Pc építés 150k-200k (vegyes használatra)

Sziasztok!
Szeretnék egy gépet a régi laptopom helyett, nem utazom sokat, ezért döntöttem a gép mellett.
A keretem nagyon max. 200k, az eszközt (nem profi) videóvágásra, képszerkesztésre és szabadidőmben alapszintű játékokra (Apex és hasonló ingyenes játékokra) használnám, de nem a gamingre lenne a gép.

Nincs sok kikötésem, mivel viszonylag új vagyok a témában, de mindenképpen SSD-t szeretnék bele (mellé még jöhet egy HDD is), nincs szükségem fancy világításokra (persze nem gond ha van, de elengedhető). Nem rendelkezem alkatrészekkel, melyeket szeretnék felhasználni.

Minden perifériám rendelkezésre áll, kivétel a monitor, de mindenképpen egy 1080p-s modellt fogok választani.

Minden választ előre is köszönök! :smile:

2 Likes

Szia!
Válaszodat nagyon köszönöm!
Ezt már átolvasgattam, de még arról sem tudok dönteni, hogy AMD vagy Intel (bocsi, elég kezdő vagyok).
Valamint gondolom itt (a bejegyzésemben) átfogóbb képet kaphatok egy, olyan gépről amire nekem szükségem van.

Amd jelenleg sokkal jobb árban.
200k-d van kiválasztod azt a gépet amit szeretnél. pcxnél megrendeled és 5k-ért összerakatot. te is örülsz és minden jó.

4 Likes

Szia! Köszönöm a válaszod!
Magamnak szeretném összerakni, mert úgy gondoltam nem annyira nehéz és átélném a saját “munkám” eredményét.
Az AMD-nél tudom, hogy kicsit más a csatlakozás az alaplapba, ezt nehezebb esetleg összerakni?

egyáltalán nem nehezebb csak más. mint egy autó kereke, az egyik 18 colos a másik 19.

3 Likes

Rendben, köszönöm szépen!

Szerintem spórolj még 1-2 hónapot, nagy az ugrás a Starter Plus és a Budget AMD között. Elég a gyári hűtő a Rszenekre. Hiába csak hobbi, kell a kraft a videóvágáshoz. Az építésnél a kritikus rész a cpu hűtőpaszta applikálása. Fórumon is találsz róla posztot, és rengeteg YT videó van róla. Minden más olyan, mint a Lego. Figyelj még, hogy a RAM-ok jó slotba kerüljenek és ne felejtsd el BIOS-ban bekapcsolni az XMP profilt.

2 Likes

Köszönöm!
Megkérdezhetem, hogy az XMP profil mire jó? :sweat_smile:

Az XMP nagyjából leegyszerűsítve: azon a sebességen fog üzemelni a RAM-od, mint ami a dobozra van írva. :smile:

2 Likes

Jó, köszi :wink:

Sziasztok!

• AMD r5 3400G 51000FT-ért
  • AMD r3 3100 38000FT-ért

Nézegettem és a 3100 mindenben jobbnak bizonyul, akkor mi lehet az oka ennek a nagy árkülönbségnek?

Az, hogy az R5 3400g-ben van egy integrált videokártya.
De ha raksz a gépedbe dedikált videokártyát, akkor sztem teljesen felesleges.

2 Likes

Rendben, köszönöm

Amd-t vegyél mindenképpen!

1 Like

Még annyi, hogyha el akarsz térni a build ajánlótól, akkor ha R3 részén maradunk a dolognak, akkor én a 3300X -et venném inkább, mert csak 1 CCX van benne, és sokkal gyorsabban is tud járni az a processzor.
Lényeg, hogy én inkább azt venném, vagy ha még kapni összespórolni egy 1600AF -re. Ha találsz, akkor utóbbi még jobban megéri.

2 Likes

Köszönöm a tanácsokat, én is szemeztem a 3300x-el lehet, hogy a végén még az lesz. :wink: