NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

“túl” olcsón nyilván nem is adhatják, vissza kell termelni a fejlesztési költségeket. Meg hát nem jótékonysági szervezet. :smiley:

Sakkjátszma lesz ez az árral, mert ha ilyen gyatra a teljesítménye adhatod te drágán de nem fog fogyni, míg ha olcsón adnád lehet a volumen termelne valami hasznot is. Ráadásul rettentően messze van a 1660-tól is, ami vagy előrevetít egy 1650 Ti vagy nagyon gyengére sikeredett ez a 1650. Ezt megint csak a birkák fogják venni.

Szinte biztos lesz Ti.

Tök mindegy mennyi az RnD, ha ott áll a polcokon. Ennyiért ez nem nyerő.

Ha ez lenne 119USD és a 139USD lenne egy Ti belőle, akkor helyeslően bólogatok. Szerintem a techpress ettől a legkevésbé sem fog hanyat esni, sőt… ha marad az MSRP akkor még le is húzzák.

Ez így igen csak az eladókra rohad ha nem vágnak az áron elég erősen.

Egy kis spekuláció:

A fő érdekesség szerintem a GDDR6. Lehet hogy az AMD elhagyja a HBM-et? Már csak azért is, mert az eddigi infók szerint a PS5 és Xbox is GDDR6-tal lesz szerelve, tehát logikus lenne ha a Navi GPU-k is ezt használnák. Esetleg csak a top-end kapna HBM-et. Kérdés mennyire tudnak egy architectúrát úgy optimalizálni hogy HBM-mel és GDDR6-tal is megfelelően teljesítsen.

Szerintem el fogják dobni a Hbm-et, egyszerűen nem éri meg, főleg hogy a navi tulajdonképpen az utolsó dobásuk, ha most nem sikerül odapörlkölni a zöldeknek akkor nem tudom mikor lesz megint ilyen jó lehetőség rá.

Egy kérdés hogy megéri e, egy másik hogy szükséges e. A Vega-k gyakorlatilag esélytelenek lettek volna GDDR5-6/tal, mert túl sokat fogyasztottak a GPU magok, és ezt kompenzálta a HMB alacsonyabb fogyasztása, valamint eleve a nagy sávszélességgel lettek megtervezve amiben a HBM megint csak jobb.

Meglátjuk mit tud majd a Navi. Tekintve hogy viszonylag olcsónak tervezték, az szinte biztos hogy a felső kategóriáig GDDR6-os kártyák lesznek. Aztán meglátjuk mit mutat a top (lesz e egyáltalán versenyképes kártya a high endben)

Legjobb komment:

“I can’t believe NVIDIA made a 4GB RX 570 relevant again… WOW.”

Amikor javában ment a 10-es széria korszaka, nehezen képzeltem volna el, hogy ilyen is lesz. Kíváncsi lennék mi a logika a kártyában nvidias szemmel, mert oké, hogy kevesebbet fogyaszt kicsit… De alálőni teljesítményben és fölé az árban? Inkább csak azok fogják venni akik lapotpot vesznek amiben ugye már benne van.

Nvidiának kb mindegy, igazából a partnercégek szívnak, mivel muszáj gyártaniuk ezeket a kártyákat. Nem véletlenül nincs founder’s edition belőlük. Nvidia meg legyártja a chipeket, a partnerek meg oldják meg ahogy akarják kb. Ugye új széria, fejlesztési költségeket vissza kell termelni.

Így is sokan meg fogják venni, csak azért mert Nvidia.

Még egy kis 1650:

A GTX 1650 TDP limitált helyekre jelenleg a legjobb mi kapható, de sajnos a kártya felvevő piacának 95%-a nem ici-pici ITX és nem a 250W-os táppal szerelt Hogylett-Fakard, dobDELL valamint Lenszövő OEM irodai gépekből áll, így kb. semmi nem realizálja az MSRP-t.

(De valakit azért fizetnek erősen, hogy a ici-pici piaci rés 95%-át betömje a charton :smiley: )

Q1 2019 AMD Earnings Call

Apr 30, 2019 at 5:30 PM EDT

We are well-positioned to grow GPU revenue in the second quarter and through the second half of the year, as we expect to introduce our first 7-nanometer Navi gaming GPUs in the third quarter.

XDD :rofl::joy:

Igazából eddig is akkorra vártuk őket, szóval ez csak megerősíti az őszi érkezést.

szerintetek Q3-n belul mikor? augusztus szeptemberben tervezek ryzen 3000 es navi gepet epiteni, lesz valami nagy esemeny addig amikor launcholjak?