Ocolus vs Htc segítsetek dönteni

Igen, abban teljesen igazad van hogy nem túl pontos. Ez a támogatás csak később jött és nyilván csak azért van hogy bárki játszhasson normálisan (kb)

Én úgy vettem meg a riftet, hogy soha nem próbáltam egyiket sem, nekem nem okozott csalódást. Annyi, hogy nekem a rift háromszög alakú pántja hátul, hosszú idő után nyomja a fejem rendesen, de lehet csak hülye fejem van hozzá xD persze nem 10 percről van szó, hanem mondjuk 3 óra. Plusz eleinte állandóan törölgetnem kell a jobb lencsét mert nálam bepárásodik szinte azonnal ha frissen felveszem, de egy pár perc alatt megszűnik. De itt hozzátenném, hogy a dobozában tárolom másik szobában, ahol hidegebb van, szal lehet azért csapódik ki könnyen először.

Az Alzán csak 193k 320k helyett a Vive

Onnan fogom rendelni de a szlovák oldalról ahol még olcsóbb is mert olyat rendelek hogy újracsomagolt. Picit hasznalt. De adnak rá teljes garanciát és 100€ olcsóbb.

Én UK Amazonról rendeltem a Riftet, gyors és olcsó szállítás, TAX nélkül, garival… Ha rendelsz, lehet hogy onnan érdemes.

Én a Riftet preferálom jobban, de mindkettőnek megvan a maga előnye, hátránya. Élményben, specifikációban kb ugyanaz. Illetve ha az Oculushoz megveszed a plussz dolgokat, mint 3. szenzor, kábelek, stb, akkor árban ugyanott vagy mint a vive.
A nagy húzóerő a Rift esetében a controllerek, amik mérföldekkel jobbak mint a Vivenál.
A Vive esetében pedig a wireless szenzorok.

Ha riftet vásárolsz, légy tudatában annak hogy a szoba kölönböző pontjain kell elhelyezned a szenzorokat, és végighúzni a szobán a kábeleket. Ez sok esetben csúnya :smiley: Ha ez nem zavar, akkor vegyél Riftet.

Nem is az excluziv játékok tekintetében mondanám a Riftet, hanem a szoftver letisztultsága, illetve az üzletpolitikája az Oculusnak sokkal jobb. Storeban gyakran vannak leárazások, free weekendek, meg hasonló dolgok. Ez sokkal szimpibbé teszi a platformot.

Sziasztok!

Tegnap kipróbáltuk párommal a Vive-t hogy lássuk végre miért olyan rémisztő vele pl. lenézni egy ház tetejéről. Nekem nagy csalódás volt, kicsit többet vártam tőle, gondolok itt a felbontásra. Olvastam róla hogy ha valaki nagyon nézi akkor látja a rasztert, de annyira látványos volt, hogy nekem teljesen elvette a kedvemet és a játékélmény sem volt az igazi, gyakorlatlag nem kellett keresni a fekete pontokat mert egy az egyben az arcomba tolta azokat. Nem is töltöttük ki a rendelkezésre álló egy órát mert egyszerűen nem tudtuk átélni a virtual realityt és azt hogy valóban ott vagyunk. -1,70-es a szemem és próbáltam szemüveggel de elmosódott a kép, viszont szemüveg nélkül tökéletesen láttam benne hála istennek. :slight_smile:
Nem tudom hogy a Vive-nál volt-e ilyen szempontból fejlesztés, nem a Pro-ra gondolok hanem a sima Vive-on belül, esetleg egy régebbi fajtát teszteltünk le?
Azt figyeltem hogy az Oculus Rift kiadta a legújabb változatot (valamikor… nem tudom az időpontját de nem is lényeges) a CV1-et és képek alapján szebb a képe mint a Vive-nak és a régebbi DK2-nek, de úgy tűnik mintha homályosabb lenne. Van esetleg valakinek OR CV1-e és tudna vélemény mondani erről hogy hogy teljesít?
Elméletileg jön a CV2 2019-ben aminek elég jó lesz a felbontása, lehet ki kéne várnom egy vásárlással ezt a rövid időt?
Előre is köszi a válaszokat! :slight_smile:

Én a vive-ot még nem próbáltam, arról nem tudok véleményt mondani. Amikor megláttam a srácoknál a slenderman-t a dk1 el már akkor meg voltam bolondulva a VR-ért és eldöntöttem, hogy egyszer lesz egy ilyenem.
Sikerült beszereznem egy mobil VR headsetet, amitől nemigen szállt el az agyam, érződtek a hiányosságai, na az tényleg csalódás volt.
Kb fél éve megrendeltem a CV1 es riftet, úgy hogy nem próbáltam még soha őket és reménykedtem benne, hogy ez nem lesz csalódás, már csak az ára miatt sem.
Nem hazudok, már a telepítés alatt leesett az állam, amikor csak a beállításokat és a tutorialt kellett megcsinálni a telepítés végén egy egyszerű demóban. A 3d látvány, a komfort és a kezek használata szó szerint elvarázsolt és nem is tudtam kritikus szemmel nézni az eszközre. Persze nem olyan az élesség, mintha egy monitorra tekintenél, de én nem is foglalkoztam vele, az élmény teljes mértékig kompenzálta.
Természetesen függ a tartalom minőségétől is az átélt hatás, nem mindegy mit adnak oda demóként. Azóta lehetőség van supersamplingra vagy mire, be lehet a steam vr-ban állítani a játékoknál egyesével, hogy milyen felbontásban renderelje a játékot, ami tényleg tud javítani a vizuális megjelenítésen, de ahoz már VGA is kell erősen. Azon kívül, hogy próbáld ki, mást nem tudok javasolni. Ha neked fontosabb a felbontás, mint az élmény, akkor várj a kövi generációra sztem, de azok csúnyán drágábbak lesznek egy jó darabig, nézz csak rá a vive pro árára. Az igazán durva VR hatás nálam a horror játékoknál jött elő, mint pl a paranormal activity, hiába tudod, hogy játék, annyira benne érzed magad a játékban, hogy csak akkor tudsz kiszabadulni onnan, ha becsukod a szemed, vagy leveszed a headsetet.

