NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Kérdés meddig lesz elég az a 6GB VRAM hosszútávon. Bár egyelőre 1080p-ben még valszeg kitart, de a nyers teljesítmény indokolta volna szvsz a 8-at erre a kártyára. Csak akkor már végképp nem lenne ok 2070-et venni nagyon.

Meg valószínűleg nem tudnák 350-ért adni.

De 192 bit-re kényes 8g-t rakni nem? Egyel feljebb meg már tényleg 2070 lenne.

GDDR5X és maradt volna 256bit. Így memória órejelben és sávszélességben nem tud versenyezni a 2070-el változatlanul.

@meteoric87 Ha a GTX 1660ti mehet 279MSRP-n, akkor a 8GB-os 2060-as is belefér 350-be.

Te adnád kisebb haszonnal, ha adhatod nagyobbal? :smiley:

Olcsóbb a memória, szélesebb busszal a sávszél marad, de a gyártási költség szinten marad. Szóval igazából egy buznyákkal sem kerestek volna kevesebbet rajt. Csak akkor a kutya nem venne RTX 2070-et, még ennyire se.

Egy kis leak:

Ha igaz, február közepe/márciusra várhatóak az új kártyák.

Úgy látszik nem csak a FE verziókkal van gond :frowning:

De legalább szerencsére nem olyan drágák ezek a kártyák, hogy probblémát okozzon manuálisan underclockolni a memóriát, hogy megfelelően működjön. :rofl: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Régebb is voltak már erre utaló jelek…

Az a baj ezzel, hogyha csak Micron vagy Samsung memória chipekkel csinálná, akkor azt mondod hogy egyik vagy másik memória gyártónál van a gond, aztán lesz egy új revízió a memóriából. De jelenleg úgy fest, hogy nem memória chip függő a dolok. Szóval könnyen lehet hogy GPU-n lévő IMC-vel van a probléma, ami relatíve rosszabb minőségű chipekken hamarabb degradálódik és nem bírja az órajeleket artifact, crash, space invaders vagy rosszabb esetben teljesen kifekszik. Mivel elég sok Space invaders kártya került elő, gyanús hogy GPU respin lesz, mert olyan nincs hogy ennyi kártyánál ugyanott van címzési hiba, ha memória gond.

Aki tudja az hagyja ki az életéből szerintem ezt a szériát, se ár-értékben, se egyébben nem hozott olyat ami nélkül nem lehet élni. Aki újonnan vesz ilyet (jobb és más híján), az meg egyelőre kalkulálja bele az esetleges hirtelen halál lehetőségét.

Ezzel csak az a baj, ha neadjisten bedöglik a mostani 1080ti-om 3 éven belül, miből tudok választani cserekártyára? RTX-ből… :confused:

Addig még sok víz lemegy a Dunán. Még az AMD is kijöhet valami jósággal 3 év alatt. Meg lehet az NV is beújít még egy generációt. De ezt most elb… nem kicsit, nagyon. Ha kapásból a 2060, 1160 meg a fracc tudja hány hatvanas cuccot egy rakáson. Ez megérne egy vásárlói bojkottot.

Kicsit tényleg olyan, mintha fosnának magukból mindent ami eszükbe jut… Bár nekem alapvetően az a része tetszik a dolognak, hogy kicsit mintha jobban skálázható lenne a VGA vásárlás. Kisebbek a gap-ek árban és teljesítményben (mondjuk baromi drágák egyébként), aminek sok mindenki örülhet. De lehet jobban örülnének az emberek talán ha valami működőképes produktum is kikerülne lassan, amit meg is mer venni az ember, és nem 2 éves technológiát vennénk újonnan a biztonság kedvéért.

Én megijedtem ettől a csávótól. 64 bites Freddy Kruger, aki elhízásban szenved :fearful:

Nem azt mondtam, hogy élettársi viszonyba kell vele kerülni… Én akkor mentem szembe a videójával, amikor az RTX problémái után nézelődtem, és talán Ő volt azok kevesek egyike, akik már akkor mondták, hogy nem csak a FE kártyákkal lehet gond.

Kérdés, hogy a most kijött 2060 is szenved ilyen betegségben vagy ez csak az első körben kiadottakra érvényes? Esetleg történt-e azota “ránc felvarrás” titokban a háttérben.

Ezek olyan kérdések amire valószínűleg csak a jóisten tudja a választ.

Ha tényleg IMC gond, és ugyan ezeket használják az összes chipben (ami a mennyiségi gyártás miatt simán előfordulhat), akkor lehet. Ha meg titokban történt ráncfelvarrás, az titok… :smiley:

165hz-es, 1440p-s gsync-es monitorom van, és az rx580-as kártyámat szeretném cserélni hamarosan (kb. csak a mocsok jól összerakott PUBG-t játszom). Gondoltam, hogy ha kijön a Radeon VII-es, és megjönnek az első tesztek, vagy egy olyat, vagy egy RTX 2080-asat veszek. Ha ennyire megbízhatatlanok az RTX-ek, egyre jobban húzok a VII-es felé már így látatlanban is (ebben kicsit van érzelmi löket is, az nvidia profitmaximalizáló eszetlen politikája nem túl szimpatikus…).

RTX 2060 nem biztos hogy érintett már, szerintem annak már karácsonyra meg kellett volna érkeznie, lehet amiatt tolódott Januárra a start. Igazából meg kéne nézni milyen revíziójú chipek vannak rajtuk, aztán akkor hamar kiderül.

De mivel az is lehet hogy pont az érintett rész van levágva a memória buszból, így simán megeshet az is hogy ugyanazon rev mellett is hibátlanul működik, mert a kényes terület inaktív.

@meteoric87 Revíziókat nem szokás nagyon bejelenteni, általában a végfelhasználókat nem érintik a változások. Kivéve ha valami nagyon nem sikerül, lásd elhalálozó SATA3 portok és vezérlő Intel 6-os szériás chipseteken (P61, P67, H67.), ezekből mind jött B3-as revízió, amit még az alaplap gyártók is feltüntettek az elnevezésekben.

@Tibor24 Nagyon nem görcsölnék rajt, ha van G-Sync modulos paneled és kell a teljesítmény, akkor vedd azt amivel használni tudod, vagy ha nagyon nem füllik hozzá a fogad, akkor cserélj egy FreeSync 2-es hasonló tudású panelre meg Vega VII-re. Bár annak az ára sem tetszik, de ott legalább jár mellé egy valag VRAM.