PC Build kérdés

Sziasztok!
A következő configot raktam össze és kíváncsi lennék a véleményetekre!
Melyik VGA-t válasszam?
EVGA rtx 3070 FTW3 vagy Asus Tuf rtx 3070?

- Asus tuf Z390-plus gaming
*- i7-9700k *
- 32GB 3600MHz DDR4 RAM Kingston (2x16GB)
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black
- Be Quiet Dark Rock Pro 4
- 512GB Intel SSD M.2 660p
- Chieftec 700W Eco

A többi már megvan, vagy mindent most vennél?

1 Like

még most venném csak

Szia.
Nem a videókártya a legnagyobb kérdés :smiley: Elsőnek nézd át builds ajánlót. 9. genes Intelt egyáltalán nem éri már venni, 0 fejleszthetőség. A táp is teljesen felejtős, max ajtótámasznak jó.

4 Likes

:point_up: így ahogy felettem mondják. Az ssd pontosan milyen, tudsz egy linket küldeni?

+annyi kiegészítés hogy elég húzósak az árak, lehet érdemes egy pár hónapot várni, de ez csak rajtad múlik.

3 Likes

értem, inkabb egy i5-10600k? és milyen tápot lenne érdemes szerinted?

build ajánlóban vannak tápok, azok biztosan megbízhatóak

3 Likes

Hát… elég nagy kérdés. Mert kb. 200e Ft alatt nincs semmi itthon. :expressionless:

Tegnap neki álltam frissíteni az ajánlót, de rövid úton zátonyra futottam vele.

Az olcsóbb buildekből marad a i3-10100 + GT1030 kombó minden más döglött mert nincs hozzá CPU csak heroin áron.

RTX 3060 Ti alatt meg kb. nem kapható videókártya… van még néhány zsuga ilyen 70e Ft környékén aztán kalap kabát. Elég siralmas.

1 Like

Igazad van, rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy a gép többi részét is ajánlatos átgondolni. Én is nézegettem mostanában és brutális, hogy semmiből nincs készlet vagy maximum horror áron.

1 Like

közben már átalakitottam a configot:

• Asus TUF Z490-plus
  • i5-10600k
  • EVGA RTX 3070 FTW3
  • 16GB 3600MHz DDR4 RAM Kingston
  • Cooler Master MWE Gold 650W
  • Be Quiet! Pure Base 500DX Black
  • Be Quiet! Dark Rock Pro 4
  • 500GB Samsung Evo 970 M.2

Jobban jársz ha vársz pár hetet, hátha helyre áll a Ryzen 5 5600X ára, és azt veszed egy MSI B550 Tomahawk lappal. Memória legyen 2x8GB.