Paranormalis jelensegek

A Buddhizmus foglalkozik ilyenekkel. Abban találsz támpontot. Vagy pl. kereshetsz spirituális könyvekre, azok között is akad nagyon sok.
Egy tippem van neked:
http://ujkorklub.hu
Az ezoterikán belül nagyon sok könyv foglalkozik ezzel a témával.

Itt rengeteg könyvet találsz :slight_smile:
Ez a könyv is, amit bárkinek ajánlok:

Ha kérdéseid merülnek fel, akkor privátban keress meg és adok elérhetőséget :slight_smile:

Köszi. Lementettem könyvjelzőnek a linkeket, majd utánanézek mindenképp, hátha tanulok valami újat. :slight_smile:

1 Like

Rendben. Ha van bármi, akkor keress bátran!

Az emberek azért használják az ufo kifejrzést, mert ez terjedt el a köztudatban és ami számomra fontosabb rövid és egyértelmű (szerintem). A perverz szót is helytelenűl használja az emberek 99%-a és rengeteg hasló szó van (erős pálda: sokan a nacionalizmust nácizmusnak gondolják). Szerintem az ufo nyugodtam megtarthatja azt a jelentést, amit ráaggattak, mert az emberek többsége nem fog azonosítatlan repülő tárgyról beszélni, mert nem légiirányító.

@krisesz : Ohh, Egely… Régen sok videóját megnéztem, még a gömbvillámos könyvbe is beleolvastam, de ma már csak úgy tekintek rá mint egy vicc és nem azért, mert “az oktatás korlátolttá tett”. Mikor megmikrózza a faszenet nem lesz belőle vas, ebben biztos vagyok. A vasnak csak kevés vegyülete mágnesezhető, így ha redukálod a grafittal, amit beletett, akkor egy nem mágnesezhető anyagból egy mágnesezhető anyag lesz.
Nem bízok benne, mert a nyitott, naív és tájékozatlan embereket kihasználja, megvezeti és ebből pénzt is keres, így érhet el bármi különlegeset, hiteltelen lesz és a szememben egy rossz ember.

A paranormális jelenségek azért nem reprodukálhatóak laborban, mert aki reprodukálni akarja az védett az ilyen jelenségektől, így jelenlétével, azzal, hogy részt vesz a megfigyelésben lehetetlenné teszi a “jelenést”. :smiley:

Amúgy szerintem a biblia is vagy “mesékből” vagy paranormális jelenségekből áll. No offense.

5 Likes

Na ez egy nagyon jó téma. És bár is szkeptikus vagyok a paranormális jelenségekkel kapcsolatban, azért meghallgatnám a srácok véleményét. Én azért nem hiszek ezekben, mert ahogy egyre többet olvastam a témában rájöttem, hogy az emberi agy nem olyan tökéletes, mint ahogy azt sokan gondoljuk. Rengeteg hibát követ el nap, mint nap, érvelési és logikai hibákat követünk el, becsapjuk magunkat és környezetünket. Ha az emberi tényezőt kivesszük, akkor ezek a parajelenségek valahogy mindig darabjaikra hullanak. :slight_smile:

3 Likes

Én is hasonlóan gondolkodtam ebben. Kismillió dolgot elolvastam. Utána jöttek a tapasztalatok. A srácok elmondták, hogy ilyen megosztó témába nem mennek bele.

Tulajdonképpen sem Egely György,sem a gömbvillámok nem érdekelnek,csupán azért említettem meg,mert magával a gömbvillámokkal tudományosan a parapszichológia foglalkozik,nem a meteorológia.A Bibliáról…nos sajnos ,vagy nem ,de nem vagyok hívő ember,így nem igazán tudom elhinni az ott leírtakat :slight_smile:

1 Like

@bmmaci24 és @krisesz Köszi a választ.
@Miki Pont azt írtam le miért terjedt el a köztudatban az ufo kifejezés.

