PC építés ~200-220k

Sziasztok!
Potatoe laptopról szeretnék komolyabb PC-re váltani.
Magára a gépre 200.000-220.000 Ft-ot szánnék + monitor.

A fő cél a gaming.
A játékok amikkel játszok, játszanék:
CS:GO, Fortnite, R6S, PUBG.
A játékok mellett esetleg 3D modellezéssel foglalkoznék kezdő szinten.

Amire szükségem van:
-cpu
-ram
-alaplap
-videókártya
-hdd
-ház
-táp
-esetleg egy 120gb-os ssd az oprendszernek
-monitor

Márkákhoz igazán nem ragaszkodok.
A monitorról nincsenek elképzeléseim, örülnék ha ajánlanátok jó ár-érték arányúakat egy ilyen buildhez.

Amit a build ajánlóból kinéztem azok a Budget Plus - AMD, illetve Budget Plus - Intel.
Ezekről mi a véleményetek?
Ilyen célra megfelelőek?
Esetleg tudtok jobb buildet ajánlani?

Mindkettőt nyugodtan lehet venni, a hosszabb távú fejleszthetőség miatt én inkább az AMD-t venném. Teljesítményre kb egyformák, játéktól függően lehet pár százalék egyik vagy másik felé.

Az nem lehetséges, hogy a nemsoká megjelenő új AMD procik lejjebb nyomják a mostani AMD procik árát egy kicsivel?! Vagy a Ryzen 3-mat ez nem érintené?
Csak mint laikus kérdezem, mert ha ez így lesz, akkor talán megéri várni egy kicsit?! :open_mouth: :slight_smile:

Ryzen 3-at már lenyomta amennyire tudta a 2200G. Mehetnek még kicsit lejjebb az árak, bár már így is nagyon jó teljesítményt kapsz a pénzedért. Ha pedig kifogynak a készletek szerintem annyi is az 1. generációnak, nem hinném hogy egyszerre gyártanák a 2-kal túl sokáig.

Elvileg az AMD -t tovább fogod tudni fejleszteni, nem tudom mennyire lehet ennek hinni, de ja. Az intellel némileg (pár fps 10 esetleg 15) pluszt kapsz, de nem hiszem, hogy intel bácsi lesz olyan nagylelkű velünk, hogy a 10. Gen -t is erre a foglalatra hagyja. Azt vedd, amelyik neked tetszik jobban. :smiley:
Valamint a HDD-t én cserélném egy seagate barracuda -ra, vagy egy WD blue -ra, mert a Toshiba -t sokan szidják.

Esélyes hogy már a 9. sem ebbe a foglalatba lesz… :wink:

AMD pedig 2020-ig ebbe jön, tehát a Ryzen 3 még biztosan, a 4 pedig valószínűleg (nem tudom hogy értették a 2020-at, az abban az évben megjelenő proci is még ide tartozok vagy nem).

És akkor ez azt jelenti, hogy 2020 -ig akarják ezt a gyártási méretet tartani? Nem tudom…

A gyártási méretnek semmi köze a sockethez. A Ryzen 1-ek 14nm-en készültek, a 2-k már 12nm, a 3 már 7nm-esek lesznek ha minden igaz.

Az hogy a méret miatt kellene socketet cserélni csak az Intel hülyesége réges régen.

Áá értem.

12nm-es??? :hushed:
Eddig a 14nm++ volt a legjobb nem? Ez nagy előrelépésnek hangzik.

Ez a lényege a Zen±nak amire a Ryzen 2 épül, struktúrában nincs változás, csak a gyártástechnológiában, ezért tud hatékonyabb lenni -> magasabb órajel. Ez inkább csak egy modellfrissítés.

A nagyobb előrelépés a Zen 2 lesz amire a Ryzen 3-ak épülnek majd, jövőre.

Köszönöm szépen a válaszokat!
Ezek alapján jelenleg a BudgetPlus - AMD (a @johnny04 által ajánlott HDD cserével) illetve egyik ismerősöm által ajánlott build között gondolkozok.
Az ő tanácsa:
-Zalman Z3 plus ház
-AMD Ryzen 5 1600x processzor
-Cooler Master Hyper T4 RR-T4-18PK-R1 hűtő
-Gigabyte GA-AB350-GAMING alaplap
-Gigabyte GTX1050Ti 4Gb DDR5 videókártya
-Corsair 8Gb DDR4 3000 MHz Vengeance LPX Black RAM
-RAMPAGE 500W RMP500-80P 28729 táp
-Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX HDD

Valószínűleg mindkettőhöz egy LG 29UM69G-B monitort vásárolnék.

A két setup közül ti melyiket választanátok?
A monitor választásról mit gondoltok?

A tápot feljetsd el. Vegyél valami minőségit, ha nem akarod, hogy szépen lassan megölje a géped.

2 kedvelés

Kihagyod a Budget Plus-ból az SSD-t és belecsavarod az R5 1600X-et ha azt szeretnél, egy FSP Windale 4 társaságában. Kb. 220e lesz a vége.

Ha tuning is szóba jön, akkor alaplapból maradjon a Build ajánlóban is szereplő ASUS PRIME B350-PLUS, mert a Giga AB350-Gaming-en közel teljesen fapad a VRM. Olcsó lapnak híg a FET-je. :smile:

Corsair LPX-ből 3000 CL16 vagy 3200 CL16-ot vegyél. Prohardveren volt egy pár ember akinek stabilitás problémái voltak a 8GB-os 3000C15-ös készlettel.

Rampage 500W-os tápnak ötletem sincs kigyártja a belsejét. Török cég, kérdőjeles minőség, inkább kerülném… :sweat:

2 kedvelés

Tehát
-R5 1600x
-FSP Windale 4
-ASUS Prime B350 Plus
-2x4Gb DDR4 3200 Corsair LPX CL16
-Vagy a Gigagbyte, vagy az MSI 1050Ti
-HDD-ből 1Tb-os Barracuda, vagy WD Blue
-FSP Raider II táp (a 450W-os elég?)

Felesleges 1600X-et venni (főleg hogy megjelent a Ryzen 2). Vagy 2600 vagy 2600X, ezekhez van hűtő is így azt nem kell venni.

Táp éppenséggel elég, de én inkább 550W+ vennék gondolva a jövőre, ha esetleg beesne valami komolyabb videokártya.

1 kedvelés

Ezek az új Ryzen 5 procik igaz?
És ők lassan megjelennek az itthoni boltokban?
Mert ha igen, akkor ez olyan szempontból jó lenne, hogy kb 1 hónap múlva kezdenék bele a projektbe és akkor már vehetném a 2600-at vagy az x-et.

Igen.

Alzánál már kb 1 hete lehetett előrendelni. Azúj procikból az X-eket lesz érdemes venni, kb 9 ezerrel drágábbak, de sokkal jobb a hűtő amivel jönnek + alapban magasabbak az órajeleik. Csak arra kell figyelni hogy kérj az alaplapra bios frissítést hogy támogassa az új procikat.

Értem, köszönöm a választ!
Akkor úgy néz ki, hogy a végső build a következő:
-AMD Ryzen 5 2600X
-Gyári CPU hűtő
-ASUS Prime B350 Plus lap
-2x4Gb DDR4 3200 Corsair LPX CL16
-Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe
-WD Blue 1TB HDD
-FSP Raider II 550W Silver táp
-Cooler Master Masterbox MB600L ház

2 kedvelés

Itt az ideje, hogy újra hozzászóljak :smiley:
Megérkezett minden, sikerült megépíteni. Akadt 1-2 probléma, de orvosolva lett mind.
Az elmúlt 2 napban tesztelgettem és jónak tűnik minden.
Az a minőség amivel ezen tudok játszani leírhatatlan a laptophoz képest :smiley:
A monitor is eszméletlen jó. Egy LG 24MP59G-P-t vettem.

Ha jól gondolom megoldásnak csak egy hozzászólást tudok megjelölni, így bepipálom az utolsót, ahol összesítve lett a végső build.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

4 kedvelés