Szia!

Nézegettem közben a youtube videókat meg olvasgattam is és találtam ezt: https://youtu.be/0OPCZ4tBvAw
Én is ezt láttam a Vive-ban, de utánaolvastam is mellette és megfogant bennem egy kérdés miszerint ezt a látványos rasztert a szem elől el lehet tüntetni a lencsék pontos beállításával ami átveri az agyat? Vajon ahova mentünk kipróbálni a Vive-t magas ívben tojt rá a fickó hogy beállítsuk a szemnek hogy tényleg jó legyen a kép és az miatt láttam annyira ezeket a fekete pontokat?

A CV1-nek elvileg ugyan az a felbontása mint a VIVE-nak bár valóban kicsit szebb a képe. Talán a pixelek között vékonyabb az elválasztó réteg vagy az optika teszi nem tudom. Mindenesetre én VIVE-ot próbáltam első alkalommal és bár akkor már több mint 1 éve volt Gear VR-om (amit 2 hónap alatt untam meg teljesen) a VIVE-tól hanyatt estem annyira jó élmény volt. Meg is vettem egy Oculust ennek már lassan egy éve, kb. 1500 óra játékidőm van benne és még ma is alig várom, hogy “bemenjek” valamelyik kedvencembe :slight_smile:

Ha neked nem volt meg a “húúúdeálllat” élmény és csak a hiányosságok tűntek fel inkább akkor várj még a vásárlással szerintem. A Rift kb. ugyan azt tudja mint az alap VIVE. Ha valaki rákattan akkor már most tökéletesen át tudja élni a VR élményt de ha nem akkora a hype akkor még nem javaslom.

Kb. ahhoz tudnám hasonlítani amikor a 80-as években 160 x 200-as grafikán max. 16 db sprite mozgott a C64 képernyőn (TV-n koax kábellel, hogy még rondább legyen :smiley: ) és iszonyatosan tudtuk élvezni a játékokat. De a maiakhoz képest hát… nem értjük mit is szerettünk rajtuk. De akkor ez új volt, az volt az elérhető technológia. Most a Rift a maximális (elérhető) VR élmény*. Aki nagyon hozzá van szokva a 1440p vagy 4K játékokhoz annak rögtön feltűnhet a durva pixelesség. Lesz majd jobb is. 3-4 év és eltűnnek a zavaró dolgok, a pixelesség, a kábel, a nagy kontrollerek stb. Sőt az irány az, hogy PC sem kell majd hozzá mint most az Oculus GO-hoz bár az jelenleg még tulképp egy mobilos VR pro változatban.

• ok, nyilván a VIVE Pro jobb, meg a Pimax 8K-nak a felbontása a top de ár/érték arányban a Rift az egyetlen szóba jöhető használható cucc szerintem.

Az biztos hogy ilyen fekete pötyik nincsenek a riftben. Ahogy a videó is említette ez 8x os zoommal van, azért sokkal élesebb a rift képe mint a videón szereplő bármely kép a 3-ból. A “pixelességet” is inkább a távolabbi objektumoknál lehet észre venni. Az tény, hogy jól be kell állítani a lencséket, mert különben homályos lesz. Ezt a telepítő varázslóban kell elvégezni, amit kétlek, hogy elvégeztek volna egy tesz céljából. Nem mindegy, hogy függőlegesen hogy áll a fejeden a headset, amit a pántokkal tudsz állítani, és a lencsetávolságot is be kell lőni megfelelően. Ehez egy függőleges és vízszintes csíkokból álló “célkereszt” szerű képet mutatnak, amit nézve addig kell kalibrálni a riftet amíg minden egyes csík egymástól jól elkülöníthető, és nincs elmosódás. Ha ez kész, akkor lesz jó a látvány.

Nem tudom a lencse beállítás számít e, javaslom próbálj ki egy Riftet is. Kérj hozzá egy hullámvasút játékot és ha úgy érzed a gyomrod a torkodban van és mindjárt kidobod a taccsot akkor működik a VR feeling :smiley:

Kicsit homályos volt a kép. Amit egyik videóban észrevettem hogy a lencséket lehet messzebb vagy közelebb vinni, még akár az is lehet hogy túl közel voltak. MIndegy, remélem lesz PlayIt-en Oculus és kipróbálhatjuk, mert a Vive úgy tűnik nálam kiesett a pixisből. :slight_smile:
Köszi szépen srácok a segítséget! :slight_smile:

Csak a lancsék közti távolságot lehet állítani, de számomra az is maximálisan elegendő.