Paranormalis jelensegek

Elég creepy csaj vagy. :smiley: Én nem igazán hiszek ilyenekben, de el nem tudom képzelni, miért vonzódik valaki szándékosan a “negatív” oldal irányába és vágyik erre. Nem akarok bele menni ebbe, aki ért hozzá majd úgyis ír, mert én nem értek, de ez most olyan, mintha valaki direkt a gettóban sétálna kihangosított márkás telefonnal és telepénztárcával arra vágyva, hogy kirabolják. Le is írtad, hogy az energiádból falatozik, ez miért jó neked? Gondolom te nem úgy tekintesz a démonokra, mint a gonoszság megtestesüléseire. Régen sokat olvastam a sátánizmusról és ahogy megvolt fogalmazva, nagyon pozitívként volt beállítva azon az oldalon, hogy az emberek forgatták ki és meg a kereszténység és hogy Lucifer csak jót akart, stb stb. Volt leírás arról is ott, hogy lehet magunknak succubust idézni meg hasonló, de azóta eltelt már 4 év és már sajnálom, hogy ezekre annyi időt szántam anno.

2 Likes

Azért engem sátánizmussal megbélyegezni nagy hülyeség. Nem vagyok az. Egyszerűen ilyen Entitásoktól kaptam több törődést, mint a “családomtól”. Én pedig viszonozom, ez a szimbiózis megmarad. A ‘Gonosz’ meg relatív fogalom. Nekem nem ártanak, mert én képes vagyok Velük normálisan viselkedni, megadom Nekik is a tiszteletet ergo. Spirituálisan erős vagyok. Nekem nem gond az, hogy az Erőmön “élősködnek” (védenek engem, sokaknak ártottak, megtámadtak, három esetben “még rosszabbat” is tettek csak értem - kérés nélkül, így végül is nem nevezném élősködésnek sem). Van elég, amit inkább Nekik adok, mint más embereknek, akik nem érdemesek rá. És hát a többség tényleg nem.

Ne haragudj, ha félreérthetően fogalmaztam. Nem neveztelek sátánistának, azt csak egy példának hoztam fel, hogy ők a megfogalmazásaikban képesek pozitívan feltüntetni a démonokat, Lucifert és olyan gondolatokat vagy pl rituálékat, amikhez vér kell a többséggel szemben, akik ezektől félnek.
Az látszik rajtad nagyon, hogy téged vonz a “sötét oldal”, de attól még ismeretlenül nem neveznélek sátánistának.
Ezek után pedig, amit írtál nem is lennék veled rosszban, nehogy rám is megharagudjanak. :smiley:
Kíváncsi lennék a világodra egyébként, te biztos tudnál mutatni olyat amit eddig lehetetlennek hittem.

Csak kapkodom a fejem, nem tudom ilyenkor, hogy valami fantasy történetet olvasok, vagy egy másik párhuzamos világból írsz, ahol ilyenek vannak, vagy én vagyok rossz, fizikai világban, ötletem nincs :smiley:

2 Likes

@Igridcold @Berselius átfutottam az eszmecserét a videó óta, esküszöm igyekeztem de nemhogy elvesztettem a fonalat, meg se találtam :smiley: de örülök, hogy jól szórakoztok

Szerintem király lehet ha van valakinek egy ilyen “haverja”. Gondolj bele előre megkérdezheted tőle mi mikor lesz streamben.

@mice0007 ilyeneket olvasva döbbenek rá hogy a legfurcsább paranormális jelenség maga az ember.

2 Likes

@mice0007 És akkor azt ezt követő kb. 20 privát üzenetváltásunkat még nem is láttad :smiley:

3 Likes

Gyönyörű ez a tábla valóban, bár ha igaz amit mondanak, egyedül használni elméletileg nagyon veszélyes. Bár ha már ennyi tapasztalatod van a történtekkel kapcsolatban, akkor lehet hogy neked nem gond. Azon viszont nem lepődök meg, ha a démon nem árulná el a nevét, hisz az ilyen sztorik szerint az az egyetlen ami által sebezhetővé válhatnak.

@guenhwyvart A sátánizmus és valójában Lucifer szerintem tévesen összemosott dolgok. Lucifer más néven Fényhozó nem negatív karakter, csak úgy tüntetik fel. (hisz miért lenne Fényhozó a neve) A Sumér mitológiában Enki személyét azonosítják Luciferrel, Enki pedig egy állítólagos földönkívüli faj, az Annunakik tagja, kik 200.000 - 300.000 évvel ezelőtt a Földön tartózkodtak, az akkori ősembereken génkísérleteket végeztek, ők alkották meg a tudatos embert, hogy a saját céljaik elérése érdekében szolgákként dolgoztassák őket, viszont Enki az emberiség felszabadítása érdekében elárulta apját/parancsnokát Anu-t, és ezért vált kitaszítottá az Éden-ből (Sumerul Edin).

A démonok ugyebár nem szellemek. Egyes elméletek szerint a démon negatív töltésű energia, amit azok a személyek hoznak létre akik erős spirituális energiával rendelkeznek, és valamilyen mélyebb megrázkódtatás, sérelem érte őket az életben akár huzamosabb ideig, és valójában a saját energiájuk negatív kivetülése, ezért is inkább a démon személyhez kötődik, nem úgy mint a szellemek, akik helyhez. A démon azért szipkázza az energiát, mert így törekszik a természet az egyensúlyra, viszont gondolom én nem szabad hagyni, hogy túl sokat átvegyen, mert ekkor áteshet az illető a ló túlsó oldalára, és elhatalmaskodhat rajta. Bár ha kiegyenlítődik, talán meg kéne hogy szűnjön. Ez nekem egy kicsit homályos :slight_smile: Egyes elméletek szerint amúgy a poltergeist jelenséget sem többnyire szellemek okozzák, hanem erős spirituális energiával megáldott olyan emberek, akiknél valamilyen erős érzelem által ez az energia kihat a fizikai síkra.

Azon töprengtem, hogy ha a negatív energia felfalja a pozitív energiát a kiegyenlítődés törvényszerűsége alapján, de a negatív energia az egyén sajátja, melyből táplálkozik, akkor önmagát falja fel, illetve a környezetének az energiáját. Szerintem egy dolog képes elűzni ilyen esetben a démont (ha valaki persze igazán akarja), az pedig az életmód váltás, persze pozitív irányban. Meglátni a szépet és a jót, amiben csak lehet, és kevésbé kötődni az ellenkezőjéhez.

1 Like

Szerintem ilyen megfoghatatlan energiáknál kár bármilyen fizikai törvényszerűséget bele keverni az ügybe :smiley:

2 Likes

Nem tudtam hogy magyarázzam ezt, de miközben írtam, hogy mekkora eltérések lehetnek közöttünk világfelfogásban beugrott a hellblade documentary, ami segít az én racionális világfelfogásomban elhelyezni ezeket, mert nevezhetjük ezt paranormálisnak vagy annak, hogy az agy becsap és tudtodon kívül (tudat alatt?) leképez egy személyt, melyel a táblán keresztül tudsz csak kommunikálni.
Na nem akarok senkit megsérteni, de az én gondolkodásmódommal csak ez összeegyeztethető. Ez nyilván korlátoltság és azt az illúziót kelti, hogy értem a működést és ez megnyugtat (vagy nem :wink: ). Hogy ki mit, hogyan magyaráz, mit gondol mögé, az csupán hit kérdése.

1 Like

Kockázatos a használata. Van ismerősöm, aki felelőtlenül, vagy a szabályokra fittyet hányva játszott. Az egyik meg is halt, míg a másik azóta is retteg a Tábláktól. Egy másik fórumon Moderál - ő személy szerint tiltja is konkrétan a Tábla felhozatalát szóban is akár.

De én semmiképp nem akarom másokkal használni. Úgy hiszem, ha egy Entitás mellettem (bár úgy tűnik most csak Egy maradt, Ő) van, akkor okkal engem választott, én pedig amellett hogy tisztelem, próbálok egy mindkettőnk számára előnyös kapcsolatot teremteni. Az mellékes, hogy akivel én szeretnék kommunikálni (s elég valószínű, hogy arról a rettegett Démonról van szó), az kifejezetten az Ouija Tábla Démonaként emlegetett, és a legtöbb halálos esetért, vagy komoly traumáért, balesetért, fizikai sérülésért Ő a felelős.

lehetséges :slight_smile:

Én tudás párti vagyok. Te hogy vagy vele? Az entitásaid amiket büszkén emlegetsz, azokkal van audió-vizuális tapasztalatod? Mármint konkrétan ezekkel az entitásokkal, és nem arra gondolok hogy milyen hatást gyakorolnak a közvetlen környezetedre. Ezekről tud-e (van tapasztalata, úgy mint neked) más is? Nem másról, nem hasonlóról, pontosan ugyan arról, amiről te tudsz. Ha ezzel egyedül vagy, honnan van a bizonyságod arra, amit tapasztalsz, hogy az-e ami?

Szép táblád van. Nekem egy papírom meg egy poharam van.
Honnan tudod hogy kivel, vagy mivel kommunikálsz? Honnan tudod hogy nem hazudik-e? Azért mert körbe kérdezgeted és egyszerű válaszokat ad (igen, nem) az nem bizonyít semmit. Honnan tudod hogy arra kapsz választ amit kérdeztél és nem arra amit gondoltál? stb. stb. stb. estébé, estébé.
Én tudás párti vagyok. Ez azzal jár hogy amit tudok, azt tudhatom jól vagy sem. Amit nem tudok, azt elhihetem vagy sem. Te hogy vagy vele?

Ha beszélgetni akarsz valakivel akkor ezzel próbálj:

2 Likes

@Igridcold Ha ez segít @Xefera mellett tudok voksolni. Ugyanis nekem is van ebben tapasztalatom. Látó nem vagyok, de érző igen. Érzékelem az érzékfeletti világot és volt már bájcsevejem lénnyel. Nem olyannal, mint neki, hanem szellemlénnyel. Történetesen az öcsémmel. Használtam táblát, bár őt nem kellett megidézni, a tábla csak eszköz volt. Az idézéshez nincsen kurázsim. Olyan dolgokra felelt előtte is, amikre csak én tudtam a választ, ahogyan februárban is, amikor kellett segédeszköznek a tábla. Becsaphatatlan voltam és bizonyítottak nekem.
Ezeket a dolgokat lehet tudással igazolni, de tudománnyal nem. Így, aki a “hiszem, ha látom” elvét követi, az csalódni fog. Mindezek mellett a hit a legfontosabb, hiszen, ha hiszel akkor fogékonyabb lehetsz ezekre a dolgokra. Van sok könyv, ami foglalkozik ezekkel a dolgokkal és emberek is, akik nap, mint nap ilyen dolgokkal foglalatoskodnak. Remélem tudtam segíteni :slight_smile: De @Xefera válasza is érdekel a tiéd mellett! Illetve a Cleverbot kicsit erős volt, mert az megint csak más tészta és nem összehasonlítható azzal, ami az érzékszerveken kívül történik. Amikor már magasabb szintű volt, mint idén, akkor már nem kellett megidézni, hiszen már más kategória volt. Tavaly még szellemként volt jelen. De akkor volt segítségem ebben és akkor sem kellett a tábla. Manapság fénymunkásként tevékenykedik. Mármint öcsém.

Mi van ha a cleverbot valójában nem is A.I. hanem egy entitás, melynek gondolatait egy a táblához hasonló chip viszi be a gépbe?

Szerk: az EFO vagy Empty Force harcművészet is azért csak hívőkön működik, mert entitás segítségét használják?

