OBD csatlakozó és android alkalmazás

Kedves tagok

Segítségeteket kérném hátha akad itt valaki aki jártas vagy akár használ is az alábbi programok és kábel közül.
OBD2 csatlakozó telefonra vagy tabletre illetve az ehhez kompatibilis android program.
Szóval az lenne a kérdésem hogy az adott autóhoz jelen esetben Skoda Felicia vagy bármely más régebbi VW konszernes autóhoz használ e vagy használt e már telefonra csatlakoztatott hibakeresést?
Ha igen hol tudnék ilyen kábelt venni ha lehetséges gyorsan. Nem egy helyen keresgélek és már átböngésztem pár oldalt de hátha akad kötetetek aki jobban jártas ebben .
Akár bluetooth -os is jöhet ha van olyan megoldás
index

Van egy kiolvasónk de sajnos a készülék csak ezt az autót nem ismeri fel minden mást amivel próbáltuk azt igen… az alábbi a képen az olvasónk :

Én nem igazán vagyok benne, csak rákerestem. Ilyesmit keresel?
Link

A hachival könnyebb dolgod lenne, elvileg Game Boy Advance-el programozhatók. :smiley:

Igen ilyesmi és az is érdekelne hogy milyen android app van ami passzol hozzá?
Mondjuk kicsit sok 17k de kelleni fog…
Azért is kérdeztem mert hátha használ valaki és úgy könnyebb találni mert tartok tőle hogy megint olyat veszek ami nem jó…

Hát ja csak a Hachi kicsit drágább lenne megvenni de amúgy jó is lenne egy Panda trueno 86…

Szia, én szerettem volna egy ilyet vásárolni, de 2004 -es az autóm, ezért bizonyos funkciók nem érhetőek el ami nekem kellett volna, viszont hasznos még így is. Nyilván nem olcsó, de a videó alapján eldöntöd, hogy meg e veszed.

https://www.mycarly.com/en/app/vag/ - App
http://support.mycarly.com/knowledge-base/which-vw-models-are-supported-by-carly-for-vw/ - Támogatott autók

Legfőképpen motordiagnosztika és hiba keresés kiolvasás miatt szeretném.
Csak az a problémám hogy mivel ugye Skoda és ahhoz más szükséges mint a sima OBD2 hanem VAG-COM kell arról pedig keveset találni a neten ezért irtam nektek srácok hátha valaki használ hasonlót :frowning:

És irta az OBD2 is hogy támogatja aztán se kép se hang…

Tudtommal az obd2 az a foglalat/csatlakozó típusa, tehát ha skodád van, akkor biztos, hogy obd2-es csatlakozó kell neked. A vag-com pc hez csatlakoztatható obd2-es kábel amihez kell vásárolni egy programot is. Magát a kábelt 5k körül már meg lehet venni. Az autód típusát és évjáratát ha leírod, könnyebben tudnánk segíteni.

Skoda Felicia 1999
Igen tudom és azt is hogy OBD2 csak zt tudtam rosszul hogy a progi annál más a neve ami a Skodához jó
Ilyen nem létezik androidra?

Igen, pont az amit fent elküldtem.

Igen tudom én azért is írtam hogy hátha használ valaki ilyet és pár szót mondana róla mert azért aggaszt ahogy az előzővel is jártam… :confused:

Írnék a helyedben facebook-on skodás csoportba, ott gyorsabban kapsz pontosabb választ valszeg!