NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Egy kis Radeon VII elemzés:

A videóban látható spec oldal:

Németben 370EUR az FE kiadás, annyi lesz a középsávos a legtöbb gyártónál. Szóval 120-130e Ft hazai ÁFA-val reális. Amíg nagyobb tételben nem lesz elérhető, addig rajta van a retard adó is.

Ennyiért én személy szerint ezt kihagyom az életemből, főleg hogy mostanában amúgy se játszom semmi olyannal amit a GTX 1060 ne bírna el 1080p-ben.

Ha már témába vág, csak itt a helye :slight_smile:

Én még mindig hiányolok egy kártyát a 1060 és 1070(ti) és most már a 2060 között… Szerintem ha a 1160-at nem ide lövik be, akkor leszarták a kalapács nyelét… Árban is befér, teljesítményben is. És indokolt is szerintem.

Csak én vagyok izgatott a mai nvidia driver miatt? :slight_smile: drivert így még nem vártam… :sweat_smile:

Nekem úgy sincs fent a geforce exp. Úgyhogy nekem kb tökmindegy. Jól elvagyok én a gyári 970 driverrel. :smiley:

Mondjuk az experiencet én is kb. 10 perc után gyomláltam ki (le…). De kiváncsi vagyok, hogy a freesynces monitorom új képességet növeszt-e. :slight_smile:

Update: alzán kint vannak a Gigabyte árai.

Mehet a menet… :slight_smile:

Persze munkában rohadok, úgyhogy még…

https://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/GeForce-Driver-41771-G-SYNC-Compatibility-FreeSync

Azt mondjuk nem értem, miért kapcsolják be bármilyen monitoron automatikusan a syncet, amikor input lagot okoz. Lehet nem is szeretné alapban használni akinek van ilyen monitora az sem, mert mondjuk kompetitív játszik, és ott nem mindegy.

Sok embernek aki várta, csalódás lesz ez a frissítés. Valószínűleg legtöbben az ára miatt hdmi-monitort használnak, de ez csak a dp-portot támogatja.
Tehát akinek csak hdmi-vel ellátott freesynces monitora van, azok kicsit üljenek le és ne törjenek össze semmit.

Én inkább csak kíváncsi vagyok, egyébként nem fogom használni… Mostanában ha gép elé kerülök játék céljából, R6:Siege van, úgyhogy egyébként is “off” lesz nekem. :slight_smile:

Ezért kevésbé aggódnék, már a 40-50 ezres kategóriás monitorok többségén van legalább 1 dp.

(off, de én leginkább a USB-C-t hiányolom a monitorokról… Vennék otthonra, de melóra Macbook Pro van, és nem szeretném a dongle-t állandóan hurcolni. De amin van Type C bemenet, igen húzós árban kezdődik :frowning: és ezek a monitorok ráadásul általában inkább munkára vannak, 60hz stb )

Egyébként szerintem ez is csak szoftveres limit, ha az AMD-nél megy az nVidia is tudná, ha akarná.

Szerintem is szoftveres. Bár nem értem, hogy fél-egyeduralkodóként a kártyapiacon, minek szívózik ennyire a nagy zöld mamut :confused:
Ahogy olvasgattam fórumokon legtöbben a régi only-hdm -vel ellátott monitorral meg kb 1050 -1050ti -vel várták. Én elvagyok dp-vel, de ezért nem frissítek. Ami olyan single játék, ott a beállításokon úgyis be lehet állítani maxot, ha nem elég a vas. Multi meg tisztán erőből.

Ez alatt mit értesz? :slight_smile:

Egyébként azért nem volt igazán érdekes eddig hogy dp vagy hdmi, mert amiben volt gsync, azon minden volt dp is. Mivel ezek mind drágább monitorok, aki 1050-1060 kategóriával tolja, úgyse vett ilyet, tehát nem kellett hogy különösebben érdekelje az nVidiát a dolog.

Játékon belül v-sinc, max fps limittel. Elemek részleteinek csökkentése, stb. Aki módot keres a stabilitásra, annak vannak módok a freen kívül is.

Pont ezért nem értem őket. A felső kategóriát egyértelműen uralják és ott ez az “újdonság” nem oszt vagy szoroz semmit… Az alsóban is egy jelentős szelet az övék, hacsak nem ott is a fél torta.
Teszem azt betolnak 1150-et (rt nélkül) az alsó kategóriában, alacsony árazással, akkor ezt erőteljesen meglovagolhatták volna, ha most a hdm-it is hozzálövik a frissítéshez, nem csak a dp-t. Plusz, ha hozzádobják, hogy a 10xx szériával még nem, de az újabbakkal már lehet így. Sokan cseréltek volna szerintem 1050ről. Meg az Nv sem annak az éhenkórász bandának tüntette volna fel magát, mint most így.

A Vsync-kel 2 gond van:

• Input lag. Még nagyobbat is okoz sokszor mint az adaptive sync
  • Nem arra van kitalálva amire az adaptive sync. Az adaptive sync lényege a dropoknál tapasztalható stuttering és hasonlók kiküszöbölése. Erre a Vsync nem ad megoldást

Minél nagyobb a képfrissítés, és megszokja a szem, annál zavaróbbak tudnak lenni a dropok. 144-ről ha leesik 60-ra, a játék folyamatos marad, de a -90 fps-t azért észreveszed.

Akkor csak én voltam ilyen hülye, hogy 960 hoz vettem g-sync monitort? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Igazság szerint amúgy több értelme van puruttyább gépben a g-syncnek, mint high endben, kivéve persze 1440p 144hz vagy 4k, ahol esélyes a frame drop.

Félreértesz. Nálan nincsenek sincek bekapcsolva.
A kisember ügyvédjeként próbáltam a low budget vásárlók részélől nézni a dolgokat, akik a legtöbben vártak erre.

DP-n a szabvány része az Adaptive-Sync, HDMI2.1-ben ez talán VRR néven fut.

Amíg nem lesz HDMI2.1-es kártyájuk, addig nem hiszem hogy megoldnák ezt…