PC Build | #solidRGBuild

Végül a tápot még mindig nem vettem meg, érdemes lenne?
Corsair CX650M 650W

Belefutottam hasonlókba a neten. Megbízható táp ez? Nem szeretnék egy egész gépet elfüstölni emiatt. @sutyomatic

http://www.overclock.net/t/1431436/why-you-should-not-buy-a-corsair-cx430-500-600

Az régebbi széria, az újnak más a belseje. De ha nagyon aggódsz, akkor ezekből lehet válogatni egy vagy két gondolattal drágábban:

• FSP Raider II 550W - Silver, fix kanóc, 5év gar. - 20e
  • Be Quiet! Pure Power 10 500CM - Silver, félmoduláris, 3év gar. - 24e
  • Be Quiet! Pure Power 10 600CM - Silver, félmoduláris, 3év gar. - 28e
  • Seasonic Focus Plus Gold 550W - Gold, 10év gar. (vásárlás helyétől függően) - 30e
  • EVGA GS 550W - Seasonic beles, Gold, moduláris, 5év gar. - 30e
  • EVGA G3 550W - SuperFlower Leadex II bél, Gold, moduláris, 5év gar. - 30e
  • Corsair RM550x 550W, CWT beles de a jobb féle, Gold, moduláris, 10év gar. (vásárlás helyétől függően) - 30e
1 Like

Igen, időközben megtaláltam, hogy ezeknek a nagy része 2013-as cikk volt.
Ettől függetlenül megbízhatónak mondható ez a táp?
Úgy emlékszem egy időben a Build ajánlóban is volt.

Megbízhatónak mondható, ebben az árkategóriában (ilyen teljesítménnyel) nem igazán van jobb. Ami jobb, az drágább is. Corsair CX 550M elegendő, egészen biztos, bár én Be Quiet! Pure Power 10 500CM tápot vennék.

1 Like

Megérkezett. :gift:

8 Likes

Egy gyors kérdés: @sutyomatic

Szükséges leszednem az Asus Z370-F alaplapról az M.2 hővezető pad aljáról a védőfóliát, ha nem használok M.2-t?

Hővezető pad ha raksz alá M.2-őt. Ha nem raksz alá semmit, akkor még a védőfóliát se húzd le.

1 Like

te meg tudod valahogy oldani hogy az alaplap RGB csíkját tudd vezérelni? Az AURA szoftver csak a videókártyát és a led szalagot vezérli.

1 Like

Szia!

Elvileg igen, de nekem mindhármat vezérli. Így működnie kell. :slight_smile:

Csak simán letöltötted az AURA-t és minden működött?

1 Like

Lényegében igen.

hát nekem nem mutatja…

Nem tudom, honnan töltötted le, de próbáld meg az Asus hivatalos oldaláról a pontos termék oldalánál.

remek most ha el akarom indítani nem csinál semmit és bedobja ezt az oldalt:
https://drdump.com/UploadedReport.aspx?DumpID=18994172&SecondVisit=1

A termék hivatalos gyártói oldalán próbáld meg AZUTÁN, hogy az esetleges régebbi verziót törölted.
Úgy emlékszem ugyanolyan alaplapot néztünk ki, szóval itt keresd a “Utilities” részt.

Asus Z370-F Utilities/Lightning Control/Aura V1.05.28

ok, most megint működik. neked nem szarakszik?

Mióta felraktam nem. :confused:

Sziasztok!

Eltelt két hónap és vele együtt ez az év is, én pedig végre elkészültem az oly rég óta tervezgetett és várt gépemmel. Tavaly ilyenkor kezdtem el alaposabban utánaolvasni a témának, megnézi pontosan, mire is lesz szükségem, de mindezt nem kényszerből, hanem mert tényleg érdekelt a dolog és érdekel a mai napig. Most, hogy ezt a posztot már nem a laptopomon írom, hanem az új gép mechanikus billentyűzetén pötyögöm be, úgy érzem tényleg megérte beletenni azt a rengeteg időt a keresésbe és az utánajárásba. Az elején bizonytalan voltam, hogy valóban sikerülni fog-e. Nem mondom, hogy én raktam össze a leggyorsabban egy számítógépet, de baromira élveztem. Sikerült? Végül is igen. Gyorsan volt? Baromira nem. Következzék egy képekkel és saját élményekkel kiegészített összefoglaló, hogy mégis milyen volt megépíteni életem első számítógépét, ráadásul teljesen egyedül.

