NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Igazából csak ez ami érdekes a cikkből “Nvidia szerint 279 USD”.
Tehát csináltak egy kártyát amit nem érdemes megvenni.
Inkább egy 2060 akkor már.

Nem valami jó áron nyitott, iponon 105k a ventus, ill 120 a gaming x. Eléggé 2060 közeli ár 1070 teljesítménnyel, nem mondanám best buynak. 100k felett nyitni egy karival ami már idén se biztos, hogy 60fps proof lesz 1080p-n. Ha beesne a mostani 1060 árra, az lenne valid előrelépés a zöldeknél.

nVIDIA nem árversenyez, mert nem kell neki. Így is nagyjából a nem extra-vagi változatok majdnem RX 590 áron nyitnak, az meg ezzel köszönő viszonyban sincs, se teljesítményben, se fogyasztásban.

Viszont ha azt nézem, hogy max. egy 20-as van “ugyanolyan” kivitelű GTX 1660 Ti és RTX 2060 között, akkor már lehet hogy inkább utóbbira érdemes “gyűjteni”, mert azért csak gyorsabb és ott az RTX, még akkor is ha csak javarészt checkbox feature.

Egyedüli fájó pont mindkét esetben a VRAM mennyisége (na meg az ár, de hát ilyen piacon…)

Jöhetne már az a Navi…

Persze nem is úgy értem, hogy kifejezetten verseny céljából, csak úgy általában megtartani embereket a PC gamingnél (aminek a bánya amúgy is odatett).
Bízok én is amd-ékben, hogy nyáron bedobbantanak rendesen, aztán megéléníktik egy kicsit az ipart.

Nem rossz ez, de ilyen árral inkább 2060
Jöhetne már a megmentő konkurencia… kezdek elszomorodni hogy egy szimpla 1080p-s gaming élményért annyit kell kifizetni VGA-ra mint a konfig komplett másik fele… borzasztó.
Kéne vennem egy VGA-t de… most RX felé húzok ár miatt, viszont a driver oldalról csalódás, hogy kiadtak egy drivert, ami szar bizonyos gameknél vagy VGA-knál már vagy 3 hete és semmi frissítés vagy infó, hogy dolgoznak a problémán… Így könnyű az nVIDIA-nak. :confused:

Sajnos messze van az még. :disappointed:
Júliusi bemutató , Októberi kikerülés. Jó esetben, jövőre lesz elfogadható ára (legalább is nekem). De még mindig olcsóbbak lesznek, mint a zöldek.

Hát tőlem lehet olcsóbb, ha a szobámból élve-rohadót csinál, és zabálja az áramot… :confused:
Amikor a videókártyám többet eszik, mint a kávéfőzőm, ott már gáz van szerintem…:rofl:

be is b…na ha 1200w-nál többet enne a videókártya …

Hát ha neked olyan kávéfőződ van :wink:
Xdd

Hát egy tökegyszerű presszó kávéfőző 800W alatt nem nagyon van, a kapszulás és örlős / darálós automaták meg ilyen 1200-2000W között vannak.

Szóval ha csak nem ilyen ejtő rendszeres hurutosan harákolós tea / kávéfőződ, gázos kotyogód vagy french press van otthon (török kávé?) akkor elég sokat fogyaszt szinte bármelyik vellanyos kávégép.

Hát az enyém egy ilyen elég ősi kávéfőző, kb 300-400 wattos lehet max kb…
(Amúgy ilyen harákolós féle… xd)
Ja jó lenne egy normális örlős finom kávét csináló, csak az 200k+

100k körül kapsz Philipset kerámia örlőbetéttel.

Nekem egyelőre jó a Szarvasi féle, most már úgyis múzeumi ritkaság lesz, hogy lehúzta a rolót a gyár…

Bezony , az a “szegény Szarvasi” igen korrekt minőséget produkált. A régi fémházas sajna megadta magát egy pár éve, az se evett 1500W-nál kevesebbett. De nem akarok elkanyarodni nagyon a témától. A 7nm-es kártyára értettem, hogy nehogy már többet egyen. Hacsak nem egy 10-12 kártyás bányász rig.

…jó áron volt kb. 3 másodpercig a létező legegyszerűbb verzió.

Mindfactory-n Vega 56 Pulse most átszámolva 105e Ft. Ilyen áron teljesítmény ügyileg egy Vega 56 akár jó vételnek mondható. Ennek egyetlen baja van, a fogyasztás. Maga a kártya nettó 75-85%-al több delejt kér mint a GTX 1660 Ti.

Nekem jelenleg egyik oldalról sem érkezett semmi olyan kártya, amire jó szívvel lecserélném a jelenlegi GTX 1060 6GB-ot. RTX 2060 egyszerűen túl drága, GTX 1660 Ti árban még elmenne, de mindkettő 6GB VRAM és sanda gyanúm hogy ahogy megjön az új konzol generáció, ez majd szép lassan kevés lesz. Ennyi pénzért meg nem kompromisszumot akar kötni az ember FHD-ban.

RX 590-ről azt hittem hogy összeszedtek elég hibátlan Polaris-t és kapunk egy teljes 40CU-s chipet RX 580 fogasztással, helyette kaptunk szimpla 36CU-s verziót porrá húzva közel Vega 56 fogasztással.

Szóval nagyon jó lenne ha RTG kiizzadná azt a 7nm Navi-t, mert… ah.

Nem akarok belekötni, mert elvégre te jobban értesz hozzá, de szerintem az a 6gb Vram még bőven jó fullHD -re. Ha van olyan kártya, ami ki tudja használni a 4gb -ot, na az már határeset lehet szerintem, bár én jól eglvagyok a 45k -ért vásárolt csodás Msi Gaming 970-emmel.
De pl a 980 szerintem már pont az a határeset, ahol így 2019 -ben már kevés az a 4gb.
Egyébként szerintem nekem kimarad ez az Rtx széria az életemből…

Nem azt mondam hogy most nem elég a 6GB, hanem az a gondom vele hogy ha itthon 100-140e Ft-ért vásárolsz egy középfelső kategóriás kártyát (mindegy minek számozza az nVIDIA, ezek azok) akkor azt legalább 2 évig szeretnéd használni. Na most ha jövőre nem tudod beállítani a legjobb vagy majdnem ultra textúrákat, mert Huang apánk lespórolta a 2GB VRAM-ot akkor nem lesz őszinte a mosoly.

Rakhattak volna 256bit-es buszt ezekre a kártyákra is, mondjuk RTX 2060-on 12Gbps GDDR6X-el, GTX 1660Ti-re meg GDDR5X-et és akkor lenne 8GB VRAM rajtuk. De akkor nem lenne akkora termék szegmentáció, aztán nem vinne rá sok embert arra hogy inkább kipengesen X dollárral többet egy 2070-es modellért.

2017-ben ugyen ez volt GTX 1060 3GB-os verzióval, akkor is volt már ahol kezdett kevés lenni, a jelenlegi új címeknél meg jobb esetben microlaggol végig, rosszabb esetben teljesen összeesik.

Még 1660Ti teszt, ezúttal 1440p a fókuszban:

Pletyka! Nem tudom mennyire hiteles ez, csak az arcomba vágta a YT…