Nah akkor én meg nyugodtan állíthatom, hogy a répa és az uborka tejkészítmény, a banán, meg a kiwi ipari szalonnát nem tartalmazó húskészítmény. És mindezt azért mert én nem vagyok biológus, szóval nekem ezt nem is kell helyesen használnom, tudnom. Köszönöm ezt a “megtámadhatatlan” érvelést. :face_with_raised_eyebrow:

@krisesz A gömbvillám egy természeti jelenség, nem számít hogy mely tudományág foglalkozik vele. Azért mert én szövegszerkesztéssel foglalkozom, attól még a gulyásleves nem lesz spenótfőzelék. :rofl:

@Miki és @krisesz A biblia példabeszédek sorozata, amelyet többszáz éven keresztül írtak, többen, több társadalmi szituációban, korban, több féle vezetés alatt. Szóval nem kell, és nem is lehet benne hinni, mert ezt inkább egy társadalom ismeretekkel, emberi kommunikációs kapcsolatok közti viszonyokkal ellátott ismeretterjesztő tankkönyvnek szánták azokban az időkben amikor ez elterjedt. Persze akkoriban ez tökéletesen megfelelt a célnak, főleg hogy ez volt az első könyv amit sorozatba kinyomtattak, és osztogatni kezdték mint a cukrot. Szóval emiatt terjedt el az írás és olvasás mint tudomány, és képesség. Ezért lett szent.
Természetesen, ez nem a mai kori embernek készült, ezért nehezen értelmezhető, és már-már hasznavehetetlen. Nem kell elfeledni, viszont csak erre támaszkodni (mint egy hívő) vétek.

4 Likes

Teljesen szkeptikus vagyok az ilyen dolgokkal kapcsolatban.
Azaz nem hiszek ezekben, vallásos sem vagyok. Mindig valamilyen racionális úton próbálom közelíteni a dolgokat.

Földön kívüli életben például kétség kívül hiszek. Az univerzum méretéből adódóan biztos, hogy máshol is létrejött valamilyen élet. Imádom az űrkutatós témákat, naphosszat tudok róla dokumentum filmeket nézni vagy csak elkalandozni neten.

Vannak nagyon érdekes dolgok. Az agy gyakran meg tudja viccelni az embert, ha nem lennék ennyire “földhözragadt”, akkor pár élményem én is betudnám paranormális jelenségnek.

1, Éjszaka felriadva, mozdulni nem tudtam (alvásparalízis), csak annyit “láttam”, hogy egy árny közelít felém, és mikor közelembe ért, akkor az arca csak fehér zaj volt ( hangyaháború ), és felébredtem.

2, Családtag halála után, üres szobában hideg csend érzet, és mellé az, hogy nem vagyok egyedül a szobában.
Én ezt a gyász okozta agyi folyamatokkal tudom magyarázni.

3, Valami figyel érzés… Haverral, falusi töksötét játszótér. 200m-es körzetben semmi más, csak bozótos. Mind a ketten elég kényelmetlenül éreztük ezt, hogy valami figyel, de semmit/senkit sem láttunk/hallottunk, de úgy éreztük ideje menni. Mikor kiértünk az útra tőlünk pár méterre 2 róka futott el.

( sör ciccent… hátha eszembejut még valami )

4, klisé… a vonzás törvénye cucc… nagyon gyakran úgy érzem, mintha lenne benne valami, aztán megmagyarázom magamnak, hogy ha a vonzás törvényének a törvényét alkalmazom, akkor a tudatalattim jobban ráfekszik a cél elérésére, és valahogy csak összehozzuk. Ez rengetegszer bejött.

5, Karma. Alapjáraton ebben sem hiszek, de néha az élet nagyon azt hozza ki, hogy van valami benne.

6, Sokat foglalkoztatott, hogy mi van a halál után. Kicsit nehéz volt elsőre beletörődni, hogy villanyoltás.

7, Egy hozzám közelálló személlyel kapcsolatos érzelemfoszlányok, távolról… Pl egy elég nehéz szakítás után nem beszéltünk, nem kutakodtam utána, kerültem minden infó morzsát is, de mégis volt, hogy úgy keltem fel, hogy valami történt… és valóban.

8, Látótér sarkában alakok, furcsa környezeti zajok.

1 Like

Nekem személy szerint volt részem ilyenben például egy haverom életrekelt könveit is láttam. A könyvek gondolak eggyet s le hulltak mind a három polcról a földre szegény barátom úgy beszart hogy egyől kifutott a konyhába és két nagy késsel jött vissza reszketve mondván hogy ''Mi a kék iringó történt??, . De a napokban is észletem itthon eggy elég para dolgot a szomszéd szobában a szekrén el kezdett így dölongélni . Ezt most nem úgykell elkepzelni hogy ilyen méteres kilengesei voltak , csak annyit mozdult amennyit a lába engedett. BÜLLÖG A SZEKRÉNY efektusnak neveztem el. Nem tudom ez befolyásolja e de 50 méterre lakok a temetőtől. Mindenesetre ezektől nem félek annyira mint a medvéktől.

