NVME SSD probléma

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van hogy az nvme m2 ssd-t nem ismeri fel a gép csak ha kiveszem a videókártyát
Az ssd az alaplapba csatlakozik bele nincs semmilyen pcie foglalatos átalakító
Mindent probáltam már itt arra gondolok hogy updateltem a biost, kipróbáltam az ssd-t másik slotba
Esetleg valami beállítás kéne vagy nemtudom
Az ssd arra vásároltam hogy a win fusson rajta és videókáryta nélkül működik is
Tehát ha kiveszem a kártyát akkor mindenhol látom az ssd-t
Config
Asus prime z390
I7-9700k
1080 ti strix
Hyperx 3200mzh
Az m2 ssd valami xpg gaming cucc
Előre is köszönöm

Érdekes NVME SSD

A GPU ugye a LEGFELSŐ slot-ba van csatlakoztatva? Valamint az nVME is a legfelsőben van?

Persze persze de vegső elkeseredésembe megprobáltam minden slotot hatha történik valami

Itt van egy elég hosszú eszmecsere, remélem a nálam okosabbaknak tud segíteni:

Ez teljesen más mese… az, hogy limitált a CPU PCIe lane-ek száma az itt nem befolyásolja azt, hogy miért is nem ismeri neki fel… Ha berakna 2 GPU-t és 2 nVME-t akkor is felkéne ismernie csak minden kevesebb native PCIe lane-hez férne hozzá és csökkenne a maximum elérhető teljesítmény.
Simán plug P&P kéne legyen…még sosem találkoztam evvel a kimondott problémával…eléggé fura is. 1 GPU és 1 nVME nem okoz problémát még a limitáltab PCIe lane-ekkel rendelkező CPU-knál sem.
HA esetleg valamiért SATA mode-ban ismeri fel (nem látom miért tenné amúgy) akkor problémát okozhat ha ugyanazon a SATA csatin ami osztozik az M.2 slot-al van HDD kötve… ezt esetleg megnézheted.

Melyik slotba raktard az NVMe-t?

Milyen táp van a gépben?
Mivel a legnagyobb fogyasztó eltünésével megjavul én arra gyanakszom.

Idle a 1080Ti csak 13W körül fogyaszt… csak nem egy 200W-os tápja van emberünknek :smile:

Mai világban? Ki tudja? :smiley:

Első slot m2

850 wattos :frowning:

Én még mindig azt mondom, még ha megindokolni nem is tudom, hogy probálgatsd végig egyesével letiltani a sata portokat.

Kihúztam már az összeset és semmi
Most úgy próbáltam hogy feltelepítettem kártya nélkül a windowst és utána ment a kártya de egyből biosba dob és nem látom az ssd-t

Rögtön a CPU foglalat alatti M.2 az elsődleges, az osztozik az valamelyik alsó PCIe foglalattal. Abban kéne legyen az NVMe, rögtön alatta pedig a videókártya.

BIOS-ban ezen a részen nem állítottál el semmit?

Biosba nem allitottam semmit de nekem ki se írja az m2.1 configurationt

Advanced-en belül van valamelyik PCH vagy Perfiféria almenüben.

Ugyan így néz ki nálam is csak azt a m2 es konfigurációs fület sehol sem találom
A bios verzió pedig a legfrissebb

Nem lehet hogy valami gáz van az alaplapommal ?
Mert a videókártyát is unsupported slotba irja pedig pcie 16_1 ben van

Hát… lévén hogy a javarésze a PCIe sávoknak a CPU-ból jön… így vagy azzal vagy a foglalattal van inkább valami gebasz talán. A hűtő rajt nem lett túlhúzva valamelyik oldalon?

Egy CMOS törlést ejts meg azért… hátha rendbe rakja.

Igen lehet kene de nem mertem belevagni mert nemnagyon tudom hogy kell
Proci hutovel nem lehet baj de akkor leszedem aztan ujtapasztazom meg ilyenek