Pc építés (260 ezerből) Segítséget szeretnék kérni

Szeretnék egy gépet játékokra Pl: forza horizon 4, pubg. , GTA V.
Teljesen a nulláról kezdeném.
Szeretném ha lenne benne:

• 2x8 Gb ram

• 2TB HDD

• optikai meghajtó

• Processzor hűtő

Ezt 260 ezerből szeretném megoldani, pluszba nem szeretnék menni. A monitorom 1920x1200-as felbontású.Monitorom, egerem és billentyűzetem van. És a pcx-nél szeretném összerakni.
A segítségeket előre is köszönöm szépen.:grinning:

Segítségedre siet a build ajánló [mainstream amd]. Mellé még befér egy optikai drive is.

Én erre gondoltam, szerintetek jó? Kompatibilis minden mindennel? Jól fog működni? Alkalams lesz e játékra?

Pc-gép

Még mindig jobban jársz a build ajánlós setuppal. Gamingre a 2600-al magasabb órajelet kapsz és van mellé hűtő is. Ugyancsak jobb deszkát is, az A-s amúgy sem ajánlott annyira, tápból is jó ha van egy minőségibb darab több százezer forintos gépnél. VGA terén az 580 meg jobb ár/értéket képvisel most ilyen céllal. Ha az optikai annyira fontos és a házba nem is passzol usb-n még mindig megoldható.

Ilyen szempontból nem számít, de az egy B350-es lap

Az igaz, gyorsan görgettem felette, az Asrock sz.rakodott ilyen AB elnevezéssel is… de amúgy is 3xx chipset.

Oké köszi a választ és azt a gépet hol tudnám össze rakni?

De ha esetleg én maradnék a sajátomnál azzal se járnék rosszul ugye?

Megkaptad a választ. Elolvastad egyáltalán a build ajánlót? Nem véletlenül van megírva és hetente frissítve. Minek fejtik ki a srácok, hogy miért jobb az ajánlóban lévő build, ha utána nem hallgatsz rájuk? Így fölösleges megkérdezni, és erre topicot nyitni. Ha jól akarsz járni az első két válaszban minden benne van.

Összerakatni ugyan ott, a pcx-nél is tudod.

de nagyon rosszul járnál a tápról nincs semmi írva hogy bronz vagy gold stb lenne az 1060 fölösleges mert ugyan azért az árért vehetsz egy rx580-at amihez még lehet hogy még mindig adnak +3 gamet és még teljesítményben is jobb de amúgy ezt @maajsz is leírta de mindegy :smiley:

Oké, és akkor honnan vegyem meg a gépet? És esetleg a gépházat nem lehetne kicserélni egy olyanra amit én küldtem a képen kolink vaultra? Mert abba lehet rakni optikát is ami nekem szükséges lenne.

Külső optikai maeghajtót is lehet használni…
1060-at felejtsd el, a többiek már leírták, 1660/1660Ti, vagy rx 580 8gb.
Tápból jobb kéne.
HDD szar.
Processzor helyett inkább egy R5 2600. És inkább valami jobbféle B450 alaplap. Ja, és a 2600-ra nem kell hűtőt se venni.
De ezt is mondták már, hogy a build ajánlót vedd alapul, abból építkezz.

oké azt a adm mainstreamer gépet ajánlottál és szerinem azt fogm de nem tudom hol vegyem meg . Mert ha a pcx gépösszerakóba beírom akkor pl a memória az nincs. Ja és a én 16 gb ramot raknék bele .

Akkor a 16-hoz kicsit toldani kell, ott a HyperX vagy olcsóbban az Aegis, mindkettő rajta van a deszka QLV -jén.

miért fontos ennyire az optikai meghajtó számodra? btw ahogy már többször is irták lehet külső optikai meghajtót venni és szerintem jobban járnál vele

Ha azokat amiket elküldtem megveszem külön ahonnan lefotóztam és összerakatom egy üzletbe úgy is jó?
Ja és akkor a gépház helyet amit küldtél.

Így is megfelelő lesz?

És a videókártyához tényleg jár 3 ingyen játék?

Összeraktam az ipon-nál

Ezek azok a termékek amiket ajánlottatok ugye? Az amd mainstream pc konfig?

Szerintetek amit összeállítottam a segítségetek által gépet az iponnál ahhoz jobb lenne ez a gépház?