PC építés FHD játékokra és videószerkesztésre

Sziasztok!
Szeretnék egy időtálló PC-t építeni játékra és Photoshop/Premiere Pro szerkesztésekre.

Leginkább az intel/nvidia kombót preferálom, de kezdenek meggyőzni az amd konfigokkal is. Összeraktam egy gépet konfigurátorban, de túl drágára sikerült:joy:
(Szeretném ha viszonylag friss hardver lenne ~erős VGA-val, 16GB rammal (egy slotban, hogy tovább lehessen majd bővíteni). Összehasonlítottam az i5-9400F-et és a Ryzen 7 1700X-et és az i5 egy kicsivel jobb (újabb) és 10 ezer Ft-tal olcsóbb is, ezért választottam az Intelt.)

Tudnátok segíteni kihozni egy FHD játékokra és videószerkesztésre alkalmas gépet a teljes mondókámtól függetlenül, lehetőleg 200k környékén? Nem nagyon sürgős.
Előre is köszönöm a segítséget!

200k nagyon szűkös ilyen felhasználásra.

Ha Adobe programokat akarsz használni, eleve felejtsd el az F-es procikat, mert nincs bennük igpu ami nagyban gyorsítja a rendert. Tehát csak normál vagy “K”-s proci játszik.

16 gb ram mindenképp a minimum ilyen munkára. És itt már el is érkeztünk oda hogy egy jobb videokártya (1660) már nem fér bele az árba.

A sima 9400 70 körül van, van hogy kicsit kevesebb (alzán most 67)
MSI B360 Mortar alaplap (kell rá bios frissítést kérni!) 30 + a frissítés ára
16 gb 2666mhz ram 25
MSI 1660 Armor OC 81
240-es SSD-t kapsz 10 körül
1 tera hdd 12
valami normálisabb 550W táp kb 30
Gépház 20-30

Ez olyan 280-290 ezer, és még mindig fapados alaplap ami csak 2666mhz ramig támogat, 6 mag 6 szálas proci, és a legolcsóbb új generációs nvidia kártya. Tehát minden lesz, csak időálló nem.

Ha időálló gépet akarsz, szerintem várd meg az új Ryzeneket, és akkor vagy azokra vagy olcsóbban a mostani 2. gen Ryzenekre lehet lecsapni (esetleg az elsőre), valami jobb B450 alaplappal, 16gb rammal stb, de olcsóbbnak sokkal olcsóbb ez a kombó sem lesz, csak épp sokkal tovább fejleszthető, és kezeli (sőt igényli) a 3200mhz ramokat.

És olyat lehet csinálni, hogy először megvenni olcsóbban és utána lassan fejleszteni? Pl. erős alaplap, gyengébb és olcsóbb cpu, kevesebb ram stb. Ezt később le lehetne cseréni 9.gen i5-re, ramot bővíteni.

Lehet, de minek. Intelnél sokat lehet bukni az ilyen majd fejlesztemeken.
Sporolj még aztán kész. Úgyis itt a nyár lehet menni dolgozni aztán hajrá :smiley:

Csinálni lehet, csak összességében sokkal többe fog kerülni a végén.

Rendben, köszi!:grinning: