Pc építés 200.000 forintig (gamer)

Sziasztok! PC-t szeretnék összerakni alkatrészenként. 0-ról kezdeném, semmim nincs hozzá. Legfőképpen játszásra használnám, azon belül is FPS játékokra. Videókártyának GTX1650 supert szeretnék, nem tudom, hogy Asus vagy Gigabyte legyen-e, illetve azt sem, hogy az OC változata megéri-e. Processzornak I3-9100f-et néztem, illetve Ryzen 5 2600-at, de nem hinném, hogy megéri a 15-20 ezer forint felárat. Én szívesebben maradnék inkább az Intelnél. Ez a 2 alkatrész fix lenne, a többihez kérem a segítségeteket. Tényleg csak azokat az alkatrészeket szeretném belerakni a gépbe amik valóban kellenek bele, (ssd meghajtó és ilyeneket nem nagyon szeretnék belerakni, csak ha előnyös). Ha tudtok, akkor minden alkatrészt pontosan határozzatok meg, mert nem értek annyira hozzá.

Keret: 200.000 Ft
videókártya: GTX 1650 Super (esetleg OC)
processzor: legfőképpen Intel (pl.: I3-9100F), de lehet AMD is (pl.: ryzen 5 2600)

Ne legyen fix ez a két alkatrész szerintem
Ryzen 1600 AF
1660 Super, ez alatt kb RX580/90et vennék még mindig
2x8GB Ram
B450 lap
500W Táp

A VGA-n van a lényeg, ha kicsit tudsz még rá gyűjteni és belefér 100ezer erre az alkatrészre akkor ütős kis gép lehet.

De majd a többiek kijavítanak ha valamiben van jobb opció :slight_smile:

2 Likes

Ott a Build ajánló :

Kiválasztod a Starter Plus AMD -s konfigot , kihagyod belőle a procihűtőt és valamelyik háttér tárat és a vidikari helyére belefér egy sima 1650 itt érdemes a 2 ventisekre rámenni a Gigabyte teljesen jó. . Intelt főleg a 9100 at nagyon nem éri meg . Az SSD vel gyorsabb a rendeszered , hamarabb tölt be a játék viszont kevesebb tárhelyet kapsz ugyan annyi pénzért viszont ha úgy nézzük több FPS-ed nem lesz .

4 Likes

Szia @Falcon23!
Mi a baj a 9100f-el?
Szerintem az árához képest baszó:

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-9100F-vs-AMD-Ryzen-7-3700X/4054vs4043

Az fps értékek is érdekesek!

Mert 4 mag 4 szál as proci és már a 4 mag 8 szálas porcik is kezdenek megizzadni a játékok alatt ezzel szemben az 1600af egy 6 mag 12 szálas poroci brutál jó áron ami egy jó darabig még elég lesz neked ja és ha mondjuk pár év múlva ez a videó kártya kevés csak egyszerűen beleraksz egy nagyobbat és nem kell a fejed vakargatni hogy ez a proci mit vinne még el .Ha nézel teszteket már a 1650 super el is pár játékba nem hajtja ki 100% on a vidiakrit mert elfogy a proci erő .

1 Like

A lényeget kifelejtetted:

Már kint van a 10. gen, ami azonos áron jobb teljestítményt ad, de a socket nem kompatibilis, ergo a 9. gen döglött platform.

De igen, az AMD jelenleg ebben az árkategóriában sokkal jobb opció.

2 Likes

Köszi a választ!

Ez alapján az 1600af drágább és lassabb:
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-9100F-vs-AMD-Ryzen-5-1600AF/4054vsm563877

Én pedig most pont egy 9100F procit szeretnék egy új gépbe. Úgy gondoltam, egy jobb alaplap (Z390) és egy 1660 super elég lesz mellé, aztán ha nem elég a proci és lesz több pénzem, akkor a 9100F-et cserélem csak le.

Viszont a 10.genhez új alaplap és jobb hűtés is kell, mert nagyon melegednek, és sokkal többet is zabálnak…

Az összesben. :smiley:

@Esrohnoil már miért lenne jobb? :smiley: Csak a popularity -je jobb, az is csak azért, mert intel.
9.gen qrvára nem éri meg továbbra sem, halott platform.
Mellesleg a 9100f még a 1650 supert sem hajtja ki rendesen.
Hidd el, nem hülyeségre akarunk rábeszélni, hanem ponthogy a jóra, de ha nem fogadod meg a tanácsokat, akkor hiába kérdezel :wink: :slightly_smiling_face:

Egyébként ott a build ajánló, kiindulási alapnak teljesen jó.

Csak alaplap kell új. (9.“gen”, ami még mindig skylake, 2015 -ből) pont úgy zabál, és pont úgy melegszik. :slightly_smiling_face:

Ez ebben a formában csak féligazság.

Sokat javítottak a hűtésen, az IHS is vékonyabb lett, ergo ha megnézel egy azonos számú maggal rendelkező 10 gen procit, hűvösebb lesz mint a 8 vagy 9, azonos órajelen. Nyilván ha magasabb órajelen, folyamatosan turbo frekvencián nyúzod, fog melegedni, és zabálni is.

De azt semmifel nem fogod megoldani, hogy a 4 mag 4 szál kevés. A 9100 is csak addig gyorsabb mint az 1600AF, amíg az adott programnak elég a 4 mag. Amint nem, a teljesítmény szépen beszakad, ez főleg lagokban mutatkozik játékokban.

Valamint amíg a videokártyád nem valami erős darab, sosem fogod látni az átlag framerateben a különbséget, mert a videokártyád lesz a szűk kersztmetszet.

2 Likes

Köszi a választ.
Akkor mondjuk ez a konfig szerinted:

i5-9600k
Z390 Asus
1660 super Asus Rog
?
Valamint hozzátenném hogy Ray tracing egyenlőre nem kell!
Ja, és 1080-ban használnám… :slight_smile:

Figy, itt senki nem fogja neked azt mondani, hogy 9. gen procit vegyél, mert NEM ÉRI MEG.

Most ezt vagy elfogadod, vagy mész a saját fejed után. Végső soron a te pénzed, azt veszel amit akarsz.

Asus cuccok feleslegesen túlárazottak, erre ugyan az igaz, mint amit a 9. gen procira írtam. Amikor viszonylag szűk a keret, akkor nem a legcsillivillibre érdemes menni, hanem arra, ami a legjobb ár/értéket adja.

2 Likes

Oké hogy azt mondod a 9. gen nem éri meg, de ha nem streamelek, csak játszok, akkor bőven elég. Főleg 1080-as felbontásban.

Akkor itt zárható is a topik pazarlod itt az emberek idejét vedd meg a 9600k-t és legyél boldog vele ennyi.

@LengyelB2 lakatot ha kérhetnék.

Akkor vegyed :slight_smile:
Csak ha nem vagy kíváncsi a válaszokra, akkor nem tudom minek kérdezel. Eldöntötted mit fogsz venni, ha 20 ember mást mond, akkor is azt veszed. Nincs ezzel baj, csak akkor ne raboljuk egymás idejét feleslegesen egy fórumon, hanem irány a bolt :slight_smile:

1 Like

Miért 9600k? Miért nem a 10.gent veszed, és akkor upgradnél megspórolnál egy csomó pénzt?

Engedd el, ezt már végigbeszéltük…

2 Likes