Oculus Rift S Bemutató

Megérkezett a legújabb Oculus szemüveg, vajon megugorja a várakozásokat vagy tényleg egy visszalépés?

A teljes hang teszt meghallgatható itt. Az első a Rift S hangja, majd a H800 fülesemé, végül pedig egy Oculus Go hallható. Mindegyik eszköz maximum hangerőn volt, egy ZOOM H1-gyel rögzítettem.

Az Oculus Rift S-t megéri megvenni?

VR? Majd 10 év múlva.

Hát… ez itt a TheVR fórum… most és nem 10 év múlva :smiley:
Amúgy nyilván arra gondolhattál, hogy 10 év múlva lesz alkalmas a géped a VR használatára ha a tervezett ütemben és költség ráfordítással fejleszted de az a gond, hogy akkor már új headsetek lesznek amiknek megint erősebb gép kell. Szóval 10 év múlva megint “majd 10 év múlva” lesz… :slight_smile:
Merthogy a hedsetek kiváló játékminőséget és használhatóságot nyújtanak már ma. De aki nem próbálta nem tudhatja…

Rendesen mellélőttél…
Próbáltam, ott volt rá a gép és a pénz is, illetve van is, de miután kipróbáltam gyorsan el is ment tőle a kedvem, mert élvezhetetlen a felbontás. Majd ha 8-16k felbontás lesz lencsénként esetleg nem olyan lesz, mint ha szúnyoghálót húznék a fejemre.
Elektromos autó fórumok is vannak mégsincs még itt az elektromos autózás ideje. :slight_smile:

Nem lőttem mellé csak kicsit szarkasztikus voltam :slight_smile:
Valszeg egy HTC VIVE-ot próbáltál ki aminek messze földön a legrosszabb a képe.
Próbáld ki az új Oculus Rift S-t vagy a Questet. Ezek már sokkal sokkal jobbak. Ha van elég pénz és mégis megtetszik a dolog akkor pedig a Valve Index lesz ami még jobban el tud majd kápráztatni mind felbontásban mint a kontroller használhatóságában.

Nem inkább a PS VR-nak? hmm? :smiley:
Valamint játék továbbra sincs rá. Sem a minőség sem a mennyiség nem elég játékok terén.
Egyébként az ár messze nem elérhetetlen. Hányan vesznek 400k-ért Iphone-t? Van pénzük az embereknek, csak nem mindenki / minden tudja kihúzni belőlük.

Nem, a PSVR-nak bár csak 1080p a felbontása mivel LCD és nem OLED szebb a képe, kisebb a screen door effekt (a pixelek közötti szúnyogháló) és a subpixelek száma 3 míg az OLED-nél 2. És a PS mindig is adott a grafikára szóval nem rossz az csak a kontrollerei… azok gyakorlatilag szinte kinullázzák a VR élményt sajnos.
Jelenleg a VIVE Pronak és az Oculus Questnek az 1600p OLED képe olyan mint a Rift S 1440p LCD-je. A szúnyogháló nem látszik csak “kockás” kissé mint egy közelről nézett kivetítő képe.
Lényeg a lényeg, szerintem ki kell próbálni a Rift S-t mint az egyik legolcsóbb és minőségi VR-t mert a felbontás már simán elfogadható. A FOV ami még kicsit szűk de megszokható. Játékból meg több ezer van aminek a 90%-a használhatatlan szemét de a maradék 10% olyannyira jó, hogy egyszerűen nincs időm annyit játszani amint szeretnék. És vannak nagyon hosszú órákra lekötő címek is pl:image

Játékok vannak rá, csak tudni kell melyik a jó és mivel sok a szemét, így az ember néha meg sem találja, vagy drágálja rá a 20 eurót! A virtuális valóságban ha single player játékokkal akarsz játszani, hamar a polc tetején landolhat a szemüveg, az igazi vérpezsdítő élmény akkor van, ha társasággal játszol! Lehet hogy kipróbáltad, lehet hogy régi vive vagy rift volt, de az új szemüveg messzemenőleg szép képet ad, jobbat mint az általam kipróbált pimax 5k, csak a fov nem akkora

Én néha szoktam VR-ozni haverokkal, általában ilyenkor elmegyünk külön erre kialakított helyekre, és igen, tud szórakoztató lenni a dolog egy ideig.

Engem személy szerint 2 dolog tántorít el még mindig tőle:

• Gyér grafika. Egyrészt a felbontás, másrészt maguknak a VR játékoknak a grafikája (legalábbis a túlnyomó többségük) olyan mintha egy 10 évvel ezelőtti játék lenne
  • Az irányítás. Komolyan várom már azt a pillanatot, hogy ne kelljen kontrollerekkel szórakozni, meg teleportálva közlekedni… Jöjjenek az agyhullámleolvasó érzékelők, amikkel “gondolattal” lehet irányítani majd dolgokat, instant buy.

A teleport a te érdekedben van, mert kezdő vr játékos az első 20 órában a rosszulétet és szédülést elkerülve egyszerűen muszáj hogy ezt használja! Amint gyakorlott vr felhasználó vagy ,rögtön használhatsz locomotion-t! A vr bárok jellegzetes hibája az az hogy a lehető legolcsőbban tesznek össze gépet és még mindig az idejét múlt vive-al dolgoztatnak, próbálj ki egy rift controllert és máris ott leszel hogy okés ez rendben van! Második hibája a vr bároknak hogy a lehető legolcsóbb játékokat veszik meg és azt játszatják kemény pénzekért az emberekkel! https://www.youtube.com/watch?v=f4Lw4i8GnK0 nézd meg ezt a shooter játékot…a grafika topp,a játékélmény ott van a szeren, de ha kezdő vr-es lennél nem engednélek vele játszani, mert elég hamar beszédülnél tőle. Azok az emberek akik csak vr bárokban játszogatnak, nem is fogják fel milyen játékok vannak és egy videón szarul kinéző játék milyen szépen nézhet ki a headsetben…A rift s-ben meg minden gyönyörűen néz ki, ha…és itt jön a ha …ha megvan hozzá a megfelelő gép…sok esetben a vr bárok gtx 970-980-al mennek, ami igen kevés a vr-hez, minimálisan 1060, de leginkább minimélisan 1070 kell hozzá 16gb ddr4-el, ami már megfelelő élményt biztosít

Nekem egyáltalán nem jön be ez a játék amit mondtok amúgy. A grafika meg valami elképesztően rossz a videó alapján. Ezen meg még a szemüveg kijelzője ront is.
A Vive kontroller meg szerintem megfelelő, nem az a baja a VR-nak, bár egyébként vagy kesztyűvel kellene megoldani a kezek érzékelését, vagy nem tudom, a kontroller úgy ahogy van baromság alapvetően. A mozgáshoz meg futópad szerű dolgot tudok elképzelni, a jelenlegi mozgás is elfogadhatatlan.
A grafikáról annyit, hogy 20 éve is azt hitték az emberek az akkori grafikára, hogy gyönyörű, aztán kiderült, hogy szar. Most is ez van a VR-ral.
Amúgy én nem akarok VR bárba menni, csinálják meg normálisan és adják ide megveszem, ne szórakozzunk már, ez olyan, mint régen az internet kávézók…

De itt ismét megmutatkozik hogy te egy viveot kipróbáltál ,nem pro-t, nem riftet és mivel azt hitted illetve néhány tévhitben élő ember is azt mondja hogy az a legjobb, már ítéletet is mondasz felette hogy akkor még gyerekcipőben jár… nagyon sok embernek nem jó a vr, nem is reklámozzuk, max azoknak, akik már benne vannak és tudunk egymásnak friss infókkal szolgálni. Nagyon sok új vr felhazsnáló nem tud felnőni a másik vr játékoshoz, így a folyamatos veszteség miatt kerül polcra az eszköz! Nekem a vr-hez van egy 2080ti és 9900k párosítás és eszembe sem jutna feltelepíteni egy monitoros játékot a grafika miatt. Neked megvan a véleményed erről, a világon már lassan több mint 15 millióan használnak ilyet, ebből 3-4 millió van bárokban, amik jól mennek, a maradék pedig magánembereknél és hiába cserélgetik egymás között a psvr felhásználók a headseteket, a pc-s vonallal már ninjcs semmi gond, csak próbálj ki egy pimaxot, egy hp rewerbet, egy rift s-t, vagy majd egy indexet! De ha alapból gondot okoz az hogy megszokott számodra az egér meg az awsd, akkor a vr nem a te világod! Amikor az ugyanilyen embernek ,aki folyamat csak azt mondta hogy a fortnite a legjobb játék, de bedöglött arift fülesem és megjött az új, miközben harminc napom volt visszaküldeni, a rosszat egy hétre kölcsönadtam egy külön fülhalgatóval a riftet ennek az embernek, a megfelelő játékokkal, mert az accountomat is kölcsönadtam neki, így már a szortírozott játékokkal játszahtott, amiből nem kevés van és jelenleg ott tartunk hogy green screen szoba és a fortniteot elő sem vette azóta, mióta kipróbálta. A vr-el a legnagyobb gond hogy az emberek single player játékokkal vagy ingyenes tartalommal akarnak játszani ha már a headset drága volt…csak az ingyenes tartalmak nem adnak minőséget és amikor megkérdezem a kedves utálkozót hogy mit is próbált, miért utálja,kiderül hogy két olyan ingyenes tartalamat próbált ,ami 5 perc alatt megunható. Grafikára visszatérve…videóból vr játékot megítélni nem lehet, ebből is látszik és bocsáss meg ezért…de fogalmad sincs miről beszélsz, de beszélsz:D

Láttam már videóban VR játékot, utána ki is próbáltam. A szemüvegben sokkal sokkal szarabbul néz ki a játék

írd le a címét illetve a gép összeállítását + a headset márkáját és megmondom hogy úgy tényleg szarul néz e ki:D

A videóban azt a képet lehet látni, ahogyan KELLENE kinéznie a játéknak, ha normális lenne a szemüveg felbontása. Persze vannak olyanok, akik úgy töltik fel, mintha egy kamera lenne a lencse elé rakva, az tényleg undorító. Ahogy te is írtad gyerekcipőben jár, én éppen ezért mondom, hogy nincs még itt az ideje.

én nem azt írtam hogy gyerekcőben jár:D hanem mások mondják:D Csak szövegértelmezés kell hozzá! De mivel semmit sem tudsz mondani azokról, amiket vagy amit kipróbáltál, így kb ugyanaz a véleményem ,amit már leírtam:D Fogalmad sincs róla ,de írsz! Mondtam…írd le mit próbáltál, milyen gépen és mivel a vive kontrolereket ismered és szerinted nincs v elük baj ,gondolom azzal próbáltad…ha próbáltad ,ami már alapból egy igen gyenge vr élmény .főleg ha a műanyag lencsés kiszerelést volt a teszt példány, legyél szíves pontos leírást adni mi volt a játékban ,mi volt a címe és némi háttérinfo is jól jönne hogy biztosak legyünk abban hogy próbáltad és nem csak a szöveg megy

Telekomba próbáltam ki még Launch-kor

Tessék itt egy VR videó. Ennél szarabbul nézett ki a headsetben, mert ez a forrás konkrétan.

mivel az előbb fél perc alatt válaszoltál ,most ne az interneten keresgélj videókat hogy legyen alibiszöveged, hanem írd le azt amit kértem és bizonyítsd hogy igazad van e vagy sem

Ezt a vidit néztem meg annó, ezt a játékot játszottam a telekoma :smiley: :smiley:
Nem tudom megmondani milyen gép volt, de bizton merem állítani, hogy a kijelző a szar.

Ember…egy ingyenes non-tartalmú játék…videót linkelsz, miközben megkérdeztem mi volt a játékban…ez egy demo, ami a lehető legalapabb játkot tartalmazza! Saját magadból csinálsz így egy …már bocsánat , ezt nem írom le! Figyu! Próbál ki egy rift s-t, egy vive pro-t, egy pimaxot egy nem ingyenes játékkal ,aztán írd le a tapasztalataidat!