Oculus Rift S Bemutató

Lehet nem így van de szerintem nagyjából két féle ember van:

1. nem tetszik vagy tetszik neki valamelyest de nem hozza lázba, akármilyen fejlett lesz valszeg sosem lesz a rabja
  2. igazi VR fan, 16x16 pixelen is ezzel játszana, örül minden fejlesztésnek de jelenleg is elégedett

Nekem két HMD-m is van jelenleg és közeli rokonok, barátok vannak vagy 10-en akik próbálták is, tetszett is de annyira sem érdekelte őket tovább, hogy nálam néha játszanak vele - teljesen ingyen és bármikor term. Vannak ilyenek persze. De őket később sem fogja beszippantani a VR.

Ha rohadtul tetszik valami akkor kompromisszumokkal is tetszik. Pl. ha vágysz egy bizonyos autóra akkor annak is örülsz ha van egy fényképed róla, aztán egy modelled esetleg és végül megszerzed az igazit.
De ha nem hát nem… tali itt 10 év múlva!! :wink:

Ebbe is van valami.

Tényleg nem akarlak rábeszélni, van kivel multizni, a Discord csatornánkon több mint 200-an vagyunk magyar VR tulajok (csak PC) csak még egy rövid történet:
Annó kipróbáltam valahol a Rift DK1 és DK2 headseteket. A felbontás olyan volt, hogy Assettoban nem láttam mikor jön a kanyar :smiley: Ettől függetlenül lenyűgözött a 3D világ és az érzés amit okozott.
Később megjelent ugyan a CV1 Rift de nem tudtam beszerezni, itthon nem lehetet kapni. Vettem egy GEAR VR-t Samsung S7 telefonnal. Rendkívűli új élmény volt de… 2 hónap után meguntam. Elteltem vele, olyannyira, hogy már lemondtam a Riftről is. Úgy voltam vele, hogy szép volt jó volt de ennyi pénzt nem fog megérni, hogy megint félretegyem pár hét vagy hónap után. Aztán úgy alakult, hogy páran elmentünk egy VR bárba szülinap alkalmából játszani 2 órát. HTC Vive volt amit már véleményeztem. De az a 2 óra már elég volt arra, hogy eldöntsem kell. Na ez 2 éve volt. Azóta több ezer óra játékidőm van a headsetekben, nem bírok monitoros játékra ránézni sem pedig nagyon vártam a Hitmant, Tomb Raidert stb.
Mint említettem C16, Plus 4, C64-el, ZX Spectrummal kezdtem a játszadozást szóval nem ma… de soha nem volt ilyen élményben részem - pedig fiatalon jobban hat az ilyesmi. VR-ban állni egy másik játékos mellett… nem olyan mint élőben persze - mered szidni nem fog megütni :smiley: de majdnem olyan.
Volt alkalmam technikai problémák miatt VR-ban és monitoron is látni a Forestet és az ETS2-t is. Hát… mintha nem is ugyan az a játék lenne. Amikor először beültem ETS2-ben a kamionba: Csak forgolódtam, hogy - Úristen bent ülök egy kib…tt kamionban woaaa!!
A Forest pedig… áhhh. Olyan félelmet érzel lent a barlangban amit az életben nem tudsz (mert Aggtelken nincsenek emebrevő bennszülöttek :smiley: )

Ui: ha lehetne egy kívánságom ezzel kapcsolatban azt kívánnám felejtsek el minden eddigi VR élményt, hogy újra átélhessem az elejétől! :slight_smile:

Hadjuk már ezt a HTC vive pixelfikázást.Kicsit unalmas már.Jelenleg egyik se tökéletes, ellenben nem is sokkal jobb a rift képe.(annyira nem mint ahogy előadod.)Pixeles a rift is, akármennyire is tukmálod itt a népet hogy az hibátlan.

Az elmúlt 1 hónapban volt a fejeden Rift S (azóta lehet kapni) vagy ez most úgy valahonnan egy belső hang alapján random kijött?

De igen, annyira. Nem mondanád ezt ha lett volna rajtad Rift S. A Rift CV1 valóban nem sokkal jobb mint a VIVE (jobb csak nem olyan húha de jobb) de most a Rift S-ről beszélünk. Mellesleg semmi pixelfikázás nem volt csak kép minőség összehasonlítás. Ha kipróbáltad mindet gyere vissza és nyilakozz! Az eddigi hozzászólásod egyrészt nem túl on topic másrészt már megbocsáss de az ezen fórumon megszokotthoz nem is igazán méltó.

Vegyél egy vive pro-t vagy rift s-t…szembetűnően jobb mind,mint bármelyik előde, bár a rift s szembetűnően jobb mint a vive pro:D Nekem volt mindel tapasztalatom! Neked? Tuti nem:D Nekem jó? Jó neked? Marad a tapasztalatlan butaság írás

60Watton is érthetően :joy: :

Csak a tisztán látás kedvéért.4 hónapig aktívan a fejemen volt a vive, és a rift is.Tény és való, hogy sem a pro, sem az S még nem próbáltam.De a reakcióból sugárzik az értelem.

Annyival kiegészígeném, hogy szintén volt alkalmam a rift fejlődését végig kísérni, a dk1-től.Mindenki nyugodjon le a … nem a riftet szándékoztam fikázni, csak már kezdem unni a köpködés kategóriát.

De maradjunk barik és zárjuk a témát, abban igazad van hogy nem volt szép pont ebbe a topicba ideböfögnöm. :grin:

Lehet a riftet fikázni, mert azért volt vele bőven probléma, viszont az hogy összesen négy hónapot használtál egy headsetet, amiről nem is tudjuk hogy mikor is, az nem jelenti hogy te “végigkísérted” a fejlődését! A fejlődés végigkísérése azt jelenti hogy legalább hetente az elmúlt 4 évben egyszer egy héten két-három órát rajtad van, megnézed mik jöttek,hogyan működnek,miket vettél meg és miket próbáltál ki!A legtöbb vr felhasználó,akik ugyanezt mondják magukról mint te is,kiderül a végén hogy megvették a szemüveget, kipróbáltak pár játékot ingyenesen ,esetleg elköltöttek még rá 50 eurót ,ebbe persze megvették a skyrimet és kifújt, majd a vr nem ér "szoarét"sem, eladták vagy felrakták a polcra. két fajta játékosnak kellene lennie…egy aki azt mondja “nekem ez bejön” és a másik "majd akkor veszek ha sword art online szintű lesz!!! Nem a felbontást,pixeleket kellene számolni hanem élvezni vagy nem élvezni, az utolsó esetben meg inkább nem megszólalni, mert ez elriasztja azokat, akik hajlamosak lennének kipróbálni, de nem teszik ,mert jönnek az ilyenek, mint bocsánat te és a negatív gondolkodással elriasztják őket! Az elmúlt két évben mióta leraktam a monitoros játékot, több ilyen emberrel találkoztam mint te…volt headsetjük de porosodott a szekrény tetején, de amikolr mondtuk neki hogy szedje elő és jöjjön velünk vagy bárki mással játszani, alig várja hogy újra bent legyük és nagyobb százaléka már majdnemhogy ugyanúgy nem néz monitoros játékra. ha azt mondtad volna hogy állandó vr felhasználó vagyok, költök is rá ,mert azért szeretném ha jól működne és kielégítené a vágyaimat ,akkor okés,igazat adok. de négy hónap a vr-ben ismeretelen időközben számomra csak a legyintés kategóriába tartozik, mivel a vr még mindig befutás alatt van hiába van legalább 10 millió darab a felhasználóknál ,de már nagyon kevés hiányzik neki hogy elfogadott legyen, de mivel sok ember lusta felkelni a monitor elől, így azok nem is fognak ilyen eszközt használni, mert itt a saját magad skillje vagy és hát ha csak single player játékkal akarsz játszani elég hamar unalomba fulladhat. A vr úgy jó ahogy van, csak megvan az a szűk réteg ,akiket érdekel,de az esetek többségében, mint ahogy az fentebb is kiderült halvány lila gőzük sincs róla az embereknek és azt hiszik csak egy techdemo szerű akármi, miközben egy kis ráfordítással és utánaolvasással a lehető legnagyobb élmény lehet a megfelelő headsettel, ami tuti nem a vive. Jelenleg minden elfogultság nélkül mondom azt hogy a rift s nyerő ár érték arányban, utána az index.

Nekünk,akiknek több mint 3000 óra ment bele két év alatt, lehet lehetne okunk a panaszra ,mert voltak hullámvölgyek az elején…amikor senki sem tudta mihez is kezdjen hozzá, nem volt rá tartalom, de ezek a dolgok már a múlt és nagyon szépen, ára miatt ugyan lassan, de fejlődik és nagyon szépen használható. Az hogy a fejeden vamn egy headset négy hónapig nem mond semmit, le kellene listáznod hogy mit is csináltál a headsetben,mi nem tetszett , mikkel játszottál és megmondjuk hogy hol tévedtél mit csináltál rosszul és hogy egy kenyérpirítón játszottál e vagy sem hogy rossz élményeid voltak

https://www.youtube.com/watch?v=f4Lw4i8GnK0 ez egy játék vr-ben…amikor a szimpla vr felhasználó, aki nem elégedett vele és látja a ivdeót azt mondja hogy “ezzel a büdös életben nem játszanék,mert szarul néz ki”! miután meg beszerzi,mert van 2 óra refoundja, hirtelen lesz belőle 30 óra és utána folyton be akar menni és tökmindegy hoigy vive,rift,rift s vagy akármilye van, mert a headsetben már máshogy néz ki. tesztelni kell és nem félbehagyni ha akarsz belőle valamit,a fejlesztőket támogatni kell hogy legyen rá játék…ha szimplán csak veszel egy vr headsetet és várod hogy magától ellásson játékkal,akkor te mellékvágányra mentél, mert ez nem úgy működik hogy veszel egy autót drágán és ingyen van hozzá a benzin

Nem volt enyém egyik headset sem.Egy VR játékteremben “dolgoztam”, mellékállásban, főleg mert érdekelt a VR és már ez előtt is volt vele tapasztalatom.Rengeteg játék volt megvásárolva, mindet tudnom kellett fejből hogy a vendég, aki még nem is látott ilyet, eltudjam indítani és segíteni benne.Röviden tömören ennyi.

Eszem ágában sincs a tulajokkal szembe menni, veletek akik több ezer órát töltenek benne, de veletek ellentétben nekem aktívan kellett használnom mind a két fejest, és ennyi idő alatt bőven meg tudtam tapasztalni a sajátosságaikat.

Nem is értem hogy mik ezek a autós hasonlatok.:joy:

Légyszives lépjünk tovább.:smiley:

tudom:D haver vagy meg minden:D

Annyit még hozzátennék, hogy ha 3000 órát használod, akkor akármilyen szar a képminőség hozzászoksz. Annó 1-2 éve rengeteget SeeMTA-ztam van benne vagy 4000 órám tökéletesen elvoltam vele, most ránézek és hányok.

:smiley: nézd…4 hónapot dolgoztál egy vr bárban, de ha valaki 4 hónapig pultozik,nem lesz vendéglátós! Én nem hozzászoktam,csak egyszerűen jobb mint a monitoros játék! Engem nem a felbontás érdekel,nem a játékok kinézete érdekel, mert néha a rondaság mögött igazi tartalom van.A vr bárok nagy hátránya az hogy majdnemhogy ingyenes,semmitmondó tartalommal dolgoznak…egy rossz dologhoz nem lehet hozzászokni és a játékokban van 3000 órám,nem a szemüvegben, mert ha csak a szemüvegben lenne 3000 órám,a mai nap biztos utálnám. Azt a személyes teret, amelyet egy virtuális valóság eszköz biztosít a felhasználónak,egyetlen monitoros játék sem tudja visszaadni.25 éve vagyok játékos, de ennyire élvezettel sohasem játszottam, soha nem tudtam magam annyra beleélni magamat a játékokba, mint a vr-ben. Mivel még mindig nem írtad le hogy konkrétan mik is voltak azok,amiket anno próbáltál, feltérképezhetetlen hogy mi is volt az, ami miatt azt mondod hogy neked ez nem jön be, de ismerve a vr bárok hátrányait, ez egy nem vr eszköz tulajdonostól megszokott hozzáállás.

