TheVR Fórum

Összeraktam, de nem indul

Sziasztok
Egy olyan problémám lenne, hogy össze raktam a saját PC-met. Minden alkatrész újonnan lett vásárolva. Több videó és a használati útmutató alapján raktam össze. A Front panel pinjei jó helyeken vannak többször ellenoriztem. Mégsem indul.

Alkatrészek listája:
MB: ASROCK B450M-Pro4
Cpu: AMD Ryzen 5 3500X
Ram: G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16
Gpu: ASUS TUF-GTX1650-4GD6-P-GAMING
Ssd: SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus M.2
Ház: THERMALTAKE Versa H17
Táp: SEASONIC FOCUS-GX-550
CPU hűtő: ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 240

Remélem tudtok segíteni mi lehet a baj.
Ha valamilyen alkatrész a baj szerencsére még vissza tudom küldeni és cserélni.
Köszi Jurics.

Pontosan mi történik, ha megnyomod a bekapcsoló gombot?
Deszkán minimum P3.60-as BIOS van?

Konkrétan semmi. A vissza jelző ledek alapján kap áramot minden mégsem történik semmi.

Sajnos nem tudom milyen bios van rajta…ezt miként tudnám ellenőrizni?

Leginkább az eladón keresztül ilyen állapotban.

P3.60 as biosszal értekezett

Az összes kábelt ellenőrízd le, jól csatlakoznak-e. A képen pont nem látszik az EPS kábel, az is legyen bedugva a lapba. + egy CMOS reset

Nézd meg a lap hátoldala nem-e érintkezik valahol a házhoz, távtartók helyünkön legyenek. Ha hozzáér ott zárhat áramkört amitől a tápegységed véd meg bekapcsoláskor.
Próbáld meg a reset és power gombot felcserélni, ha nincs reset akkor a gomb két pinjét zárva indítani, lehet eleve a gombal van gond.

Ezek után már csak az alkatrészek egyesével való likvidálása és tesztelés jut eszembe.

3 Likes

Amint haza érek el is kezdem nagyon köszönöm :heart:

Bocsi, hogy belekötök, de egész biztos, hogy bedugtad a pc ház előlapi LED-jeit és a főkapcsolót ide?
(pirossal bekarikázva)

A kézikönyv szerint is ott van az előlapi panel alaplapi csatlakozása:
image

image

10 Likes

A sasszem. :face_with_monocle:

3 Likes

+1 tipp! Azt a radiátort fordítsd meg, hogy a csövek alul legyenek. A légbuborékok pont a csőnél vannak így és nem hatékony a hűtése. Alul legyenek a csövek, vagy tedd a ház tetejébe, ha van hely neki.

1 Like

Sajnos nincs neki úgy hely ezt én rontottam el hogy kisebb házat vettem ehhez a hűtőhöz. Viszont lehet flexel meglehet ezt a problémát IS oldani​:joy::joy::joy:

Na srácok lányok,
Köszönöm a segítséget megoldott RionN nak volt igaza viszont a többit is ezzel a lendülettel átnéztem és köszönöm.

10 Likes

Szuper! akkor @lengyelb :lock: :ok_hand:

2 Likes