Maga a konfiguráció:

Alaplap: Asus ROG Strix Z370-F Gaming
CPU: Intel Core i5-8400 Hexa-Core 2.8GHz LGA1151
CPU Cooler: Cooler Master Hyper 212 EVO
Hőpaszta: Arctic MX-4 4g
GPU: ASUS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 192bit PCIe
RAM: Kingston HyperX Predator 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz CL16 X2
SSD: Samsung 750 EVO 250GB
HDD: Western Digital 1TB 7200rpm Sata3 64MB (WD10EZEX)
Táp: Be quiet! Pure Power 10 600W (Moduláris, 80+ Silver)
Ház: Carbide Series Quiet 400Q Compact Mid-Tower Case
Házhűtők: Corsair Case Fan SP120 (Low noise verzió) X2
Monitor: LG 29UM59-P 29" 2560x1080 21:9

Amikor belekezdtem ebbe az egészbe, azt hittem gyorsan készen leszek. Tévedtem, de utólag egyáltalán nem bánom. Nagyon sok rossz dolgot válogattam be az “álomgép” alkatrészeibe, de csak virtuálisan, ugyanis a végső lista engem lepett meg legjobban, amikor összevetettem a legelsővel, amit írtam. De kezdjük a történetet a legelején, amikor még azt sem tudtam, mi a különbség GPU és videókártya között.

Miután az AMD szinte a halál pereméről visszatáncolt és sikerült valami ütőképeset letennie az asztalra, rájöttem, mégsem lesz olyan gyorsan készen, bármennyire is szerettem volna. Hogy miért? Számítottam rá, hogy az Intel az egyeduralmát nem fogja olyan könnyen adni, de miért is tenné? Nagyon sok cikk megjelent a témában a külföldi és hazai oldalakon egyaránt, hogy a másik oldalon a jövő év első negyedévére tervezett 8. generációs Coffee Lake processzorokat kényszerből (ami utólag be is bizonyosodott, elég ha csak a Z390 alaplapokra gondolunk - a szerk.) muszáj lesz már most kereskedelmi forgalomba juttatni. Így a legkorábbi időpont október 5.-e lehetett volna, amikor nekikezdhettem volna a “nagybevásárlásnak”, de nem így lett. A számomra árban és teljesítményben is megfelelő i5-8400 szinte a mai napig hiánycikk, amit hazánkban igen nehezen lehet beszerezni, ha pedig valahol kapható, ott bizony megfizettetik a vásárlóval az árát. (sikerült olcsóbban hozzájutni egy olyan bontott darabhoz, amit csak termékfotóhoz használtak - ráadásul olcsóbban) Ha már az áraknál járunk, ne feledkezzünk meg a szinte kokainárban kapható RAMokról sem, amit végül valamilyen csoda folytán mégis sikerült tűrhető áron beszereznem (valószínűleg egy hibából vagy figyelmetlenségből adódóan). Szintén csak a pénztárcámon sikerült csökkenteni a videókártyának, aminek az árát pedig a cryprobányászat forgatta fel. Szerencsémre.

Elérkezett a december, és úgy döntöttem, lesz, ami lesz, most már megveszem azokat az alkatrészeket. Lassan egy éve várok rá, de igazából mivel minden negyedévben jön valami újdonság, ezt bármeddig folytathattam volna, de egy kicsit beleuntam. December első napjaiban megvettem a monitort, ami 21:9-es méretéből adódóan napokig ámulatba ejtett, de hasonló élmény volt lehúzni a védőfóliát a GPU-ról, vagy meglátni a hosszadalmas procedúra végén, hogy bizony ez a gép a tervezettek ellenére bármilyen színben képes világítani (az alaplapon és videókártyán kívül más nem világít, így büszke is vagyok magamra, mert az eredeti cél egy non-RGB Build volt - vállveregetés megvolt). Hogy milyen lett? Elsőre úgy tűnik, működőképes. A későbbiekben, ha időm engedi majd írok még egy hosszabb bejegyzést a teljesítményt illetően is (ha más nem is olvassa, legalább én utánajárok egy kicsit a dolgoknak - a szerk.).

