TheVR Fórum

OLED v QLED

Sziasztok,
Tv vasarlas elott allok es tanacsot szeretnek kerni. 65 colban gondolkodom OLED v QLED tvben.
A lehetseges befutok (termeszetesen nyitott vagyok javaslatokra):

• LG OLED65C11LB
  • Samsung QE65Q60AAU
  • Samsung QE65QN90AAT

esetleg barkinek barmi velemeny? (Foleg netflix/hbogo-ra lenne hasznalva illetve idonkent jatekra)

Mindkettőnek megvannak az előnyei/hátrányai, a technológiából adódóan.

Az OLED színei jobbak, a HDR is lényegesen jobb mint a QLED-nek. Cserébe ott a burn-in, ezen kívül az OLED panel folyamatosan degradálódik, persze ez nem azt jelenti hogy 2 év múlva kuka, de semmiképp nem örök élet + 1 nap.

Érdemes teszteket nézni OLED vs QLED témában, csomó van neten.

6 Likes

igen ezt csinaltam az utobbi napokban de nem igazan jutok elore. gondoltam itt esetleg elsokezbol kapok tapasztalatokat

Évekig dolgoztam TV-kkel, szerintem ha csak a tartalomfogyasztásra kell, akkor az OLED tuti nyerő. Ha sokat játszanál, akkor ott már előjöhet a beégés gondja relatíve hamarabb. Ha csak ritka játék, és sok tartalom, maradnék az OLED-nél.

1 Like

The 5 Best 65 Inch 4k TVs - Black Friday 2021: Reviews - RTINGS.com

rtings tesztjeiben azt szeretem, hogy nem egy szempontból értékelik hanem látod, hogy egyik jobb mozis választás még másik gamingnél befutó, stb … egyetlen amire figyelni kell, hogy a TV-k amerikai típusjelölését használják, de a tesztek végén ott van mi az európai (van gyártó ahol eltér van ahol nem)
ha itt nem jártál még nézz szét
azért megjegyezném még a rtings se meri egy kategóriában összehasonlítani az OLED-et és a LED-et, hívják azt bármilyen csilli villi, pl QLED néven … nem egy ligában játszanak

1 Like