A lehető legnagyobb probléma hogy az emberek 90%-ka nem is tudja mihez kezdjen ezzel az eszközzel! Ez nem csak a játékról szól…hanem arról hogy ha nem is akarsz elmenni otthonról, de meglegyen az a társaság, akivel jól érzed magad…elmentek a virtuális térben egy virtuális kocsmába, karaoke bárba, teszem azt szétnézni itt-ott, közben beszélgettek, kommunikáltok, ami a mai világban igen ritka már. Mikor felveszed a saját, nem más tulajdonát képező vr headsetet, mert számomra kb ugyanolyan mint egy ruha és nem szívesen adom másra, ha lenne problémám az életben,a vr headset ,amíg hordom elfelejtetné velem, mert kizárja a külvilágot és ezért érezném magam jól benne. Tökre nyugodt ,kiegyensúlyozott életem van, nem kellene számítógépes játékokba menekülnöm a gondok elől, de nagyon sokan ezt teszik és őket sem érdekli a grafika,pixelszám és egyéb dolog. Én azért érzem jól magam a vr-ben jelenleg, mert még kevés ember van,aki használja, de azokkal akikkel találkozok messzemenőleg értelmesebbek ,mint a monitoros verzóknál fellelhető vérpisitikék és egy vr kocsméban ülve intellektuális beszélgetéseket lehet lefolytatni xy személyekkel, teljesen élethűen és ha nem beszélgetni, hanem játszani akarunk, akkor átmegyünk egy másik játékba és a karakter mozdulatain keresztül lehet látni milyen reakciókat vált ki egy mondat ,egy tett,egy vicc…és ez az amit egy monitoros játék nem tud visszaadni illetve egy non-vr felhasználó nem is ért. Azok az új vr játékosok, mint aki mondjuk feljebb írta hogy próbálta a steam Íjász demóját, de nem jött be neki, de amúgy bement volna egy vr bárba még játszani, csak drágálta az árat, neki is megvolna az igénye arra hogy legyen ilyen eszköze, de tutira biztos vagyok benne hogy halvány lila fingja se lenne mire is kellene használni. leszedne pár single player játékot, játszogatna vele 90-100 órát,majd a polc tetején végezné mert ez nem elégíti ki…nem is csodálom…ha a valóságban egyedül lennél, bizony az is marha unalmas lenne…lehet single player játékokkal játszani, természetesen, élvezetet is adnak, megérthető, az emberek a gondok és munka mellett nem szeretnének más emberekkel versenyezni, mert a játékban ők szeretnének lenni a királyok, ha már az életben nem lehetnek…Az emberek,mint te is azt nem értitek meg hogy ez nem a játékról szól, hanem hogy felemeld a segged a fotelből és mozogj, nyisd ki a szád és beszélj, tárd ki a füled és hallj. A közösségi vr programokban rendkívül sok emberrel beszélgettem és nagyon sokan keresnek fel ilyen helyeket, mert itt meghalgatják a problémákat, olyan mintha egy pszihomókushoz mennének és ez teljesen közvetlen, a játék meg mellékes…Nincs veletek baj, csak a gond hogy tényleg fingotok sincs hogy mire való, a vrbárok a profit miatt vannak nyitva,nem foglalkoznak a mellékszálakkal, nem informálják az embereket miért is van…próbáld ki ezt a játékot, fizess ki érte 10.000-et és menj haza…A németországi Darmstadt vr bárban van játékra lehetőség…de viszont van olyan is hogy egy virtuális vezető elviszi a hét játszogató embert egy kirándulásra és elmagyarázza hogy mire is lehet használni a vr-t és a legtöbb esetben nem is játszanak csak figyelnek, megállnak tök idegen emberekkel beszélgetni és miután kijöttek a vr-ből, rögtön az elspő kérdés hol tudok ilyet venni?! Ez az amit a magyar vr bárok vagy youtuberek elcsesznek, mert náluk a játékok mennek ,miközben nagyobb tartalom van benne, mint gondolnák

Jójójójójó :smiley:

Utolsó válaszom, mert látom még mindíg egy ponton kattogsz, és már teljesen elkanyarodtál az alapoktól.:grin:

Egy szóval nem mondtam hogy nem szeretem, vagy utálom a VR-t.Az első kommentem egy személynek szólt, mivel rendszeresen beböfögte ő is a riftes szöveget minden áldott VR topicba.Eszem ágába sincs téged győzködni, felsorolni 30 valahány játékot, aminek a nagyja címére nem is emlékszem.

Szeretem a VR-t, nem erről van szó, bele is tudom élni magam.

De 1:0 oda, legyen igazad, nyugodjál le, attól meg nyugszol.Halvány lila fingom sincs a VR-ról, meg a rá készült tartalmakról.Remélem még összefutunk, és egy pofa sör mellett és fel tudsz majd világosítani a témában. :slight_smile: