OC i7 9700K-hoz

Sziasztok!
Végre megérkezett a GPU-m is az új géphez. Nemrég váltottam i7 9700K processzorra és sok helyen olvastam, hogy ezt érdemes lenne Overclockolni, én azonban nem értek hozzá, szóval gondoltam segítséget kérek. Már utánnanéztem kicsit a dolgoknak és sikeresen oc-tam is 5Ghz-ig, valamint még külön a GPU-t is MSI Afterburnerrel. Minden jó volt, ki is próbáltam, játszottam egy pár órát, de egyszercsak észrevettem, hogy rohadt meleg levegőt fúj a gép. Gyorsan kinyomtam az OC-t és utánna megint hideg levegőt fújt, mint ahogy szokta. Én az alaplapomra gondoltam, hogy az lehet a hibás, mivel tény hogy nem a legjobb, főleg OC-hez. Esetleg tudtok-e javasolni valami gyengébb OC-t a jelenlegi gépemhez? Vagy kellene-e egyáltalán?

Gépem:
GPU: RTX 2070 Super Gigabyte
CPU: i7 9700K
Ehhez hűtő: be quiet dark rock pro 4
Alaplap: Z370A Pro
Ram: 2x8Gb G-skill Trident Z 3200Mhz
Ház: NZXT H500

Oc. Emeli az órajelet. Több áram. Nagyobb hő.
Ez a nagyon-nagyon-nagyon dióhéjban.

2 Likes

Az hogy meleg levegő jön a gépből, nem feltétlenül baj. Az a kérdés hogy maga a processzor hány fokos volt.

2 Likes

Ezt értem, csak nekem úgy tűnt, hogy nagyon meleg levegőt fújt. Sajnos mire meg tudtam nézni a hőmérsékleteket, addigra már lehűlt. Ma megint megpróbálom, aztán írom az infókat. Köszi a válaszokat!

OC nélkül is előbb utóbb meleg levegőt fog fújni a gép, hiszen felmelegszik a légtömeg a házban.
OC-val hamarabb fog meleget fújni. Főleg a CPU fog sokat zabálni, a feszültséggel és órajellel nem

Úgy érzed valahova kevés ez az összeállítás alapórajelen? Érezted a különbséget bárhol is?

2 Likes

Igaz, csak eddig ennél a gépnél meg sohasem tapasztaltam, hogy meleg levegőt fújt volna ez alatt az 1-2 hónap alatt, amióta megvan, bár eddig nagyon nem is erőltetettem meg.

Jogos a kérdés, tegnap jött meg az új GPU és már egyből OC-tam a gépet, OC nélkül még ki sem próbáltam. Lehet, hogy semmi különbség nincs.

61-65 fokos mind a GPU és a CPU is. Bár mostmár inkább 70-75 néha 77

Az teljesen jó.

Milyen felbontásban játszol? Egy 9700-al egyenlőre még úgyis a GPU-d lessz a szűk keresztmetcet szóval nem sok oka van az OC-nak hacsak nem render-rlsz rendszeresen vagy nem használod más kimondottan CPU igényes munkára…

Ezzel a gép updateval a stabil 165 FPS volt a cél 1440p-ban. Főleg játékra használnom.

Ha mindent minimum beállításon játszol… akkor van amiben meglehet :slight_smile: De úgy meg mi értelme játszani? :joy:

Minek kell 165 fps? Ha van 60 az már jó, magasabb HZ-val üzemelő monitornak is elég a 60, mert a legtöbbe van g-sync / freesync. De egyébként sem lesz több FPS-ed, ha húzod a procit.

1 Like

Na
naa
naaaaaa
Azért 75 alá nem kellene adni :smiley:

De 165hz-s a monitorom, kétlem, hogx jobb lenne 60 fpssel.

A legtöbb játékban most very high beállításokon 144-165 fps között mozog

Akkor meg mi a gond?

Ez a plafon, amit tud. Nem azt jelenti, hogy stabilan ezt kapod, hanem a megjelenítő KÉPES ilyenre is.
38as cipőbe sem tudod belerakni a 47es lábat.

Akkor meg?
A qv@ajó és a plafon között vagy így is.

Ha ettől neked több kell, akkor veszel egy nagyobb teljesítményű monitort.
De ennek semmi értelme, mert lemész kevesebbre is.
Inkább élvezd, hogy ultrán ilyen f@aszaság van :slight_smile:

1 Like

Én nem is kifogásoltam és nem is szeretnék többet. Ezek az eredmények azonban az oc-val vannak és én csak annyit kérdeztem, hogy magasnak számít-e ez a hőfok és lehet-e baj abból

Miért, mielőtt OC-ztad hány FPS volt?

Mivel 1440p-ben akármit is csinál a GPU a bottleneck így kb. ugyanannyi :joy: Kivéve ha valami speciális NAGYON CPU heavy játékkal tolja.

1 Like