rajta (asszem)

Azért van könbség. A heat pipe egy fázisváltó hűtés természetes konvekcióval (úgy van belőve a folyadék és a nyomás a csőben, hogy adott hőmérséklettartományban forrjon fel), a normál vízhűtés egy egyfázisú (folyadék) hűtőközeg kényszerkonvekcióval. A heatpipenak hatásfoka nagyobb, a vízhűtésnek a teljesítmény sűrűsége.
Az emberben meg kb minden van, pl. amikor izzadsz akkor a párolgás von el hőt. Amúgy normál esetben az embert inkább fűteni kell.

Radeon VII - 16GB HBM2 - 699USD MSRP

Megmondom őszintén Navi bejelentésre vártam konzumer piacra, nem pedig 7nm Vega-ra.
Nekem ez most nem adja srácok. Fele RAM-mal és 500USD-ért szinte best buy lenne ebben a kategóriában.

De RTX 2080 árban, RT fícsőr nélkül… hááát. Hiába dupla VRAM, nem érzem.

Teljesítményben is ott lesz ha minden igaz, az RT meg egyelőre úgysem több mint ígéretes technológia. Ha árban alá tudnak vágni, akkor még jó is lehet.

Lehet hogy jelenleg nincs sok DXR címe, de mégis csak egy checkbox feature.

Ár és teljesítmény paritásban pedig a több funkció dönt. :weary:

Szerintem aki RT miatt vesz kártyát, nyugodtan tegye :smiley: Engem nem zavar, ha olcsóbban kapok ezért olyat, amiben nincs. :slight_smile:

Amennyire túltolták ezt az egész RT dolgot nVidiáék, nagyjából azt érték el, hogy a többség már magasról tesz rá.

Maga mint halfbaked fícsőr jelenleg engem sem érdekel (főleg nem a vele járő perf hittel egyetemben), de ugyan az a teljesítmény, ugyanabban az árban eddig se nagyon csábított el potenciális vevőket a zöld oldalról… ha érted mire gondolok. Sőt volt mikor egyenesen 90% teljesítményt adott az AMD, fele pénzért, akkor sem.

Idézőjeles technológia hátrányból pedig ugyanannyit kérni… akár hogy csűrjök csavarjuk, szerintem nem nyerő.

500USD nyitó áron, 8GB RAM-mal teljesen fogyasztható lenne. Ha full chipet adnák és 16GB RAM-mal ami mondjuk alulról nyalja az RTX 2080Ti-t, akkor azt mondom oké.

Amit nem értek hogy ez hogy nem jut eszükbe? Vagy ha esetleg mégis, akkor miért nem erre hajtottak? Csak volt valami jó okuk erre…
Bár lehet csak naiv vagyok

Egyszerű: piacon marad a Vega 56 és 64, azok pedig lefedik ezt a kategóriát. Ez pedig feléjük érkezik. Ők nem csináltak maguknak házon belül versenyt, inkább piacon tartják hosszabb ideig a korábbi generációkat (lásd teljes RX széria). 170 körül van vega 64, az kb pont az 500 dolcsis ár + a magyar áfa.

Nyilván a termék portfólió releváns részét akkor adjusztálni kell a megváltozott piaci viszonyokhoz. Nem tudom hányan vennéknek Vega 64-et egy RTX 2070 helyett egy árban, úgyhogy utóbbi kevesebbet fogyaszt jóval és még papíron jövőbiztosabb befektetés is.

Ezzel az a professzionális piacra tervezett GCN architektúrával sajnos megszívta az RTG, mert annyival több tranzisztort emészt fel egység teljesítményre hogy az “botrányos”. Nézd meg, még a tensor magokkal felhízlalt Turing is köröket ver rá gaming alatt perf/watt mutatóban.

Egyébként ha csak annyit csináltak volna, hogy a Vega 56-64-et átviszik 7 nm-re, 8 giga rammal, kisebb áram és hőfogyasztással (a 7nm miatt), mondjuk 299 és 399 dolláros áron, azzal simán kaszálhatnának. Feléjük meg elférne 700-ért a Radeon VII.

Linus vélemény az nVidia-Freesync ügyről:

GN:

Van arról valami infó, hogy a 2060 itt Magyarországon mikor kerül a boltokba?

Január 15 a hivatalos hard launch, ha jó a kihozatal, akkor jövőhét. Ha nem, akkor február eleje-közepe.

Kiindulva abból, hogy még mindig nem lehet előrendelni őket pl. az Alza-nál, én aligha számítanék rá, hogy jövő héten meg lehet majd őket venni itthon…a kezdő ár amúgy valahol 130 ezer forint körül alakul majd.

Tök felesleges 16GB VRAM a Radeon VII-re szerintem, ráadásul ezzel pont a versenyképességet rontották el, ugyanis a HBM típusú memória nagyon-nagyon drága, így simán adhatnák 699 helyett 599 dollárért a kártyát, ha 16 helyett “csak” 8GB VRAM lenne rajta - és akkor mindjárt nem kellene magyarázni a grafikonokat, ahol az ugyanannyiba kerülő RTX 2080-nal azonos teljesítményt mutogatják. Arról nem is beszélve, hogy a DXR (DirectX Ray-tracing) hiánya ebben az árkategóriában már lehet eléggé fájó ahhoz, hogy az emberek többsége inkább az eleve kevesebbet fogyasztó GeForce-ot vegye.

Meglátjuk :slight_smile: “levenni” 8 giga ramot a PCB-ről nem egy nagy was ist das, ha kell, elég könnyedén megléphetik. Csak akkor a Vega 64-nek teremtenek konkurenciát házon belül.

Az a baj, hogy raduplaztak a ROP-okra, így a memória vezérlő is kétszer szélesebb lett… Azért van rajt ennyi RAM, mert különben csak fele sávszélesség lenne… A tényen mondjuk sokat nem változtat, 699 ennek nem jó ár a teljesítményt és a képességeket nézve.