Okosóra e-sim - Telenor

Üdv mindenkinek!
Anno, amikor megjelentek az okos órák elhatároztam, hogy ha már kiváltják a telefont akkor veszek egyet.
Most úgy tűnik, hogy az e-simet kezdik felkarolni a szolgáltatók, de elég kusza módon.
Én Telenoros vagyok, és a Galaxy Watch Active 2-t néztem ki, mert az tetszik és amúgy is samsungom van. Viszont úgy konkrétan nem találom sehol leírva, hogy az e-sim funkció támogatott rajta. Egyedül a Telekom írta le konkrétan, hogy igen, tudsz vele telefonálni is.
Van pár másik óra ami tudja az e-simet, de azok nem tetszenek (vagy kinézetre vagy ui/ux).
Szóval ha használja valaki Telenorosként és tud róla valamit azt meg köszönöm, ha leírja a tapasztalatait.
Illetve - mellékes kérdésként - hogy maga az óra “SM-R820”-as modellje tudja-e az e-simet vagy olvastam olyasmit, hogy “SM-R825” nevű órácska az ami tudja és csak szolgáltatók kapnak ilyet.
Mert ugye az sem mindegy, hogy mennyiért veszi az ember, habár ilyen “holnapmárnincs-GSM” boltból nem venném, inkább akkor már használtat.

A Telenornak, egy hete írtam levelet ezzel kapcsolatban, azóta is várom.

Tapasztalataitokat és válaszotokat előre is köszönöm!
J.

SM-R835 és SM-R825 tudja az eSIM funkciót.

Telefon.

2 Likes

Telefonon valóban könnyebb lenne, elég gáz, hogy nem jutott eszembe…
Köszönöm!

1 Like

Kedves @jorgeb!

Magyarországon egyedül a Telekomnak vannak e-simes órái.
Fontos megjegyeznem, hogy az óra abszolút nem képes kiváltani a telefont. Még mindig “csak” egy kényelmi szempont.

Én az e-simes órákat abszolút feleslegesnek tartom, mert ugyanazok a hardware-es specifikációi, mint a rendes bluetooth-os modelleknek.

Ha esetleg Győri vagy, dobj egy pm-et, és ha gondolod, megmutogatom az órákat. :slight_smile:
Szép napot!

1 Like

Kedves @jackhdtv!

Először is szép napot neked is.

Köszönöm a felajánlást, sajnos budapesti vagyok, de amint lesz időm a blotokban összetapogatom mindet. :slight_smile:
Azon kívül, hogy ugyan azok a specifikációi, hogy-hogy feleslegesnek tartod? Nem képesek kiszolgálni azt a teljesítményt vagy akku időt amit a bt változat ki tud és ezért az esimesnek szüksége lenne plusz erőre?
A beszerzés döntő pontja az lenne, hogy telefon nélkül tudjak el menni edzeni, bringázni stb… Egy note 9-em van ami nem egy könnyű eset hordozhatósági szempontból.
Az órához beszélés nem feltétlen gáz, a buds-om mindíg nálam van, ha megyek valahova, azzal is biztos hülyének néznek sokszor mikor beszélek magamba.
Szóval arra gondoltam, hogy spotify-on hallgatnám a zenét, telefonálnék az óráról a kondiban vagy munkába sétálva (az kb 9 km naponta), nem váltaná meg az életem, de egy olyan luxus aminek szívesen megadom az árát.

Viszont addig tárgytalan amíg nem tudom úgy használni ahogy szeretném.
Esetleg egy régebbit meg veszek használtan és megnézem mennyire jön be.

Mellesleg a Telenor nem hajlandó információt meg osztani az esim technológia magyarországi bevezetésével kapcsolatban… De találtam egy internacionális írást amiben kijelentik, hogy nyitnak a technológia felé és szívesen tárgyalnak a gyártókkal.

Kedves @jorgeb!

Nyugodtan ugorj be az egyik Budapesti Samsung Experience Store-ba, nagyon segítőkészek lesznek a srácok, és minden kérdésedre készségesen válaszolnak. :slight_smile:

Csak, hogy mondjak egy példát; rengeteg vásárló jött be hozzánk azzal a panasszal, hogy az e-simes órájuk akkumulátora baromi gyorsan merül.[Mert ugye egész nap a hálózaton van.] (A sima BT-os modelleknek és az e-simeseknek is ugyan az az akksija.)

Mi az e-simes órát (nagyon max) vállalkozóknak szoktuk ajánlani. Ezen kívül nem sok értelme van. Tegyük fel, ha te elmész bringázni, nem azért mész el, hogy hívásokat tudj közben fogadni, hanem, hogy sportolj/kikapcsolódj. Ugyan ez vonatkozik szerintem az edzésre is.

Az lehet, hogy ők nyitottak erre, viszont a legutóbbi információink szerint, ez nem fog megvalósulni továbbra sem. Egyelőre csak és kizárólag a Telekomnál elérhetőek az e-simes órák.

További szép estét neked is! :slight_smile:

Jó látni hogy mindenhol van Samsung-os, csak a saját Community-jén nem. :smiley:

Hát, hivatalosan valóban a Samsungnak dolgozom. :slight_smile:

Nem hivatalosan az Apple-nek? :smiley:

Köszönöm a válaszaidat!

Úgy tűnik, hogy akkor 1-2 generációt még várnom kell a fejlesztett lte modellekre.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

1 Like