3 Likes

Ohh, az egyik kedvenc témám a “véletlenek”, nagyon jó sztorik vannak és nap mint nap élünk át “lehetetlen” és hihetetlen dolgokat. :slight_smile:

1 Like

Nem állok egyik oldalon sem, azt mondanám, hogy vágyom rá, hogy igaz legyen minden hihetetlen dolog.
Ahogy egyre mélyebben hatolunk a quantum világba… végül is bármi lehetséges.
Na de két rövid történetem nekem is van a témához.

1. A “kívánd és megadatik”. Annó megjelent egy könyv a témában, ismerősnél láttam, érdekelt, megvettem, elolvastam.
    Ahogy elolvastam a könyvet, összecsuktam és arra gondoltam: ez nagyon szép és jó, ki kéne próbálni működik e. Pontosabban inkább úgy álltam neki, hogy na most bebizonyítom, hogy úgy sem működik :slight_smile:
    Gondolkoztam, hogy mit is kívánjak. Mindenképp a realitások talaján próbáltam maradni, nem akartam “lehetetlen” célt pl. Bugatti Veiron vagy 10 kg arany stb. :slight_smile:
    Valami egyszerű de mégsem olyan amire rálépek ha kimegyek az utcára… szóval falevél, természetben megtalálható dolgok kilőve.
    Így jutottam oda, hogy legyen egy egyszerű kocka alak. Méret, súly nem számít. Szín? Legyen piros. Nem lehetetlen de azért feladtam a leckét az Univerzumnak. :wink: Szóval magam elé képzeltem egy piros kockát, mintha a kezembe fognám stb ahogy kell. Ezt csináltam pár percig aztán túl is léptem a dolgon.
    Pár nappal később buliba mentem haverokhoz. Kiderült, hogy távollétemben rákaptak a társasjátékokra, javaslat: játszunk most is.
    Előkerült a game, a többiek kivették ami kell és a kezembe került a majdnem üres doboz amibe belepillantva egy piros dobokockát láttam. (A játékhoz fehéreket használtunk, azok már az asztalon voltak). Kissé meglepődtem és a kezembe vettem, ránéztem. Erre a heverom akié a játék volt azt mondta: “- Tetszik? A tiéd lehet ha kell”. Megdöbbentem, hogy így alakult. Persze el is fogadtam, mert ugye ezt kívántam, hogy legyen nekem egy piros kockám. Így teljesült a kívánságom. Persze véletlen. Vagy nem. Nem tudom. Akkor úgy éreztem, hogy itt a megdönthetetlen bizonyíték, hogy mégis működik a dolog. De később nem voltak hasonló tapasztalataim így fakult az élmény. 11-12 évvel ez előtt volt.
    A másik jelenséget majd később írom le, most mennem kell mert úgy látszik erősen kívántam magamnak egy kis munkát a nyaralásra és bejött. :stuck_out_tongue:
8 Likes

Na, egy kívánságod volt, erre kívántál egy fakockát. Fail :smiley: Következő életedben maradj egy Ferrarinál, az is piros. :slight_smile:

Érdekeseket írtok amúgy, csak kapkodom a fejem a sztorikon, velem semmi ilyesmi nem történt (még).

2 Likes

Igen, lehet, hogy elb…tam :smiley:
Bár nyilván kaptam volna egy sima Matchbox Ferrarit valakitől. Az Univerzumnak azért néha megvan a maga humorérzéke. :slight_smile:

7 Likes

Minden okkal, véletlenek nélkül történik. Semmi poén. A karma cuki, így van :smiley: Egész jókat írtok. A gondolatok teremtő erejűek, így rengeteg jó gondolatot kívánok nektek :slight_smile: Teremtsetek jót!

Nálam jópárszor bejött ez a vonzás törvénye dolog. Viszont a számomra leghihetetlenebb történet az, mikor piciként (lehettem kb 5-6 éves) egy kissebb lakásban laktunk szüleimmel, amit akkor még béreltünk és tervben volt, hogy pár év múlva veszünk egy saját lakást. Egyik délután nekiálltam gyurmázni és csináltam egy “alaprajzot”, hogy hogyan is nézne ki egy jo kis lakás. Persze megformáztam még azt is, hogy sarokkád van,(még véletlenül sem sima kád)hogy hol áll az ágyam, stb… Kb. 5 évvel később sikerült venni egy saját lakást végre a sok sok albérlet után…éldegéltünk, elvoltunk…egyszer édesanyám elővette a régi képeket, nézegessük, miért ne. Megláttuk azt a kis gyurmából készült alaprajzot és egy az egyben ugyan úgy nézett ki, mint az akkori lakás. Minden stimmelt, a szobák száma, elhelyezkedése, méretaránya, az ablakok…még a sarokkád is a megfelelő sarokban volt! :slight_smile: . Úgy néz ki akkor nagyon akarhattam egy ilyen lakást :slight_smile: (valószínűleg azért, mert akkor még nem volt saját szobám), így a bevonzás is sikeres volt.

