TheVR Fórum

Par kerdest tennek fel (alaplappal kapcsolatosan)

Sziasztok! Egy gigabyte h110m-s2 alaplapomhoz tervezek egy i5 2400 3.2ghz procit, illetve egy rx 570 armor 4gb OC vidinyot. Az lenne a kérdésemy, hogy ezek működnek együtt? Nem tudom mi alapján tudnam megállapítani, hogy compatibilis-e az alaplapom a videó kártyával , remélem tudtok segíteni.
Válaszokat előre is köszönöm!!!

Az a proci nem fog belemenni abba a lapba.
A vga minden lapba belemegy amin van pci.

Ezt a vga kompatibilis-e a lappal baromságot amúgy honnan szedik az emberek?

2 Likes

Hát nem tudom milyen szót használják,
bocsi főnök hogy szeretnék egy gépet építeni kevés tudással.Nem vagyok pc ■■■■ ,csak megkérdeztem hogy működik-e együtt .De ha baj szólj, mert futók két kört és aztán vissza jövök főnök…

Válaszoltam is, hogy nem fog.
A kérdést úgy nagy általánoságban kérdeztem csak mert újabban elég gyakori kérdés ez a vga kompatibilis-e.

Amúgy pont a kezdőknek van létrehozva ez a topik:

2 Likes

Fúúú bakker.

@LengyelB itt még lehetnek magatartásbeli gondok.

1 Like

A starter pulse se-hez próbáltam tartani magam de mivel már vannak meglévő alkatrészek ezért most nem adok ki 228k forintot. Valószínűleg akkor veszek egy amd ryzen 1600-at , remélem az “jó” ehhez az alaplahoz.

Nem jó hozzá

Köszi a választ, akkor mi lenne jó hozzá?

alaplap foglalat :Socket 1151
Cpu foglalat: Socket 1155

Ahogy írják is nem passzol és a Ryzen-hez se fog mivel ahhoz pedig nem jó az Intel-es alaplap :slight_smile:

4 Likes

Hogy többet tudjunk segíteni, leírnád kérlek, hogy mennyit szánsz a fejlesztésre, illetve, hogy milyen már meglévő alkatrészeid vannak?

2 Likes

Ha a laphoz tervezel akkor: ez csak egy gyors keresés volt amivel elvileg nincs bottleneck sem:

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-7400/Radeon_RX_570/0Lf0Ylf2/8/

2 Likes

Ennyi pénzből meg már kijön a 1600af lappal együtt.

1 Like

Hello , köszi hogy segítesz .
Ami már nálam van és az új gépbe szeretnem beszerelni : gigabyte h110m-s2 alaplap, chieftec smart series 600w táp, i5 2400 3.2ghz illetve egy 1tb hdd. Haznak egy SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB (SPC248) tervezek.
A keret 100k forint lenne amibe bele tartozna egy rx 570 armor Oc 4gb ami 58k forintba fájna. Azaz maradna még 42k 8gb ramra és egy uj procira/alaplapra.
Esetleg valami alaplap ami jo lenne az i5 2400 és rx 570 kombonak?

1 Like

Azt a tápot szerintem jobb ha mielőbb lecseréled.
Minimum egy Silver minősítésűre de a példám is egy gyors keresés volt:

Másrészt igen lehet jobban járnál egy Ryzennel ahogy soolerirl is írja :slight_smile:

2 Likes

Kezdek kétségbe esni hogy semmi se passzol össze. De most nagy baj lenne ha ezt a tapot hasznalnam? Értem én nem ajánlod vagy nem jo de miert is?:))

Én nem találtam egy alaplapot se ami jó lenne ehhez mert minden oldalon már kifutott termék az LGA 1155 fogalalat

2 Likes

Akkor mit ajánlasz? Cseréljék procit?

Egyrészt mert a minősítése nem a legjobb ami ugye alap dolog hogy a tápon Nem spórolunk, másrészt pedig a márka se épp a legmegbízhatóbb.

4 Likes

Köszi

Ezt mondanám mert ugye vannak olyan alkatrészek amik neked már megvannak ebből, lásd hasonló VGA vagy épp HDD de a ház se nagyon különbözhet most így hirelen

1 Like