Naphosszat lehetne húzni a szót magáról az építésről is, nem beszélve a vásárlásról, de ezt az élményt szerintem meghagyom magamnak. Viszont lassan a végére érve következzen pár dolog, amit tanácsként felírtam magamnak és küldöm mindenkinek, aki akár a közel, akár a távoli jövőben tervez számítógépet építeni az alapoktól, kezdőként.

1. Írj listát, mi az, amit szívesen látnál a gépben, és mi az, amit nem.

2. Ne kizárólag a kinézet alapján dönts, a teljesítmény sokkal többet ér.

3. Olvass rengeteg értékelést különféle fórumokon, ha lehetőséged van a külföldieken is.
    A termékek gyári oldalán az adott termék szándékosan a legjobb fényben vannak feltüntetve,
    de ez a legtöbb esetben mind marketingduma. Ne hagyd magad könnyen megtéveszteni.

4. Ha van egy elképzelésed és nagyjából tudod, mit szeretnél építeni, érdemes megkérdezni hozzáértők segítségét. Nem gáz, ha valamit nem tudsz. Sokkal jobban fog bosszantani, ha valamit azért rontasz el, mert nem kérdezted meg. Kérdezni menő!

5. Indíthatsz topicot itt, a fórumon is, szívesen segítünk.

6. Építs gépet magad, nagyon király dolog!
    Abban az esetben, ha a RAMok behelyezésénél elakadsz, lehet érdemes lenne segítséget kérned. :wink:
    (Pisti után szabadon)

Számítottam rá, hogy fognak pozitív és negatív csalódások egyaránt érni, főleg a vásárlásokat illetően, így összeírtam, melyek azok a boltok (legyen szó netes megrendelésről vagy bolti vásárlásról), amelyeket bárkinek, jószívvel tudok ajánlani.

Ahonnan sikerült gyorsan és egyszerűen vásárolni:

• Edigital (kihozták a féláron (!) rendelt memóriákat. Igaz, egy hét csúszással, de vállalták az olcsóbb árat. GG!)

• eMag (másnap megérkezett a rendelt áru, pedig a Magyar Posta hozta ki, mint futár. WTF?)

• iPon

• Compker (segítőkészek voltak, amikor vissza kellett vinnem a tápot, mert nagyon hangos volt.)

• Media Markt

• PCLand

Volt olyan bolt, ahol negatív élmény volt a vásárlás, de nem sérült termék vagy hiányos csomag, esetleg garanciaidő áll a háttérben, hanem eladói figyelmetlenség. Nem érezném korrektnek, ha emiatt írnék rosszat egy boltról, így őket meg sem említem a felsorolásban inkább.

Most pedig következzen pár fotó a gépről, amit ha Ti nem is, én annál jobban vártam. :slight_smile:

KATTINTS IDE A TOVÁBBI KÉPEKÉRT!

Pár hasznos oldal, ha gépet építenél:

Gyorstalpaló számítógép építéshez: Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?
Ha pedig gépépítéshez topicot nyitnál: PC építés (Kérlek, kérdezés előtt olvasd el! )

Így a végére pedig nem maradt más, mint hogy megköszönjem mindenkinek, aki valamilyen formában hozzájárult, hogy ez sikerülhessen. Külön köszönet a segítségért: @SalaysHUN @Xeno @meteoric87 @Fefo89 @JMarciii @amarth42 @Knockedly @snipz @levente59 és végül, de nem utolsósorban @sutyomatic (a Build ajánlóért és a segítségért egyaránt. :slight_smile: )

Boldog Új Évet, ninjonok!
#solidRGBuild #WeAreTheVR

13 Likes

Ugyanezt mondhatom el én is. Mintha csak az én gondolataimat írtad volna le. Az én build-em nagyon hasonlít a tiédhez. Én sosem tudnék ennyit írni amennyit te, így hát gratulálok a build-hez, én pedig szeretném megköszönni a segítséget, és hogy leírtál mindent a kész build-ről!

Boldog Új Évet, ninjonok!
#solidRGBuild #WeAreTheVR

Nagyon jó, hogy így összefoglaltad, szuper, hogy elkészült a build és elégedett vagy. YEAY! :slight_smile:

2 Likes