NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Én inkább a végére tippelnék, és utána is kérdés milyen lesz az ellátás, mennyi időn belül tudnak a partnercégek kijönni a kártyákkal. És persze kérdés a teljesítmény is. Olyan szempontból felesleges eleve “navi” géppel tervezni, hogy nem tudunk róla semmi biztosat, ergo lehet kijön a tesztekből hogy nem is elég erős stb. Szóval ki kell várni. Amit valószínűnek tartok, hogy a karácsonyi szezonig igyekeznek majd rendezni az ellátást hogy fullon pöröghessen az eladás (ha a teljesítmény egyébként rendben lesz, tehát lesz vevő).

Engem is izgatna valami jó AMD kártya, ugyanis a monitorom Freesync, de nincs rajta DP, így ez amolyan utolsó mentsváram… :smile: :smiley:
Arra meg még kívácsibb vagyok, vajon milyen áron jönnek. Mert ha az rx 680/3080 franc se tudja, hogy micsoda, tényleg tudja azt a 1080 teljesítményt, olyan 80k körüli rx 580 árral, az azért odavágna engem :smiley:

Biztos, hogy nem lesz olyan, nem saját maguk ellenségei. :smiley:

Hát én egy Május végi termék bemutatót (Computex) vártam és mondjuk egy E3-as hard launchot vártam, az meg nagyon nem Q3. Na most ha tényleg Augusztusban lesz a termék bemutató, akkor abból szerintem talán jó esetben Szeptemberre lesz valami.

Az meg még több mint egy negyed év, és az szerintem sok. Már így is túl sokat volt egyedül az új termékeivel a Navi által célzott piaci szegmensben az nVIDIA.

Na mindegy, idővel mint kiderül.

Computexen kétlem hogy lenne bármi a Naviról, inkább a Ryzen 3xxx széria bejelentést valószínűsítem. Nem érdemes két ilyen, fontos terméket egyszerre bejelenteni, mert elveszik a fókusz valamelyikről, a média, marketing szempontból 2 külön bejelentés és launch sokkal jobb. Szerintem az augusztusi bejelentés teljesen vállalható, és akkor Q3-ban elkezdenek jönni a kártyák, a karácsonyi szezonra meg talán be is áll a normális ellátás minden országban a partnerektől is.

Nem tudom mennyire valid, de eddigi alapján még mindig az nv felé hajlok vga-nál.

Pedig ha árban jó lesz, akkor igen csak megszorongathatja az Nvidiát a 2080 szintje alatt minden kategóriában.

Ha tényleg hozza a várt teljesítményt akkor abban a kategóriában tényleg jó lehet csak a végén nehogy úgy járjanak mint a Radeon VII-el.

1650 vs Rx 570:

Egy kis undervoltolás

Mégegy rebrand??? Neeee, RX 6xx széria, még mindig Polarison…

Csak a szokásos low-end OEM rebadge… tudod így lesz GT 520-ból, GT 610, aztán GT 705… stb.
Nem tudom lesz-e egyáltalán rendes piacon ezekből, bár esély van rá…

Sapphire termék menedzsere elkotyogott 1-2 részletet.
Navi Bemutató Computex-en 05.27-én, launch állítólag 07.07-én.

Kezdésnek két verzió várható. 499USD és 399USD árszinten, elméletben mindkettő ≥ RTX 2070 teljesítmény szint.

Szósz: https://zhuanlan.zhihu.com/p/66321040

Hogy is áll a Radeon VII jelenleg? (nem mintha bárki is vett volna :smiley: )