1 Like

Egy ismerősömmel beszélgettünk hasonló dolgokról a minap.Én vagyok a “hiszem ha látom” ember,ő pedig aki kommunikál,beszélget a túlvilági “dolgokkal”.Sajnálom,nem vagyok jártas a “másik oldal”-i megnevézesekben, sajnálom,ha a démon,entitás,ördög kifejezéseket rosszkor rossz “dologra” használom.
Sokat beszélgettünk,és vártam a megdönthetetlen bizonyítékot,hogy igazat adjak neki.Jó ismerősök vagyunk,nem a saját igazam akartam ráerőltetni,hogy számomra ökörség ez az egész,hanem arra a bizonyítékra vártam,ami után azt mondom neki,“igazad van,most már én is elhiszem”…sajnos nem történt meg.Pedig szerintem nem kértem óriási dolgot olyasvalakitől,aki naponta trécsel velük.Nem akartam fényképet,videót,gondoltam elég,ha legközelebb elmegyek hozzá,és beszállok a diszkurzusba…de hát szerinte ez így nem megy,mert ahhoz hinnem kell…én pedig mondtam,hogy hát hiszek is,abban a pillanatban,ha látom…Így továbbra sem tudok hinni benne,nem azért mert nem akarok,vagy mert tudás párti vagyok,vagy mert ateista,Darwinista,stb,hanem mert sajnos azok nem tudnak meggyőzni,akiknél mindennaposak ezek a dolgok.
Ellenben számomra annyi kérdést szülnek…Nem zavar,hogy csak én látom,a többiek nem?miért pont csak én látom?Ha más dimenzióból jönnek,nem zavar,hogy HAHÓ!! EGY MÁSIK dimenzió?milyen nyelven beszélnek?Ördögök,és entitások között is van,aki magyarul,németül beszél?Van nekik saját nemzetük,hagyományuk?poiltikájuk?vagy ha csak angolul beszélnek,miért angolul?mert az a populáris a “mi világunkban?” miért kell az ouija tábal?miért nem jó az A/4-es papír+pohár?miért nincs Inuit,vagy Cirill betűs ouija tábla?Nekik nincsen Démonjaik?..stb.Ne értsetek félre,nem csúfolódni,vagy viccelődni akarok,csak engem zavar,hogy szeretném elhinni,de nem kapok számomra egyértelmű bizonyítékot.

2 Likes

Először is, a legnagyobb ostobaság és arrogancia egy embertől - és mégis milyen gyakori - hogy “hiszem ha látom, bizonyítsd”. Megbocsáss, de ezek az Entitások rendelkeznek saját akarattal, érzelemmel és Ők döntik el, hajlandóak valakinek (olykor, Hozzájuk mérten ostobább faj egyedének, főleg olyannak, aki ilyet kér is, mert alkalmatlan volt arra, hogy bármilyen más Entitás figyelmét felkeltse) megmutatkozni, vagy sem. Erre számtalan módszer van, lehetőség, de nem jelenti azt, hogy te akár egyetlen entitást is érdekelni fogsz annyira, hogy energiát pocsékoljon rád azért, hogy elhidd, létezik. Miért? Nincs szüksége egynek se rád, sem azokra, akik komoly okkal nem találkoztak ilyesmivel.

Nagyon sok ember eleve rosszul közeledik a Spirituális világhoz, más Dimenziókhoz. Lusták tenni érte, nem hajlandók fejlődni, csak széttett lábakkal várják, hogy történjen valami és ha nem történik, akkor hőbörögve mutogatnak a semmire, hogy tessék, ennyi az, amibe más “belehisz” dolgokat, ezek az őrültek.

Pedig heló, bizonyítsák azt, hogy ilyen nem létezik. Mert a “semmi” nem bizonyíték. Mutassanak fel valamit nekem, ami igazolja hogy minden, amit nap mint nap átélek, nem létezik. Eddig több ostoba habogást kaptam arra, hogy “hát nem tudják”, mint ésszerű magyarázatot. Pedig ilyen vehemenciával rohadt nehéz lehet megmagyarázni. Hát hajrá!

