PC építés 200-260 ezer körül? (for gaming)

Sziasztok!
Nulláról szeretnék egy gaming PC-t összevarázsolni 200-260 ezer forintért.
( ± pár 10.000 forint nem számít)
Valószínűleg csak játékra lenne használva ( a PUBG-nek mindenképp futnia kell rajta)
Nézegettem configokat, de őszintén bevallom nem építettem nulláról gépet soha.
Intelem van jelenleg, de ha valaki megtud győzni a Ryzen is simán szóba jöhet.
Eléggé b.szó lenne ha minél több dolog világítana, de természetesén nem ez a fontos.
Monitorom sincsen azt is ajánlhattok, de azt nem kell bele számolni.
Azt se tudom hogy mire érdemes többet költeni GPU-ra vagy RAM-ra. :thinking:
Szóval ha valaki tud segíteni és leírja azt megköszönöm. :v:
(ui: Nemtudom hogy számít e, de nem most akarom még összerakni szóval hogy a GPU árak lehet csökkenek maybe.)

Itt nézz körbe, és mielőtt létrehozol egy új topic-ot nézd meg,hogy nincs -e hasonló!

1 Like

Akkor ajánlanám az én konfigomat:
-Táp: Seasonic focus plus 550 Gold
-Ház: Cooler Master masterbox lite 5
-Lap: Msi z370 Gaming Plus
-processzor: intel core i3 8350K
-procihűtő: Cooler Master hyper 212 evo, vagy BQ pure rock 120mm
-HDD: WD 1tb blue 7200rpm
-videókártya: vegyél használtan egy Gtx 780-at, vagy ha kapsz értelmes áron (50K) akkor 970-et. Én is ezt fogom.
Ennyi.
Ehhez majd egyszer fogok venni RGB ventillátorokat, és lehet, hogy szalagokat is.

Köszönöm :thinking::v:

Ha újonnan akarsz VGA-t 1050ti alá nem érdemes adni. Nekem egy gtx960 4gb-om ami a 1050ti vel egy szinten mozog. Pubg-ra elég competitive beállításokkal de én spec már lecserélném, főleg mert VR-ozok is, de ahogy te is írtad a VGA árak csúnyán elszálltak és választék sincs. Egy 140 ezres 1070 et meg nem veszek meg 250 ért. De a 1060 6gb-osok is egy +70k val drágábbak sajna. Nehéz ügy jelenleg. Jó kérdés, hogy mikor normalizálódik a helyzet, megmondom őszintén én várnék az építéssel a vga-k miatt, de az is lehet hogy nem fog változni a közeljövőben a helyzet. Én speciel ha most gondolkoznék a fejlesztésen 0-ról gaming miatt és tudnám előre hogy nem mennek lejjebb az árak, megmondom őszintén inkább konzolt vennék játékra, mert ez már a nem éri meg kategória.

Köszi a választ :raised_hand:
Egyébként a 1050 TI még beleférne (és valószínűleg az is lesz)
De hátha lejjebb megy a 1060 ára pár hónap múlva… Only Gods know🤔

Nem fog lejjebb menni már valószínűleg. Jön az új széria, inkább már azt lesz érdemes venni.

A 1050 TI még az utolsó kártya ami értelmes árba van.

A 1050Ti azért erősebb mint a 960, egyébként a 1050ti jó kártya lehet vele csapatni.

Volt nálam egy 1050ti tesztelés céljából, nem vettem észre különbséget teljesítményben.

Az én 960-am +4-5% Fps-d ad mint a rokonom 1050ti-a teljesítményben.