Otthoni zenehallgatás. Tapasztalatok javaslatok?

Na ez a nem semmi hallod… Hát igen, ez akkor tényleg anyagból van!

Hatezer éves hangfal, ha gép és alap Samsung headset, ha telefon. Nekem csak az a lényeg ne recsegjen a zene, ha hangos. :smiley:

Rá lehet nézni,de általában Olaj-papír vagy fólia kondikból van, amik nem másznak el. Itt inkább az lehet, hogy a hangszórók felfüggesztése az idők folyamán megváltozott, és így elcsúsztak a paraméterek :slight_smile:

Full digitális technikára kb 2 év múlva akarok rátérni fejlesztői szempontból, addig csövezek :smiley:
Vannak már D osztályban is remek hangú IC-s erősítők ( Tripath ), azokkal mindenképp futok pár kört.

Sziasztok!
Én is kedvelem a minőségi zenehallgatást, de egy kezdő szettel rendelkezek.
Otthon régi, de még mindig jól működő kétutatas párral szoktam zenélni, amik egy Marantz PM 310-re vannak kötve. Az erősítöhöz egy NAD lemezjátszó van csatlakoztatva, néha azon, de általában az RCA kábelen rákötött asztali gépről hallgatok zenét.

Egyébként nagyon jó, hogy itt ez a topic, mert akkor már lenne egy kérdésem, amiben segítséget kérnék. Az erősítő rendszeres problémája már egy ideje, hogy bizonyos időközönként el-el dobja az egyik oldali hangfalat és ha nem nyúlok bele a hangerőbe, vagy változtatok a kábeleken(értsd.: kicsit “megrángatom” őket), akkor nem jön vissza, amíg újra nem indítom. Ez hangerőtől független, és általában 15-20 perc után mostanában már mindig eljátszódik. Miért lehet ez? Az erősítő takarítva volt nemrég, biztosítékokat cseréltem rajta.

Hali!
Valószínű öregedő forrasztások fogják okozni a gondot. Egy szakival át kell nézetni, mert idővel komolyabb gondot is okozhat. Pár ezer forintba bele fog kerülni, mert sajnos nem 10 perces dolog, meg ha már szét van szedve az erősítő, akkor egy új kondi pakk sem szokott megártani.
Szép kis szett :slight_smile: Gépről való zenehallgatáshoz azt tudom javasolni, hogy használtan lőj valahonnan egy Creative SB0460 hangkártyát, szánj rá még kb 5k-t kis tuningra ( műveleti erősítők, kondizás ), és nagyon meghálálja :slight_smile:

Nemrég volt nálam egy régebbi csúcskategóriás akai erősítő, annak is ilyen gondja volt, hogy hol szolt hol nem. Rengeteg törött forrasztást javítottam benne, azóta hibátlan :slight_smile:

Nagyon szépen köszi a javaslatot! :slight_smile: Akkor így is lesz. Tudsz esetleg ajánlani egy ilyen “szakit”? Vagy ha van rá lehetőség, mivel látom, hogy hozzáértő vagy, esetleg el tudnád vállalni?

Ajánlani sajnos nem tudok. Most épp vizsgaidőszak van, így vállalni sem tudom még legalább 1 hónapig. De ha addig nem találsz rá embert, akkor keress fel :slight_smile:

Nem hiszem, hogy az elkövetkező egy hónapban lesz rá időm, úgyhogy akkor még egyeztethetnénk majd. :slight_smile:

Sziasztok.
Mivel átruháztak rám egy egy rakat bakelitet meg egy teljes Videoton szettet így retro hangulatban az dübörög,és még mindig bírja :smiley:

A géphez meg egy Logitech z623 2.1 rendszer van csatlakoztatva amit bárkinek tudok ajánlani a viszonylag magas ár ellenében is mert nagyon jól szól :smiley:

Én a hangminőségre nagyon odafigyelek. Nem tartom magam snob-nak de igényesnek igen. PL.: nem hallgatok jazz-t ha nincs szélessávú rendszer a közelben, és nem hallgatok D&B-t ha nincs 150 hz alatt szóló hangszóró. (Laptop, telefon kizárva)
Nem vagyok híve a térhatásnak de hallgatok quadrophone anyagokat. De azt nem egy 1,5 colos cicergőn.
Azért mert nem laptopon hallgatja az ember a zenét NEM JELENTI AZT HOGY HANGOSAN.
Egy fiatal fül 25-19500 hz -ig hall minimum.
Ezt le kell fedni mert a hangszerek fellharmónikusai mindenhol ott vannak.
Ha nem is tudod miért jó egy rendszer, álltalában meghallod. :wink:
Nem vagyok tehetős de ha jó áron volt valami arra lecsaptam. (Csak használt és bevált dolgot szerzek be) :slight_smile:
Aki hallgatott már jó cuccon zenét az tudja miröl beszélek.

Állandó zajforrásaim:
4 db TANNOY 2 utas satelite
2 db AIWA (low:12" mid 8": high:2")
2 db Magnat HIFI set (low:7" mid 5": high:1")
2 db AIWA (low:10" mid 6": high:1")
MANTA 4.0 set
GENIUS WOOD series subwoofer 90 w
MAGNAT subwoofer 160 w
KENWOOOD 2.1/5.1 rendszer erősítő
Technix hi-fi erősítő
(a teljesség igénye nélkül)

GENELEC egy nagy hiány a listán, az még várat magára.

Egy JÓL és gondosan megépített csövest egyszer próbálj ki :slight_smile: Meglepő, hogy mit tudnak hozni. Sokat számít az a torzítás amit hozzátesznek.

te figyu már… 2x30W? nem szedi szét a házat? xd

egyébként én valamiért a fülhallgatóknál megtaláltam azt az érzést amit más nem tud nyujtani… most biztos röhögni fogtok vagy épp hülyének néztek de valamiért akármilyen rendszert hallgatok, pl egyik kollégám kb 2M forintos rendszerét, nem tudom úgy beleélni magam mint egy fülhallgatóval… nem érzem azt hogy kiszakadok a vilagbol…

egyébként itt viszont nagyon hosszú a gyűjtemény… razer, roccat, sennheiser, beats etc etc… de mégis a Sony-m saját fülesét használom… MH750

Hova kell több ? :slight_smile: Nem watthuszár vagyok, hanem minőségre megyek.
Megfelelő hangfallal ez is sok. Jelenleg gépnél 2x6W van 2 szélessávúval

Van nálam 12kW-os autós végfok is ( tényleg annyi… ). azzal már lehet bontani.

tudom hogy elég, azért nézek…
egyik volt osztálytársam gitározik… mikor először voltam nála megmutatta a kis Marshall erősítőt meg a gitárt… hmmm panelben lakik és már én mondtam neki hogy elég lesz, már engem zavart… majd a végén mondta hogy 40Wattos az erősítő… akkor jöttem rá hogy nem kellenek kilowattok ahhoz hogy házat bonts xd

Nem erre mondják, hogy no pain, no gain? :smiley:

Ma watthuszárkodtam.

Cactus k12
2x 6kW

Ma este a szomszédaim jó zenéket hallgattak! akár akarták akár nem…

Nekem egyszerű 2.1-es rendszerem van, egy Trust GXT 310-essel megspékelve. Telefonról mikor zenét hallgatok, akkor pedig egy Bluetooth sport füles a nyertes.

Én egy SONY MDR-10RC-t használok erősítő nélkül.
Mindenkinek teljes szívből ajánlom, alapból prímán szól de egy kis Dolby Atmos-szal verhetetlen.

Hali én még csak kezdő vagyok e téren, de igyekszem :slight_smile:
Én egy prometheus erősítőt meg egy sony cd lejátszót használok hogy meghajtsam a preludium b31 eket. Jelenleg valami autentikusabb kinézetű cd lejátszót keresek a prometheus erősítőhöz. Valaki tud ajánlani valamit? :smiley:

Ezzel mi az atyaúristent lehet kihajtani? :smiley: