TheVR Fórum

Oculus Rift S USB probléma

Hosszabb játékidő után fogják magukat az USB portok és kikapcsolnak. Ez főleg azért rossz mert így se egerem, se billentyűm, hang…stb. nincs. Csak gép újraindítással, áramtalanítás után lesz ismét elérhető minden ami USB-ről műkszik.
Most cseréltem tápot, azt hittem az a kevés neki, de sajna nem. Vajon mi lehet a probléma okozója? Bios beállítás, alaplap csere?
Win10-et használok, 16 GB RAM, Intel Core i5-7400-es proci, GeForce GTX 1660 Ti kari.

Alaplap neve?
Elem cseréje?

Nem tudom, hogy milyen energiaellátási sémán vagy és hogy számít-e egyáltalán, de próbálkozhatsz ezzel is, vesztenivalód nincs:

Eszközkezelőben zongorázd végig az összes USB-t, vagy magát az eszközt ha megjelenik és szedd le róla a pipát.
Hozzáteszem nekem is be van pipálva, de nincs ilyen gondom. Igaz teljesítménycentrikus sémát használok, de egy próbát mindenesetre megér.

1 Like

Nincs 2 éves az alaplap. Amúgy az alaplapom: ASUS H110M-K. Tudom nem a legerősebb, de idáig nem volt baj vele. Az elemmel nem hinném, hogy baj lehet. :slight_smile:
Ezt az energiaellátásos dolgot szerintem kipróbálom, más ötletem nekem sincs. Csak az a nagy kérdés, hogy mért gondolja úgy a rendszer, hogy kilövi nekem őket. Nem is értem.
Köszönöm a segítséget.