Óraátállítás

Csak Magyarországnak hoz kb 10 milliárdot. Szerintem az a “pár forint” bőven megéri.

Lehet, hogy így van de, tudjuk mikor készült erről hatástanulmány és az mennyire pontos? (Más országok tudtomal más eredményre jutottak, ha rosszul emlékszem, akkor elnézést). Mert mondjuk 10 év alatt baromi sokat változott az életmódunk. Másrészt államháztartási szinten, nyilván nem aprópénz, de nem is egy óriási dolog.

Az Ipar területén sok esetben például a gyártó soroknál akkor is ég a mesterséges világítás ha nappal van. Közlekedésnél a közvilágítás automatizált és egy adott fényerő értéknél kapcsolnak le vagy fel, jelző lámpák nonstop mennek. Semmi közük az órához. Szóval szerintem mindenképpen a lakossági fogyasztóknál keresendő a megtakarítás ha van és nem az ipari fogyasztóknál és közlekedésnél. Közlekedésnél még üzemanyag megtakarítást sem említhetünk ami jelentős szerintem mert nappal is kötelező az autóknak a világítást használni nálunk. Bár igaz napközben nem kell maxra kapcsolni.
A többi amit említesz egyet értek veled. Igazából én nekem vegyes érzéseim vannak az óra átálítással.

A közlekedésnél nem az energiamegtakarításra gondoltam :slight_smile:

Jaaa jogos! :slight_smile: Ott a pont! :smiley: Bár ahogy egyre rövidebbek a nappalok télen annál inkább csak a reggeli órákban lesz adott a viálágos. Azt nem tudom, ha nem lenne átállítás akkor reggel és délután fele is sötétben mennénk jönnénk e.

Az pár forintot behajtják rajtunk máshogy.

1 Like

Nos akkor mennyivel jobb ha kb 10 milliárddal kevesebbet kell behajtani rajtunk? Vagy netán jobb ha azt is akkor te fizeted ki?

De ezt a vonalat itt zárjuk le és kérlek ha szeretnél privátban válaszolj rá. Mert kezd a politika irányába terelődni a dolog ami pedig a forum szabályzatát sérti. Ilyesmi miatt pedig nem kellene zárolni a témát.

Tudok jobbat és tök politika mentes és remélmem nem tévedtem el a nullákkal: tízezer-milliót elosztom az egyszerűség kedvéért tíz-millióval, akkor az mennyi is /fő/év? Szerintem nem érdemes bedőlni a nagy számoknak…

A Google népességi adataival számolva 1010Ft/fő évente.

Én nekem az a gondom egyébként, hogy a MAVIR csak azt közli ilyenkor, hogy milyen eredményre jutottak. A számítás alapjait képező adatokat és a módszert nem részletezik. Azt sem tudom mennyire foglalkoznak ők ezzel komolyan a többi más fontosabb teendők mellet. Az oldalukon a Tanulmányok szekció alatt sincsen erről semmi. Tehát ergó én azt a következtetést vonom le, hogy ők ezt komolyabban nem vizsgálták meg még sosem. Én úgy gondolom, hogy most az “egy órával korábban vagy később van világos” témától alligha függ az energia felhasználás. Csak a mesterséges világítás által használt energia függene ettől. De mivel az energiatakarékos égők egyre inkább teret hódítottak továbbá, hogy télen a szürkület miatt mindig használ általában reggel mindenki mesterséges világítást ezért ettől sem igazából.(Vagy csak én használok télen reggelente minden esetben világítást? )

1 Like

Én is így gondolom. Régen lehetett ennek létjogosultsága, földművelésben, stb. Mondjuk ki is lehetne próbálni, lenne konkrét számadat legalább, nem csak saccolás.