NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Az UK árak már érdekesebbek

tekintve hogy a font 360-70 körül van, 210 körül lenne a 2070, 280 a 2080, és 407 a 2080Ti…

Szerintem magasan tartják majd az árakat amíg ki nem fogynak a 10xx széria készletei, nameg az igény is magas lesz az első időszakban.

Nézem ezeket az összehasonltó “videókat”, ahol jobbra-balra húzva látod mi változik… számomra kevés feleslegesebb dolog van, mint ez a ray tracing. BF5-ben látszik a kocsi fényezésén a robbanás meg a karakter, hát biztos ezt nézem egy FPS játék közben. smh :roll_eyes::roll_eyes:

@meteoric87 Igen, én is ezt néztem az 500$ jól nézett ki, ezek az árak már viszlát kategória.

Jó lesz az a RT, pl amit a Metroban mutattak, hogy sokkal jobban elkülönül a szobában a fényes-árnyékos terület.

A robbanás is jól néz ki (más kérdés hogy számomra elég valószínűtlen hogy egy háborús környezetben olyan fényesre takarított kasznia lenne egy kocsinak amin így látszik a tükröződés… :smiley: majd talán a következő technológia ezzel is foglalkozik…).

Szerintem pár év múlva ez egy olyan dolog lesz ami teljesen beépül a “hétköznapokba”, ez lesz a normális.

Az 500$ eleve csalóka, mert arra még jön az áfa, így itt sem annyi lesz, hanem kb 570 mint az angol ár, más kérdés hogy a cégek miért váltják még mindig 1-1ben az USD-EUR-GBP árakat…

Ahogy láttam a pubg is támogatni fogja a ray tracinget, előttem van a kép, hogy minden ház körbe lesz rakva autóval, hogy a fényezésben lehessen látni, ha valaki bejön a házba :joy:

Persze, tudod ki fogja egyébként bekapcsolni, mikor RT nélkül is olyan frameratek vannak, hogy a többség sírva fakad :smiley:

Meg mire kijön még az a patch amiben ez benne lesz…

Tudom, hogy rájön még az ÁFA de a 140 ezerről nem 210 az ÁFA… ez konrétan egy kedves kis 50%-os ÁFA :smiley: A waxolt old timer a legjobb :smiley: Nem a technológiával van a gondom, hanem az árakkal, amit jelen pillanatban csak a RT és a beragadt készletek adnak. (Illetve az inkompetens AMD oldal)

@szakinorbert1988 Na ja, de emiatt majd megint jöhet Save The PUBG 2.0 mert elcseszerintik az optimalizálást (már ha a mostani állapotot már lehet optimalizáltnak tekinteni)

https://www.alza.hu/msi-geforce-rtx-2080ti-duke-11g-oc-d5447879.htm?o=19#parametry Első fecske :smiley:

Érdemes lecsekkolni a többi 2080Ti-t is Asus DUAL 470 ezerért szinte ajándék.

Nagy Kár hogy hónap végén megyek haza, lehet bevásároltam volna pár kártyát itt kint :smiley:

Na, egész közel voltam akkor a 410-es tippel, ez pedig ugye custom megoldás :smiley:

Megérné megtoldani 2-3 héttel, hazajössz hardverapró Áron alul eladó RTX 2080Ti és rongyosra keresed magad :smiley:

Annyit nem keresnék vele amennyibe itt +2-3 hét kerül sajnos :smiley:

Ugyan, ne légy kisstílű. Hozhatnál magaddal új iPhone-okat is :wink:

Nekem is kéne, billeg az asztal… :joy:

Azokat egyébként jobban megéri, mert sokkal több fér egy bőröndbe :smiley:

Ugye-ugye, nem volt hiába a nyolc általános… :smiley:

Dupla ünnepnap van ma! :rofl:
Komolyan, amennyit költünk tűzijátkra, az NVIDIA simán adhatná olcsóbban nekünk magyaroknak a kártyákat. Csak rebrandeljük az Államalapítás ünnepét az RTX ünnepére :smiley:

Az NVIDIA amúgy nagyon a grafikára (és ezen belül is az RTX-re) hegyezte ki a keynote-ot, a probléma ott van - szerintem - hogy a mai játékosoknak már lényegesen kisebb része vágyik még élethűbb grafikára, mint mondjuk a tíz-tizenöt évvel ezelőtti gamereknek. Nem véletlenül nem voltak extázistól ordibáló emberek a nézőtéren, sőt, volt, amikor csak azért tapsoltak, mert egyértelmű volt, hogy a prezentáció és hangvétel szerint most ez az ő dolguk.

A mai PC-s játékos társadalom legnagyobb része kompetitív játékkal játszik (ahol a ray-tracing lenne az első, amit kikapcsolnak, helló PUBG és Battlefield V), felbontásban pedig 1080p még mindig a legelterjedtebb, erősen jön fel az 1440p, a 4K meg kábé senkit nem érdekel, mert 100-ból 99 gamer inkább vesz 144 Hz-es moncsit alacsonyabb felbontással. Érdemes a Steam statisztikákat is megnézni, elég beszédes. A mai játékosokat elsősorban a játékmenetbeli újdonságokkal lehet megfogni és megtartani, elmúlt az az idő, amikor a Morrowind első hivatalos trailerében meglátva a tükröződő tavat térdre rogyva sírtunk a Pixel Shader 1.1-től. Szerintem a trendek nem kedveznek annak, amire ők most építenek.

Ezzel nem értek egyet.

Igaz hogy már sokkal nehezebb nagyot “ugrani” grafikában mint mondjuk 15 éve. Viszont pont ez a RT egy elég jó technológia, bár csak akkor igazán látványos, ha egymás mellett nézed be-majd kikapcsolva. Vagy mondjuk átmész haverhoz akinek nincs ilyen kártyája, és rájössz hogy basszus mennyivel rosszabbul néz ki.

A kompetitív játékosok nagy része játszik nem-kompetitív játékokkal is. Így nekik sem árt egy ilyen tudású kártya, hogy mondjuk a 6. pubg kör után kicsit elmenjen tomb raiderezni.

A felbontás és képfrissítés lassan nő, viszont ehhez is kellenek az új kártyák. Sokan pl. azért sem léptek fel 1440p 144hz-re, mert nem volt olyan igazán elérhető árkategóriájú kártya, ami ezt bírta volna. Ez halmozottan igaz a 4K-ra. Nem véletlenül jönnek a 4K 144hz Gsync monitorok. Egy 1080Ti is kevés volt ehhez, egy 2080 Ti már elég lehet. Az ez után következő generációnál pedig már elérhető árban is lesz talán. Ez egy normális ciklus az új technológiáknál.

Egyébként akinek magasabb szériás 10-es szériás kártyája van (1070 és felfelé), az ezt a generációt nyugodtan kihagyhatja. Mire igazán sok játék támogatja az RT-t, addigra már közel lesz a következő generáció. Egy 1060-ról már érdemesebb lehet fellépni 2070-re vagy fejlebb.

Szerintem én beruházok ebbe a szériába ha nem is idén, akkor jövő év elején. Sajna a komplett gépet cserélnem kell proci+ddr3 miatt és ha igazak a pletykák, akkor a ddr4 ára drasztikusan csökkenni fog jövőre. Plusz ugye a vga, így nem kevés lótyi, lehet min spórolni, talán addigra az uj gen is lejjebb kúszik valamelyest.

Én erősen kétlem azt a “drasztikus” esést, de ne legyen igazam, mivel én is gépet építek jövő év első negyedévében valamikor a terveim szerint :smiley:

Neked azért a 960-ról nagy ugrás lesz egy 2070, és az RT pont a VR-ban fog szerintem a legtöbbet dobni.