PC build segítség kérés ##

Sziasztok. Annyi lenne a kérdésem hogy össze raknák egy pct ami a keretembe bele is fér.
Leginkább eSport játékokra használnám és video vágás | csak gameplay nem edit stb. | esetleg Streamhez.
eSport Gamekra gondolok Valorant CsGo Lol Fortnite ilyesmi. És a grafika settings competetiv lenne.
Minden mást Ps5 és Xbox játszom.
Menyire lenne használhato mostanság ez a config.

És a Procira a Venti jobb e lenne ez a alapnál. Cooler Master Hyper 212

Monitor Samsung 144hz Freesync 1920 x 1080 24

Alaplap Asus Rog Strix B450-F Gaming
Ram 16Gb HyperX Fury 3200mhz dualchanel.
Proci AMD Ryzen 2600x Stock Cooler
Grafika Rog Strix Rx 580 8GB III OC
SSD Samsung Evo Plus 1T plusz 1T HDD WD Blue
Táp EVGA 600w B3
Ház Phanteks Eclipse 350x Tempered EGB

Ventik 2x Corsair air series Sp 120 High Perfonmance
1x Cooler master Mesterfan pro 120 Air flow

Elnézést a helyes irásért Szlovák vagyok jelenleg még tanulok magyarul. köszönöm előre is a segitséget. :slight_smile:

Szia!

Ez felejtős. Ő legyen:

Inkább legyen

Itt a 970 EVO-ra gondolsz? Azzal nincs probléma, jó cucc.

Egy ilyennel jobban járnál, mert rácsos/perforált az eleje:

3 Likes

Köszönöm Igen arra a SSD re Gondoltam a Tápot cserélem de Sajnos a ház már vásárolva lett. :confused:

1 Like

lol pont ilyen házam van :smiley: A hőfok soha nem volt gond, soha nem ment a proci 50 fölé, kimaxolt bf5 mellett sem. (9400F +CM Hyper 212X) Az eleje lyukacsos ömlik bele a levegő rendesen.

Na de ennyi is volt a jó része, jön a fekete leves: az összeszerelés minősége. az eleje levehető (itt lehet berakni a hddt, egyébbre nem jó ez a feature) És nem tudom mitől, de nem ileszkedik rendesen és néha elkezd embertelen módon berezonálni. Ezt egy finom (tényleg, nem kell erősen) paskolgatás megoldja.

Másik hangforrás az a lyukakon található porszűrő, ami ilyen ráakasztós-csúsztatós megoldással marad fent, de ez is borzasztóan van összerakva. Ez már nem néha, hanem folyamatosan rezonál, így több ponton le kell ragasztani a belső részéhez fekete szigetelőszalaggal, akkor megjavul. Megoldás az lett hogy levettem az elejét a fenébe és vettem egy rgb keretet a 2x 140mm ventire. így más jobban is néz ki meg nem is zúg mint a vesztés.

a teteje is lyukas, ezen szimplán csak hangos a kiáramló levegő, ezt csak félig sorolnám hibának, mivel nincs viszonyítási alapom.

Ha egy mondattal kell értékelnem a házat akkor: Ne.

nyáron nekem is cserés, megérdemel egy új házat az egész cucc.

1 Like

Nem láttam a képeken, hogy lyukacsos, de akkor (is) felejtős, ezek szerint.

ezek szeretnének azok lenni, hangot is adnak nemtetszésüknek amiért nem vetted észre őket. (már lassan 3 éve :weary: )

Az itthoni másik gép ilyen kialakítású bq! házban, de gyér a szellőzése, pedig én a plusz rácsot is kikaptam már belőle. Viszont csendes. Igaz csak 2+1 venti van még benne. (Pure Base 600-as)

Baj már az h nálam van de akkor max használom mig jo és aztán csere.
A Pc re vélemény esetleg menne e jol gyors e lenne?

Nekem az elülső házban lévő jack csatlakozók forrasztása nem volt igazi, kontakt hibásak voltak.

1 Like

18-22 ezer forint körüli háznál sajnos nem meglepő. Én az előlapi kivezetésnél csak az USB-t használtam a házaimon, a két jack-et ÉLETEMBEN soha. :smiley:
Már maga az ötlet is rémes, hogy analóg jelet viszünk keresztül egy (antennaként funkcionáló) gagyi vezetékkel szerelt, interferenciák melegágyában lévő csatival, amit kivezetünk kb. 2 forintos aljzatokra, mindenféle árnyékolás nélkül. Brrr…

1 Like

Még annyit hozzá tennék, hogy ezt az alaplapot NE!
7/4 ment vissza gariba azonnal, maradék 3 is már szarakodik. Szar a BIOS, szar a forrasztás, meg úgy mindene. RAM anomáliák, stb… Inkább hasonló MSI, vagy ha B450 Akkor TUF széria. Az fasza lett. És még valamivel olcsóbb is.

1 Like

Vagy Asus ROG Strix B450-F Gaming II (II, 2, azaz kettő, a második revízió már okés) :slight_smile:

1 Like

Én nem úgy vettem észre sajna. Ott is elcseszték amit csak lehetett.

Igen? Akkor nem szóltam. :zipper_mouth_face:

Tavaly mikor visszament a harmadik, megérdeklődtem PCX-et, hogy mizu.? Mondták, hogy Strix B450 1 és 2. szériát inkább ne. Vannak benne jók, nem mind szar, de nagy az előfordulási esély. Helyette TUF széria, vagy B550 ami akkor kezdett felpörögni. Na azok már jók. Persze van B450 Strix aminek semmi baja az általam össze rakottak közül, de a srác időzített bombaként tekint rá.:smiley:

1 Like