Össze szeretnék rakni egy gamer gépet

Sziasztok
Szeretnék összerakni magamnak egy kis gamer PC-t és ebben kérném a segítségeteket !
A határ az olyan 400ezer forint lenne.
Amit én összeraktam az egy :

• 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (12ezer)
  • Gigabyte Z370P D3 alaplap (33ezer)
  • 256GB Samsung 860 PRO SSD meghajtó (26ezer)
  • Intel Core i5-8400 2.8GHz (61ezer)
  • MSI GeForce GTX 1060 6GB 6GT OCV1 videokártya (87ezer)
  • FSP 550W HEXA Active tápegység box (20ezer)
  • 16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury CL18 (42ezer)
  • ZOWIE XL2411P monitor (80ezer)
  • Modecom Oberon Pro Glass táp nélküli ablakos ház fekete (13ezer)

Én ezt tudtam kihozni ennyiből de amúgy nem értek annyira hozzá ezért kérném a segítségeteket! Előre is köszönöm mindenkinek !

• 8400-hoz felesleges Z370 alaplap, elég egy B360 is;
  • 8400-hoz kelleni fog külön hűtő, mert a gyári hangos és gyenge;
  • 87 ezres 1060 pénzkidobás, inkább egy 8GB-os RX580, ami mellé plusz két-három játékot is kapsz, olcsóbban;
  • Táp kicsit gyenge minőségileg;
  • Memóriából elég 2666MHz-es is Intel procik mellé;
  • A monitor kicsit drága a specifikációihoz képest;
  • Házból érdemes valami szellőzősebbet venni.

Javaslom nézd át a Build ajánlót, ott van monitor, konfigok, minden:

Amit én vennék:
Performance AMD build az ajánlóból, és kis spórolás után egy 1440p-s monitor;
Mainstream AMD build az ajánlóból, és egy olcsóbb, vagy ugyanilyen árban jobb 1080p-s monitor.

Intelt szimplán nem éri meg venni a jelen árak mellett, főleg hogy a fejleszthetőséget elég durván bukod, tekintve hogy a 300-as chipsetük csak 8-9 generációs procikat támogat, míg a Ryzen család 2020-ig ugyanabba a foglalatba megy. Ráadásul az AMD gyári hűtői nagyon jó minőségűek és teljesen jól tudják tartani a procit turbó órajelen, így azon is spórolsz.

A Performance AMD buildből egy kicsit le tudsz faragni egy olcsóbb házzal, és mondjuk 2600X helyett 2600-at veszel.

És a bejegyzésedet kérlek tedd a #tech:pc-epites kategóriába. :slight_smile:
Edit: Köszi @ujheljidani

4 Likes

Nagy különbség nincs a(z) 580 és a 1060 között talán árban is egy 5ezer forint .De nem rajongok az AMD kártyákért.
Alaplapok között nincs különbség

monitort azért válaszottam mert 144 Hz és többnyire FPS-t játszom . Na meg elég jó vélemények voltak róla

A tápban és a gépházban megfogadom a tanácsod keresek valami jobbat

Több vramot kapsz az amd kártyával, a különbséget pedig el tudod költeni másra. pl lapra.
De ha ennyire tudod, mit szeretnél, akkor miért kérdezel?

1 Like

Én sem értem. Nekem nem úgy tűnik hogy tanácsért jött ide :slight_smile:

Alsó hangon is 15k eltérés van a két kártya között,nem beszélve a hozzá kapott játékokról.( XFX 72k most ipon-n)
400k-ba már kisebb megkötéssel beleférne a Performance AMD a build ajanlobol, sima 2600l ahogy fentebb irtak. Az a build pedig legalább 1 kategóriával magasabb. Lehet venni olcsóbban 2060-t, a maradékból pedig futja egy 1080p, 144hz nem IPS paneles monitorra.