NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Hát, lecserélni nem fogom, egy hónapja vettem az Acer Predatort, még bejáratós:)

Elég e a 6 Gb ram a 2060-ra:

Aki mid budget-el és nvidiaba gondolkodik és most váltana 1060 vagy az alattiról nagyon jobb opciót nem látok. Lehet még érdemes lehet várni egy két tesztet, hogy épp melyik modellt de 120 körül jobb e egy használt 1070 Ti, nem biztos. A 1080-kat meg még feljebb hirdetik. Szvsz ~120-ért akár 2 évre teljesen racionális vétel, az ő elmondása szerint (és még lehet épeszű áron eladható lesz). 50k-val többért meg húzós a 2070, na meg annyiért kb garos 1080Ti-k mennek.

Igen, jelenleg ez a helyzet, a 1660 Ti kavarhat be. Tippem szerint 90-100 körül hoz majd annyival gyengébb teljesítményt, hogy tuninggal valószínűleg eléri a 2060-at.

Ha valaki új monitorban gondolkozna

???

Itt egyedül a cikkben van káosz, hiszen ezek külön termékek egyértelmű névbeli szegmentációval.

PCB elemzés:

Jönnek a tesztek:

4K-ban általában az RTX 2080 környéke, bár ez az 1TB bandwith miatt talán nem meglepő.
FHD-ban és WQHD-ban meg inkább az RTX 2070 és RTX 2080 között.

16GB VRAM ide vagy oda, ez számomra nem meggyőző, főleg nem ilyen TDP-vel. Ez egyedül arra jó hogy relevánsak maradjanak ebben a teljesítmény szegmensben valamennyire, míg nem jön meg a Navi 10.

Ha levágnának az árból 100 dolcsit, úgy már egész jó biznisz lenne, így szerintem sem éri meg.

Szerintem amúgy is relatíve limitált széria, ez a kicsi kezdő mennyiség szerintem így is - úgy is elfogy. Aztán a hiányra meg rá lehet fogni a magas árat.

Newegg-nél már nincs, OCUK-nál kb. 150db kártyát kaptak összesen. Az olcsóbbak már nincsenek, egyedül a 800 fontos kártyák maradtak meg, de azokból is még talán van 30 ikszegynéhány darab és snitt.

Nem nagy kár érte.

Őszintén szólva, nem igazán értem mit akartak ezzel az egésszel, max valamiféle gyártástechnológiai tesztnek tudom felfogni, mivel állítólag a 700 dolláros áron is 0 haszna van rajta az AMD-nek.

Ígértek 7nm gaming GPU-t a befektetőknek, sajtónak és a népnek. De Navi valószínűleg nem készült el a showra egy respin miatt, Vega 7nm meg már gyártásban van és a nem teljesen sikerült Mi50 GPU-kat így eltudják sózni. Gyakorlatilag ez egy “tartalék” terv volt ha lehet hinni ilyen pletykáknak. Ha nem is keresnek rajt, de legalább nem a kukába mennek.

Így a tőzsde is kapott csámcsogni valót, techpressnek is van mivel bíbelődnie. Az adott teljesítmény szegmensben is van kártyájuk (még ha nem is az igazi), mindenkinek Win-Win, kivéve azokat akik tényleges legalább félig meddig új archtektúrára várnak.

UI.: Mondjuk félprofi alkalmazásra jobb vétel mondjuk mint a konkurencia, feltéve ha jut belőle.

Nem maradhatnak ki a GPU versenyből… Ha kimaradsz, lemaradsz… Intelt is sokáig csak messziről üldözték, de sosem adták fel… Erre tessék, most két éve, hogy megjelent a CPU és az Intelnél azóta általános riadó van :smiley:

Az AMD nagy vonalakban, az elmúlt 20 évben:

Sziasztok! :smiley:
AMD Navi és Ryzen 3xxx-es szériáról pár “hírmorzsa”:

Elég jól hangzik ez az egész, de viszonylag szerintem hihető forrásból származnak az információk. :smiley:

Az árakat erősen kétlem, mivel az AMD nagyon rég óta sokkal alacsonyabb haszonkulccsal dolgozik mint akár az Intel, akár az nVidia, így ha tényleg versenyképesek lesznek teljesítményben, szerintem hülyék lennének ennyire alávágni az nVidia árainak. Ha akár 10-20%-kal alájuk mennek, az is bőséggel megéri.

Ezt a srácot is de régen láttam már :smiley:

Fel-fel szoktam néha nézni, csak mostanában nem igazán írtam, kevesebbet ültem gép előtt, de élek. :smiley: