TheVR Fórum

Pc építés (180k)

Ezt senki se tudja megmondani.
Valószínüleg jó lesz, de 3 év múlva azért már fog izzadni az 1600AF.
(GPU cserés, tuti)
És a hosszú távon ja, a 3 év+ -t értem kb.
(De azt senki nem tudja előre mondani ebben a kategóriában, hogy meddig lesz jó, pl a processzor piacon marad e verseny és ilyenek, vagy hogy mikor érik el a bizonyos fizika határait is.)

Oké akkor e közül a kettő ram közül te melyiket ajánlanád?

Vagy tudsz jobbat? ( ami piros színű, mert az rohadt jól néz ki ) Ezeket támogatja a tomahawk max? Mert én nem találtam ram támogatós listát.

Vedd amelyik tetszik. :smiley:
Én a G.Skill -t venném, de csak azért, mert azt már többször ajánlottuk, a build ajánlóban is volt, és eddig nem nagyon panaszkodtak rá.

Ezek is mehetnek még esetleg:

A Crucial márka a Micron sajátja, azon nehéz lesz nem Micron chipeket találni.

Ha látok olcsóbban memória készletet amire nem 1 évet ad itthon a legtöbb viszonteladó, akkor beszoktam rakni az ajánlóba.

Ha ilyen nincs vagy az árkülönbség annyira minimális akkor bizony az ALZA-s Crucial készlet kerül ajánlásra mert azt szinte minden megeszi az A2-es PCB és a Micron E-die miatt. Na meg van rá 10 év soha véget nem érő garancia…

Az már csak added bonus, hogy 95% eséllyel mennek 3466CL14-et vagy 3600CL16-ot első sorban ZEN2 mellett. Így már akkor is fogható egy jó 10e Ft-tal drágább készlet plusz még akkor is jól jársz ha ZEN+ ról upgradelsz valamikor a jövőben.

Az ajánlóba kerülő összeállításokba próbálok arra törekedni hogy a lehető legkevesebb bolygatassal lehessen upgradelni őket. Ennyi.

4 Likes

Tudom, nem is azt mondtam, hogy nem Micron, de Micron -on belül még van szintúgy sokféle.

De amúgy világos, egyetértek. :slightly_smiling_face:

Mivel pénz szűkében vagyok,(ez nem igazán fog változni) szerinted melyiken lenne érdemes spórolni? Lapon vagy ramon?
A spórolós lap : Asrock b450 pro 4, a spórolós ram a Patriot viper 4 16 gb 3200mhz.
Eredeti alkatrészek: msi b450 tomahawk max és crucial ballistix 16gb 3200mhz.

Inkább a kettőnek a keverékét akkor már, mert a jobb deszka biztosan magasabb memória órajelet tud a későbbiekben.

Tomahawk + Patriot RAM.

@johnny04 3000 és fölötte mindegyik Ballistix készleten Rev. E/H. chipek vannak legjobb tudomásom szerint már elég régóta.

1 Like

Oké köszi. Amúgy most hogy van, biztos nem fogja támogatni a 4. gen ryzent a tomahawk? Mert ha mondjuk 3 év múlva cserélek nagyjából, akkor szinte biztos, hogy 4. gent vagy annál későbbit veszek. Akkor meg felesleges a későbbi upgrade miatt jobb lapot venni, nem? Kicsit túlgondolom tudom, csak a legjobbat akarom kihozni a pénzemből. Bocs, hogy eddig húzom ezt a topicot, próbálom befejezni, csak nem megy :slight_smile:

De fogja. Csak majd frissíteni kell 4.gen procival.
Ha nem lenne, nem mondanánk, hogy vedd azt. :smiley:

1 Like

Ha meg nem sürgős a vásárlás akkor a Tomahawk árában nézel egy B550-es lapot meg bele egy 3100-ast, aztán akkor később abba mindenféle kerülő út nélkül egy szimpla BIOS frissítéssel lehet beletolni a 4000-eseket és jónapot.

1 Like

De a 3100-asban csak 4mag/8szál van. Ez nem hátrány? És a b550-esek mikor kerülnek magyar kereskedelmi forgalomba? Lesz ugyanolyan árban olyan jó lap mint a tomahawk?

Attól függ, gamelni egyelőre ugyanazt tudja. Hátrány hogy B550-be nem mennek ZEN2-nél régebbi CPU-k.

De igazából 1600AF-el és egy B450 MAX-al is van hova bővíteni még 3000-es szériában is, ha még sincs kedved 4000-esre frissíteni.

3 Likes

Nos akkor végső, utolsó bejegyzés, ami után zárolható. Akkor így néz ki véglegesen a cucc:
Ryzen 5 1600af
Msi b450 tomahawk max
Patriot viper 4 2x8gb 3200mhz cl16 kit
Crucial bx500 250gb ssd
SilentiumPC SG1V TG
Seasonic core gc 500w gold
Sapphire rx 570 nitro+
Remélem ez így jó lesz! Köszönet minden fáradozásaitokért!

2 Likes

Így már fasza.
Amúgy…

De most komolyan? XD :joy: :stuck_out_tongue:

Sajnos már így is túlléptem a keretem.:confused:

Sziasztok!
Egy újabb kérdésem vetődött fel. Ugye a kinézett házban (SilentiumPC SG1V TG) van eleve 4 db venti. Ezekhez jár egy elosztó, meg még valamilyen másik ‘cucc’ amit nem igazán értek, hogy hogyan működik. Sajnos a gyártó honlapjától nem lettem okosabb. Ezt eltudná nekem valaki magyarázni, hogy hogyan működik, illetve hogyan kéne használnom, hova csatlakoztassam az alaplapon stb.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Losz manuálosz. :smiley:

De amúgy van benne 1db nagyobb elosztó.

Ezen van:

• 1db PWM bemenet ezt rádugod valamelyik tetszőleges házventi helyre a lapon.
  • 1db ARGB osztó, ezt rádugod a 3-pin-es ARGB csatira a lapon (ha van).
    Ha nincs ARGB header a lapon, akkor ott a mellékelt Nano-Reset ARGB KIT, az bedugod SATA tápra és rádugod a kapcsolós felére a reset-gombot a házról a másik felé meg az nagy elosztóba.
3 Likes

Itt az Addressable RGB LED Header az amit keresünk?
A lap Asrock b450 fatal1ty gaming k4.

Igen az, csak arra ügyelj hogy azon nagyon nem jó ha fordítva dugod rá.

kép

2 Likes