8 Likes

ez jó :slight_smile:

2 Likes

sokat lehetne azon vitatkozni, hogy ki miben hisz, miben nem, de tudjátok, ami egyszer paranormális rejtély, az később tudomány. ezzel kapcsolatban osztanám meg a következő videót:

4 Likes

Szkeptikus vagyok, de velem is történtek egy ideig dolgok, amiket nem tudok így megmagyarázni.

Volt egy időszak, amikor nagyon nyomasztó lett a szobám hangulata. Féltem bent lenni, egyszerűen olyan más volt az egész, és a szaga is, az egész szoba nehéz volt. Nem is tartózkodtam benne, amíg haza nem ért valaki. A tárgyaim folyton eltűntek, majd idétlen helyeken, mint például a kulcs a hűtőben, egyszer csak felbukkannak. Ez mindennapos volt, naponta úgy 3-5-ször esett meg. Én magam is megváltoztam, a hangulatom borzalmas volt, én pedig agresszív lettem. Persze ezeket elengedtem magam mellett… biztos nem vagyok komplett.
De volt pár olyan, amit mai napig nem tudok hova tenni.
A lakásunk folyosóján van a cipőtartó és a folyosó végén a tároló, ahol szintén vannak cipők. Ez a két rész egymástól 2 méterre van. Kerestem a cipőmet a cipősben, nem volt ott. Nem értettem. Járkáltam kicsit a folyosón, miközben gondolkodtam, majd bementem a tárolóba is, hátha ott lesz, de nem volt. Rácsaptam mérgemben a combjaimra, majd kijöttem a tárolóból, és azt kellett látnom , hogy szépen egyenesen letéve hever előttem a cipőm.
Második ilyen eset: Van egy polc az ágyam felett. A polcon volt egy kép nekitámasztva a falnak, előtte volt egy váza, és számos kis tárgy. Kimentem a szobából, majd mikor visszaértem, a kép le volt téve az ágyra, szépen normálisan. Nem csúszhatott le, hisz az előtte lévő tárgyak, mind ugyanott voltak.
A harmadik eset: Ez már a legvége. Fél év telt el az első eset óta, kezdtem unni, fáradt voltam, gyilkos gondolataim voltak, mindenkit utáltam. Ott ültem a tükör előtt, és nem éreztem, azt, hogy ez lennék én. Megint jött a gyilkos gondolat, és én akkor felordítottam, hogy tűnj el, takarodj, éles fájdalmat éreztem a szívemnél, majd egy hatalmas megkönnyebbülést.
Sírtam örömömben, szédültem, boldog voltam, kimerültem, lefeküdtem aludni, de végig nagyon fájt a szívem, gondoltam a stressz. Reggel., mikor mentem zuhanyozni, láttam, ahol tegnap fájt a szívem egy nagy karcolás lett a helyén. Napokig szédültem, a szobám pedig rég volt ilyen békés.

Továbbra is szkeptikus vagyok, de ezt akkor sem értem, de kitudja, mi rá a valós magyarázat.

2 Likes

@bmmaci24 A gondolatok teremtő erejűek. Van erre egy gondolatom :smiley: “Amit a múltban gondoltál, tettél, mondtál, az vagy most, és amit most gondolsz, teszel, mondasz, az leszel holnap”. Minden gondolat hatással van rád és a környezetedre. Amik veled történtek, arra mondhatnám, hogy semmiség. De nem teszem. A gondolatokkal sok mindent lehet véghez vinni :wink:

@thottee87 Kvantumfizikával nem lehet olyan dolgokat megmagyarázni, bebizonyítani, megmutatni, amit a picit is szkeptikus ember nem láthat. Ennyi erővel mutasd meg nekem láthatóan a wifi jelet, az oxigén atomot. De úgy, hogy szemmel jól lássam. Ne haragudj, ha támadólag hangzott a válaszom.

@Endzsi Amik veled történtek, azok sok más emberrel is megtörténtek. Valaki azt szerette volna, hogy figyelj rá. Mivel figyeltél, nem hagyta abba :smiley: Neki ez poén volt, neked nem.

Erre van egy jó kérdésem: ha most az utcán járva-kelve összetalálkoznál a gyermekkori önmagaddal, vajon büszke lenne rád?

3 Likes