Paszta csere gond

Sziasztok!
A mai nap kicseréltem a videókártyámban a pasztát. Egy 6 éves kártyáról van szó. ASUS r7 250 1GB DDR5 (AMD).
Arctic MX-4 et használtam. Minden rendben ment. Viszont azt tapasztalom, hogy ugyanakkora terhelés alatt továbbra is 65-70 fokon megy a kártya. Ha pedig youtube-t vagy twitch-t nézek full HD ban, akkor is 45 fokra felmegy.
Valaki tudja, hogy mit rontottam el?
Esetleg lehet az a baj, hogy amikor csavaroztam össze akkor egy pár mm-t mozdítottam rajta, mert a lyukak nem pont a helyükön voltak.
Nagyon köszönöm a segítséget, és bocsi ha hülyeség, de nem találtam sehol hasonló témát :frowning:

milyen házban van ez? hogy van elhelyezve? kap elég levegőt?
amikor szétszedted a régi pasztát rendesen le szetted?
az új pasztából mennyit tettél rá?
mennyi volt előtte a hőfok?

3 kedvelés

Netes eredmények alapján teljesen okés értékek.
Szerk. : Még 80 fokig terhelésen is azt mondják, hogy rendben van.

3 kedvelés

80°C-ig nem aggódnék, egyébként is 95-97-ig van az üzemeltetési sáv.

3 kedvelés

A ház rendesen szellőzik, elől 3 venti fúj befele hátul 1 szív ki. A CPU 55 fok fölé nem megy, az egy Intel G5600 as, szóval szerintem szellőzik a ház rendesen. A ház egy Zalman T4. A régit rendesen leszedtem, szépen lefújtam elsőnek az alkohollal, majd letöröltem, utána még biztonság kedvéért sűrített levegővel is lefújtam, hogy nehogy bármilyen porszem rajtamaradjon. Az új pasztából egy egy fél borsónyit raktam rá, nem sokat, picit elkentem, de nem a széléig, mert úgyis kimegy majd oda.
Előtte terhelés alatt 65-70 re felment. De a 70-t ilyen max határnak írnám, annál soha nem volt magasabb. Elérni sem érte el, talán csak egyszer.
Most ugyanakkora terhelés alatt 66 volt a maximum.
Amivel előtte és utána ma teszteltem az a GTAV. Szinte ugyanannyi a maximum, 66 fok környéke.
Remélem így mindenre válaszoltam @lengyelb :slight_smile:

1 kedvelés