PC alaplap csere

Üdv!
Összejött megint egy kicsi amit a pc fejlesztésre tudok költeni. RAM-ot akartam venni még a gépbe de az alaplap meg adta magát és csak 1 slot működik a 4ből és mivel alapból sem tekintem jónak a jelenlegi alaplapomat ezért azt is lecserélném.
Ehhez kérném a segítségeteket mert nem szeretnék úgy járni, hogy rendelek valami aztán fizikailag nem lehet összeépíteni vagy valami hasonló probléma merülne fel.

Jelenlegi configom:

• GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC PCIE
  • GIGABYTE GA-H81M-D3H alaplap
  • INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
  • HyperX 8GB Savage DDR3 2400MHz CL11 HX324C11SR/8
  • THERMALTAKE Versa H23 ablakos ház
  • COOLERMASTER Hyper 103 processzor hűtő
  • Thermaltake Litepower 650 W-os tápegység, 230 V

Asus gamer alaplapokat nézegettem DDR4-s rammal kb. 70-80.000 Ft-t szánnék rá.
Előre is köszi.

Ha DDR4-es RAM-okat szeretnél, akkor mindenképp alaplap csere, viszont akkor már a processzort is cserélni kell.

Még egy 40k-t kb hozzá kellene tenni és akkor tudnál venni egy B450-es lapot, AMD Ryzen 5 2600-at plusz 2x8 GB DDR4-es memória kitet.

3 Likes

Nem érdemes csak alaplapot cserélni, ez már egy nagyon régi platform.

Én a helyedben eladnám a procit, és a meglévő ramot, és átnyergelnék Ryzenre, pl:

MSI B450-A PRO MAX alaplap
Ryzen 5 2600
16 GB 3200mhz ram (2x8-as kiszerelésben, pl Crucial Ballistics CL16)

Ezzel lesz egy hosszabb távon is fejleszthető platformod.

4 Likes

Szia!
Kb 25-ben el tudod adni a ramot cpu-t és a hűtőt.
ezt hozzárakod a mostani 80-hoz, és veszel egy új ryzen félgépet.

Vagy amit @meteoric87 is írt. És ez időtállóbb lesz, és mindenben köröket ver arra, amit a mostaniból ki tudnál hozni.
Ha használt piacon ügyeskedsz, akkor még olcsóbban is megúszhatod a váltást.

1 Like

Köszönöm szépen a válaszokat. Sikerült meggyőznötök. Már csak kedves nejemet kell meggyőznöm, hogy megéri kicsit többet költenem. :grin:

Örök érvényű tanács:
“Könnyebb utólag bocsánatot kérni, mint előre engedélyt” :wink:

7 Likes

Ehhez még nem kellett fojamodnom. Racionális annyira hogy észérvekkel megtudjam győzni. :blush:

Nálunk oda-vissza működik a dolog :smiley: van amiről engem sem lehet meggyözni :slight_smile:

Az ilyenekből a kedvencem:
“A legnagyobb rémálmom az, hogy az asszony eladja a szerszámaimat annyiért amennyiért hazudtam, hogy vettem” :smiley:

8 Likes

Na erre jutottam. Szerintetek jó lesz ez így?

Alaplap nem a legjobb de oké. Érdemesebb lenne MSI felé nézelődni, lásd build ajánló.
Ramból 3200mhz-eset nézz
A Ryzen 6 2600-at már 40-ért megkapod, jobban megéri.
Ráadásul a 2600-hoz jár gyári hűtő ami teljesen elég rá.

Ergo amit a hűtőn és a procin spórolsz, abból vehetsz jobb alaplapot és gyorsabb ramot.

2 Likes

Megfogadom a tanácsodat. Köszönöm. Akkor végre össze állt :smiley: