PC build vélemény

Az a helyzet, hogy majd nyáron szeretnék összerakni egy középkategóriásnak mondható gaming gépet. Viszont ahogy egyre jobban ásom bele magam a dolgokba annál jobban elbizonytalanodom. Elkezdtem keresgélni, hogy a mostani árakon mik azok a dolgok amik a legjobban megérhetik.

Íme a lista:

HDD: Seagate Barracuda Merevlemez, 2TB, 3,5’’, 256MB
Videókártya: XFX Radeon RX 590 FATBOY Videokártya, 8GB GDDR5, 256-bit
Tápegység: nJoy Woden 750 Tápegység, 80 Plus Gold, 750W Real Power, PFC Aktív
Processzor: Intel® Core™ i5-8400 Coffee Lake proecesszor, 2.80GHz, 9MB, Socket 1151 - BOX
Alaplap: ASUS Alaplap, ROG STRIX B360-H GAMING INTEL B360, ATX
Processzorhűtő: ID-Cooling SE-904TWIN processzor hűtő, 92mm, Intel/AMD kompatibilis
Ház: Cooler Master MasterBox E500L fekete-piros ház
Ram: HyperX Fury Black 8GB memória, DDR4, 2400MHz, CL15, 1.2V -------> 2 db

Monitor: Lenovo Legion Y25f-10 LED monitor, 24.5", Full HD, Wide 16:9, 1000:1, AMD Freesync
Billentyűzet: HyperX Alloy FPS Pro mechanikus gaming billentyűzet, Cherry MX Red
Egér: Xtrfy M2

Ehhez a buildhez később majd jönni fog egy 240 gigás ssd, ami valószínűleg vagy Kingstone, vagy Samsung lesz. Nem vagyok biztos benne, hogy totálisan tökéletes lenne ez az egész, ezért is kérem ki a véleményeket. Viszonylag sok időt töltöttem már el utánaolvasgatásokkal stb. És eddig ez az eredménye. Köszönöm, hogy elolvastad. A segítségeket pedig már előre is köszönöm szépen. :3

Mivel nyáron akarod összerakni, így ennek most igazából nincs sok haszna. Addig érkezik egy úgy ryzen generáció is.
Amit összeállítottál is több sebből vérzik ( Szerintem: videókártya,tápegység,processzor,ram)

Nem kell ezt túl bonyolítani, ha egy legjobban megérős középkategóriás PC-t akarsz összerakni, akkor a vásárlás előtt ránézel a Build ajánlóra, kiválasztod a keretednek megfelelő AMD-s konfigot, és megveszed a cuccokat. (Nyilván egyes dolgokon változtathatsz, de ott UP TO DATE, és mellé nem lőhetsz)

Bármikor is veszed ezt kihagynám az életemből. Román cég terméke, 80 Plus Gold minősítésen hivatalosan sosem járt, így nem is ment át azon. Egyedül ők állítják hogy 88% hatás fok fölött üzemel, de hát azt írnak rá amit akarnak alapon ez a hiszem ha látom kategória.

Inkább BitFenix Formula 550/650W vagy Be Quiet Pure Power 600W sima vagy CM kivitelben.

Videókártyával és procival mi lenne a baj?

Nincs egyikkel se gond, de ha nyáros veszed a konfigot addigra lesz új Ryzen széria, meg új közép és felső középsávos Radeon kártyák is, szóval igazából míg nincs meg rá a pénzed egyben felesleges tanácsot kérni azt illetően jól választottál-e.

Szigorúan upgradelhetőség szempontjából jelenleg AMD oldalon van a labda, mert a most kapható AM4-es lapokba bele fog menni az új széria javarésze.