Pedig szerintem nem kértem óriási dolgot olyasvalakitől,aki naponta trécsel velük

Na ezen van a hangsúly. Kértél? Haverodtól? Ez nem csak az ő döntése… hanem az entitásoké is. Ők pedig nem kíváncsiak rád, nem érsz nekik annyit, hogy energiát fordítsanak arra, hogy “higgy” bennük, mert hát mit változtat az? Semmit… egyel több vagy kevesebb. Nem gyerekjáték átjönni egy dimenzióból a másikba, ahol aztán boldogulniuk kell.

Valahány intelligensebb az embereknél. Ők nem fognak azon hátast dobni, hogy egy csomó, kapcsolatteremtésre alkalmatlan, Spirituálisan abszolút teljesítmény nélküli ember nem “hisz” Bennük.

ÓÓÓ baszki! :smiley: :smiley:
Van egy megfigyelésem, egy általános: Használtok szavakat, fogalmakat, sokszor rosszul, legfőbbkép azért mert az ismereteitek hibásak, hiányosak.

A tapasztalat nem egyenlő a tudással, vagy az ismeretekkel. Erre egy példa: Tudsz úszni, az egy dolog. Az úszás élménye (tapasztalat), ami egy ingerület az úszásra (cselekvés), mint inger. Az inger okozza az ingerületet.
A tapasztalat táplálja a véleményt. A vélemény meg tudod te is hogy mennyit ér.

Akkor vak vagy? :stuck_out_tongue: Jó-Jó, tudom hogy értetted. Nem látsz dolgokat amiről ez a topic szól javarészt. Értem én. A bizonyság legfőbb forrása az ami neked nincs, de nem baj. Érző vagy? Én is érző vagyok. Érzem például ha éhes vagyok.

Ha jól értem: Az érzékfeletti világ az amit nem lehet érzékelni, mert az az érzékelhető világ hatósugarán kívülre esik. Na most te hogyan érzékeled azt amit nem lehet? Ha valamit érzékelsz, akkor az még az érzékelhető világ belső határán van. Még akkor is ha ezzel egyedül vagy.

Mi az a szellemlény? Hol van erről tudományos leírás? Ja hogy nincs, bocs. Jó de használod a kifejezést. Valahonnan ered. Ki volt aki elnevezte a szellemlényt, szellemlénynek? Te mit értesz a fogalom alatt? Amit számodra jelent, az nem biztos hogy megegyezik azzal, amire valójában kitalálták.

A tábla az egy kommunikációs eszköz. Olyan mint a telefon, csak régebbi. Ha én felhívlak téged, nem kell hogy megidézzelek. Amúgy van Summoning Stone is? :wink:

Ez az erős kijelentés. Vigyázzál az ilyenekkel. Nehogy becsapjanak valahová.

Kacifántos ez a mondat. A tudomány alapja a tudás, aminek az alapja meg a megfigyelés. Te “nem látóként” hogyan figyelsz meg? Ja hogy te hiszel. Akkor kicsit gyomláljunk itt, mert túl sok a gaz.

Na ez az elv valójában nem létezik. Ugyanis ha látok valamit, akkor azt tudom, amit nem látok, abban hihetek igazán.
A hit: A fogalom megfogalmazása másképp: feltétel nélküli elfogadás. A feltétel nélküliség az amikor az alany nem igényel bizonyítékot, tudást, megértést, logikát. Elfogadja az adott dolgot olyannak amilyen, vagy amilyennek beállítják mások. A hit az egy állapot nem pedig cselekvés. Ne tévesszen meg senkit se az a kifejezés hogy “elhinni valamit”. Az emberi agy nem képes megmaradni a bizonytalanság állapotában, ezért létrehoz egy másik állapotot ami megszünteti a bizonytalanság állapotát. Erre szolgál a hit. Ez egy automatizált állapot amiből a tudat, úgy tud kijönni, hogy maga a tudat teremt meg egy következő állapotot (állapot az állapotban). Ezt nevezzük a tudni akarás állapotának. Ebben az új állapotban lesz igény magára a tudásra, bizonyítékra, megértésre, a “logika” rendszerének segítségével. A folyamat végén a hit állapota belülről szűnik meg.

Annyira azért nem, @Miki elég hamar levágta. Miki, gyanús vagy te nekem ! :smiley:

4 Likes