PC Build kérdés!

Hali.
Adott a következő build: Amd Ryzen 3 1200 processzor, MSI GTX 1050 Ti videókártya, asus prime b350 alaplap és 2x4 GB dual channel crucial 2400 mhz ddr4-es RAM. Ez a konfig elég lenne a mostani játékokkal játszani körülbelül high grafikán?

720p-ben igen. 1080-ban már játék függő, néhány menni fog, a többség valószínűleg inkább valahol medium környékén néhány magasabb beállítással. A ryzenek szeretik a gyorsabb memóriát, nem sokkal drágább, én 3000 vagy 3200-asat vennék, később legalább nem kell cserélni.

Sok függ attól mennyire optimalizálták jól a játékot.

RAM-okat megnézem akkor és köszi a gyors választ :smiley:

Vagy esetleg én még elgondolkodnék azon, hogy egy olcsóbb Gigabyte 1050Ti-t és a Ryzen 1200 helyett egy 1300X-et. Árban nem lenne sok a különbség köztük.

Annyira teljesítményben sem, ebben a gépben még ezzel a procival is a GPU lesz a szűk keresztmetszet 1080p-ben.

Ennék lényegesen jobban akkor járna, ha egy Ryzen 5 1600 és 1060 6gb csere lenne.

Hát csak az 1060 ára az egekben van :frowning:

Balansz szempontjából teljesen jó lesz a builded úgy ahogy tervezted, csak gyorsabb rammal (Pl Corsair Vengeance, azt hiszem az alaplap is támogatja, csak majd ne felejtsd el beállítani hogy annyin is menjen amennyin kell) Aztán majd cserélgetsz később. Elvileg AMD-nél marad ez a socket még 2020-ig, szóval lehet bővíteni.

Néztem 3000-es ramot az megvan :smiley: Meg persze OC-zni fogom a CPU-t meg a RAM-ot is majd :smiley: ha már lehet akkor kihasználom a b350 alaplapot ::smiley:

Nem feltétlen!

Akkor viszont ne felejts el venni valami jobb procihűtőt, az 1200 gyárija OC-re elég kevés, és nem árt ha a házban is jó az airflow.

Én igazából ezen a konfigon nem nagyon tuningolnék, mondom is miért: a videokártya lesz ami limitálja a teljesítményt, azon viszont nem fogsz tudni annyit húzni hogy szignifikáns eredménye legyen.

Én használnám a gyári órajelen, a gyári hűtővel, a ramokat feltenném 3000 Mhz-re, és kb ennyi.

A RAM-al kapcsolatban:
Sok külföldi Tech csatornán mondják a Ryzennel, és a 3000MHz-s ramokkal kapcsolatban hogy sok játékban a 3000MHz ramok nem fognak szignifikáns különbséget mutatni(max.+3-10Fps). Inkább az programok és a multitasking használja jobban a 2400Mhz+ ramokat.

Ez tény, de ha később fejleszt, az erősebb procik valamivel többet profitálnak belőle. Árban meg nem nagy a különbség.

1 kedvelés