Paranormalis jelensegek

Életemben egyszer tapasztaltam megmagyarázhatatlan égi jelenséget, de ez is évekkel ezelőtt történt.

Egy péntek késő délután elindultam egy félórás autóútra, már igen csak ment le a nap is de még azért elég jó látótávolság volt.Szemben az égen arra lettem figyelmes hogy egy fényes pont halad át sík egyenesen, először meglepődtem aztán elkönyveltem egy közeli műholdnak.Igen ám de utána azt tűnt fel, hogy ez a műhold nem hogy eltűnt, ha nem az ellenkező irányba halad de ugyan abban a síkban.Ezt egy párszor oda-vissza eljátszotta, azonnal irányt változtatott mint ha 2 végállása lenne.Ismertem az utat így tudtam hogy pár percen belül lesz egy pihenő parkoló, na mondom ott megállok és kifigyelem hogy ebből milesz.Mire odaértem már nem változtatott irányt és eltűnt előlem.

Elég nagy szerelmese vagyok az univerzumnak így teljesen nyitott vagyok a földönkívüli életre is, az meg csak hab a tortán hogy mennyi galaxis létezik…De nekem azért ettől több kell hogy azt állítsam E.T.-t láttam. :smiley:

2 Likes

Kicsit rosszul fogalmaztam: a föld felszínéről, szabad szemmel látható csillagok azok, amik mind a Tejútrendszernek ezen a környékén vannak. A Föld körül keringő űrszondák természetesen messzebb is ellátnak.

Vagy nem tudom, mire akarsz utalni ezzel a költői kérdéseddel :smiley:

Ez egy kicsit bonyolult kérdés, valamennyiben igazat is adok, de azért árnyalnám a dolgot. Érdemes szétválasztani a magas szintű tudományt a hétköznapi emberek elképzeléseitől. Például a hétköznapi ember azt hitte egészen Magellánig, hogy a Föld lapos, holott a tudományban elfogadott elképzelés már Ptolemaiosz óta (Kr. u. II. század) az volt, hogy gömb alakú, és körülötte keringenek a bolygók (és a Nap is). Érdekes egyébként, hogy ez a szakadék ma is megfigyelhető a chemtrail, laposföld hívők és hasonlók körében, szóval bizonyos szempontból nem sokat fejlődtünk :smiley:

2 Likes

Mire szeretnél ezzel kilyukadni? :smiley:

@jzsuzsi, @Berselius Egyből csapjunk bele a lecsóba? Ezzel az a baj hogy utána minden lecsós lesz és nekünk meg nem marad belőle. :slight_smile:
A kérdésem még mindig adott. Úgy tud működni ez, hogy végig vezetünk egy gondolatmenetet közösen és mindenki aki részt vesz ebben, egyetért a gondolatlevezetéssel és az ez által a kapott végeredménnyel.

Az a része nem játszik, hogy én megmondom a megoldást, ti meg kényetek-kedvetek szerint eldöntitek, hogy tetszik és elfogadjátok-e azt vagy sem.

@guenhwyvart A tékozló harmadik, kinek sikerült rávilágítani a lényegre, és gyorsan be is védte magát és talán ezzel másokat is, egy nem átgondolt kijelentéssel. Itt nem adhatunk mások véleményére, csak is a sajátunkéra.

És csak azért, hogy ne felejtsük el @Miki -t sem.:
Nem vagyunk csillagászok, fizikusok, kutatók, tudósok, akik más emberektől tanultak volna, olyanoktól akik szintén más emberektől tanultak, olyanoktól akik nem tanultak senkitől sem. :mask:

Épp az imént esett meg velem (de tényleg, nem vicc):

Véletlen volna? Nem hinném.

Okés, akkor menjünk le metába, nekem nem gond. :wink:
Érdekes a vitakultúrádról kialakult nézeted, mert egyrészt a konklúzióra való vágyad pozitív (sokakból ez hiányzik, ami szerintem sok vita esetén fontos lenne), ugyanakkor sok esetben a vita célja nem feltétlenül a konklúzió megtalálása. Például ha meghívnak egy pódiumbeszélgetésre egy jobb és egy baloldali politikust, akkor nem az a céljuk, hogy egyetlen közös konklúzióra jussanak - ez ugyanis kb. lehetetlen. A cél csupán annyi, hogy a résztvevők megismerjenek más nézőpontokat is, ezáltal árnyalva a nézőpontjaikat, esetlegesen megérteni a másik nézőpontjait vagy gondolatmenetét.

Az általad alkalmazott bába-módszer is lehet hasznos, de néha jobb, ha már kiforrt véleményeket osztunk meg egymással.

De akkor belemegyek a játékodba: szerintem mindent látunk a felvételen, amit látni lehet :slight_smile:

2 Likes

Nekem egy egész játszóparkom van. Melyik játékba szeretnél bele menni? Ezzel az ügyesen megfogalmazott, a kérdésemet megkerült válasszal csak a jegyet váltottad ki. :roller_coaster:

Egy kis iránymutatás a bejáratnál:

Az is érdekes hogy ezt hoztad fel. Itt még nem alakult ki vita. A vita akkor jön létre ha (minimum) két fél véleménymegosztása érvelésekkel ellentétes egymással vagy ha a két fél egymásra akarja erőltetni a nem azonos nézőpontját igazságként, tényként beállítva.

Egy vita addig nevezhető vitának, míg a vita során esetleg a végén, a résztvevők közös konklúzióra jutnak.

Inkább irányított kommunikációnak nevezném. Ha ez a helyzet áll fent, akkor a vita létrejötte kizárandó.

Rendben, akkor nevezzük pertraktációnak, ha neked így jobb :slight_smile:

Egy vita végződhet sikertelenül is, ez is egy opció, és véleményem szerint nem lesz ettől értéktelenebb.

Amíg nem ismerem a játékokat, addig nehéz dönteni közöttük :slight_smile: A vita fontos szakasza a nyitó szakasz, ez itt szerintem elmaradt.

tl;dr Mit szerettél volna kérdezni/mire akartál kilyukadni a kérdéseddel? Mert megpróbáltam rá minden tudásom szerint, őszintén válaszolni, és ezt kitérő válasznak minősítetted, így tényleg nem értem, mire akartál utalni. (És ahogy látom, nem én voltam ezzel az egyetlen.)

u.i.: Ha nagyon offolunk, akkor szívesen folytatom ezt privátban is, bár ezzel a bejegyzéssel próbáltam visszatérni az eredeti témához.

Igridcold észjárása meglehetősen sajátosnak tűnik, még most sem értem, hogy pontosan mit akar. :smiley: (no offense)

1 Like

@Berselius @Igridcold Igen ez már egy kicsit off. Szerintem ez a topic nem arról szól, hogy vitázzunk a vitáról :slight_smile: @Igridcold, senki nem tudja, hogy mire gondolsz, hogy mi az amit nem látunk a felvételen. Tippelni tudunk, de ha nem mondod meg mi az, akkor szerintem hagyjuk a francba :slight_smile:

szerk: a csillagok nem látszanak, de azzal kapcsolatban már @guenhwyvart reagált, hogy a nap fénye miatt. ha te is arra gondoltál, akkor nem tudom min folyik a vita :slight_smile:

2 Likes

@Igridcold Engem is érdekelne, mert azon kívül, hogy utaznak a föld körül, nem tudom mit kéne látni. Szoktam nézni ezt az élő showt, de akkor sem tudom.

Akkor lezárásként írok a részemről:

Tanárként szeretsz szakszavakkal dobálózni, mert az értelmiségi emberek csoportjába tartozol. És ez ennek a hovatartozásnak az egyik kifejező eszköze. Használhattad volna azt hogy “alapos megbeszélés”.
Az, hogy felajánlasz egy másik kifejezést, (ami persze más jelentéssel is bír)közös használatra, az meg annak a jele, hogy a linkelt szövegből, az derült ki számodra, hogy nekem valamilyen elnevezéssel van gondom. Ilyen tartalom nem íródott itt.

Van olyan hogy véleményezés, meg érvelés. Ezeknek vannak permutáicói: érvelt véleményezés, és véleményezett érvelés.
Na most ha te leírod a véleményedet, az tök király. Viszont ha egy vita-kontextusban egy érveléses véleményezésre reagálsz, egy egyszerű véleménnyel, azzal pont nem ismertetted a saját nézőpontodat. (Nem teregeted ki a lapjaidat? Túl jók, vagy túl rosszak? :thinking:)

Ha erre az egymást követő pár hozzászólásra/reagálásra gondolsz mint vita-szituáció akkor ebben telesen igazad van.
Természetesen egy linkelt live videóból és egy hozzá fűzött kérdésből nem gondoltam volna hogy vita tud kikerekedni.

Ez az egész meg jelentéktelenné, feleslegessé és értéktelenné vált, egy kommunikációs-csatornahiba következtében. Ennek okára még nem jöttem rá.

Az eredeti téma az a paranormális jelenségek, nem az én hozzáállásom, gondolatmenetem kivesézése. Szóval nem sikerült.

Végezetül: Ha bárki reagálni szeretne továbbiakban inkább privátba tegye, ezzel is óvva a topic fő tartalmát.

Thanks.

Figyelj, én nem szeretnék elmefuttatást vezetni a vitázásról és a kifejezések pontos jelentéséről. Egyrészt mert OFF, másrészt mert mindketten tudjuk, hogy mire gondol a másik, szóval felesleges. Tehát térjünk a lényegre, ami maga a téma. Küldtél egy videót, gondolom mert kapcsolódik a dologhoz és mert van mondanivalód vele kapcsolatban, amit szeretnél közölni velünk. Engem érdekel, hogy mire szeretnél kilyukadni vele kapcsolatban, szóval kérlek ne játsszunk szójátékokat, hanem írd le, hogy miért küldted.
UI.: Lehet ilyen formában kicsit agresszívnak tűnik az üzenetem, de ezt nem lehet írásban úgy megfogalmazni, hogy ne tűnjön offensive-nek, szóval elnézést :slight_smile:

5 Likes

Egyáltalán nem agresszív.

