OBS Videó Beállítások

Sziasztok!

Próbálok minél jobb minőségű videót felvenni az OBS-el, sajnos a Shadowplay annyira nem jött be etéren.

Na most annyit kell tudni, hogy 1080p60-ba szeretném a kimenetet, viszont maga a forrás 4K (3840x2160) (tehát lefelé skálázok, hogy minél szebb videót kapjak.)

Valóban, a videó nagyon szép, viszont borzasztóan szétesik és akadozik bármivel játszom le. Nem tudom, hogy mivel lehetne ezen segíteni.

Posztolok néhány beállítást:

Már kezdek arra gyanakodni, hogy esetleg a HDD nem bírná, mert ez egy WD RED 5400 RPM-es darab.

És ugyebár a lejátszás az egy dolog, na de a felvétel már más.

Minden más dolog kizárt, hogy probléma legyen, véleményem szerint vagy a HDD a gyenge az egészhez vagy a beállításokkal nem stimmel valami.

Tudnátok adni valami kiindulási pontot vagy megoldást?

Kösz!

Szerintem először a sebesség vezérlést próbáld meg átállítani veszteségmentesről olyan 20ezres bitrátára, ha ott jó akkor emelhetsz rajta. Elképzelhető, hogy nem bírja a tempót a hdd, ugye minél nagyobb a bitráta annál több mb/sec lesz a videó, nem tudom, hogy ezzel a beállítással mekkora a veszteségmentes, pláne ha ugyanarról a meghajtóról megy a game az már eleve ad neki egy terhelést.

Az a baj, hogy a veszteségmentesnél nem igazán van lehetőség a bitráta módosítására, akkor valszeg CBR kellene?

Amúgy igen, ez alól fut a játék. Tényleg gondolkodok egy terrás SSD vásárlásán és akkor valószínűleg a bitráta kérdés is megoldódik.