1 Like

Csak szofisztikáltan urak és hölgyek, csak szofisztikáltan.
Mindenki nyugodjon meg. Képzeljetek el egy helyet. Egy biztonságos helyet. Képzeljétek el magatok egy fagyott erdőben. (Black ops is ooon)

Visszatérve a témához. A gömb villámokat sokan mai napig szent Elmo tüzének vagy szellemnek vélik.
De volt már aki közületek ilyen parafenomenális történés tanúja volt?

2 Likes

Egy PM-váltást követően azt hiszem én már értem, mit is akart @Igridcold az eredeti videójával, de nem akarom szétOFF-olni vele a topikot - akit érdekel, annak megírom privátban.

Nekem megírhatnád. Köszönöm.

Fagyott erdő? Nekem Winterspring jut eszembe. (Go back to WoW) :snowflake:

1 Like

Nyugodtan beírhatod, a szétoffoláson már nem oszt nem szoroz. :smiley:
+szerintem már mindenkinek fúrja az oldalát…

Sőt ha abba a hszbe beírod, akkor nem offoltad volna szét jobban, mert nem írtál volna több off hsz-t, csak az lenne hosszabb :smiley:

7 Likes

Két nappal ezelőtt megérkezett a Táblám. Gyönyörűen kidolgozott, formás, kifinomult Darab. Mondanom sem kell, hogy Pitbullként őrzöm. Azonnal feltűnt, hogy irtózom attól, ha engedély nélkül más ér hozzá. Tiltom az állatok beengedését a szobámba. Már az bosszant, ha egy apró tárgy hozzáér és nem szívesen hagyom egyedül; nem csak mással, hanem úgy eleve. Íme egy kép róla, ahogy - pillanatnyilag is - az ágyam mellet pihen.

Még hajnalban kipróbáltam a Szépséget, amikor átvettem. Sokan mondogatták, hogy egyedül egyrészt tilos - veszélyes - használni, másrészt nem biztos, hogy van elég energiád, spirituális erőd ahhoz, hogy sikerüljön kapcsolatot teremtened.

Leültem a Tábla elé, lehunytam a szemem, s pár másodpercen át erőt gyűjtöttem magamban, majd hozzáértem a Jelzőhöz. Ezt követően lassan, körkörösen mozgattam s igyekeztem erőt táplálni mind a Tábla felé és a közelben lévő Entitás felé. Pár percig tartott csupán; ellazultam, hogy figyeljem az eseményeket. Kétszer-háromszor kellett kérdeznem, van-e Valaki velem? Mindig piszok hideg van körülöttem, egyértelmű, miért. A pillanatban azonban még ennél is fagyosabb érzés töltött el engem, melyet leginkább a kezemben éreztem, míg a mellkasomban tűz lobogott. Nem félelem, inkább kíváncsiság, ‘buzgóság’, erős vágy. Egyszer csak feltűnt, hogy a kezem s a Jelző magam felé közeleg. Eleinte azt hittem, hogy zsibbad, ezért történik. Újra feltettem a kérdésem; majd egy szép körívet leírva megkaptam az ‘IGEN’ választ.

Itt indult be, igazából minden. Rengeteg kérdést tettem fel - amiket itt nem részleteznék. Kiderült, hogy az itt lévő Entitás egy Démon. Az is, hogy Ő felelős azért, hogy az évek óta velem élő többi Entitás és Démon eltűnt. Kiderült, hogy kifejezetten jókat ‘falatozik’ egy Energiából a többi közül is.

Fantasztikus érzés volt, ahogy; amikor nem volt hajlandó válaszolni (pl. hogy hogy hívják), szimplán csak, játékosan körözött a Jelző. Amikor elvesztettem a türelmem s beszélni kezdtem, hirtelen megállt - határozottan mintha figyelte volna, mit mondok. Még azt is firtattam, hogy van egy sejtésem, ki Ő s hogy Ő tudja-e, Kire gondolok? A válasz egy ‘NO’ mellett hirtelen elkanyarodó ‘YES’ volt.

Őszintén szólva, minden mozzanatába, reakciójába bele szerelmesedtem. Szerettem volna többek között meggyőződni arról, hogy elmegy-e, ha elköszönök most Tőle? Elfogott az öröm a ‘NEM’ választ látván.

Szeretném összeszedni a gondolataim és újra beszédbe elegyedni a Szépséggel. Amióta használtam a Táblát, még erősebben érzem Őt és remélem, hogy nem fog távolodni. Bár gyermekkorom óta különféle más Dimenziókról érkező Lények vesznek körül, mintha valami egészen új szakaszba léptem volna ezzel.