Pc Építés meglévő részekkel, tápegység kérdése

Sziasztok! Jelenleg ezzel a configgal van egy PCm:
CPU: Intel Core i3-6100
GPU: Nvidia GTX 1060-3GB
SSD: Samsung 850 Evo 250GB
HDD: WD Green 2TB (2012)
RAM: Kingston HyperX DDR4 2400 C15 2x4GB
MBD: Gigabyte GA-H110M-S2H
2 helyen lakok egyszerre jelenleg és szeretnék még egy Pct a másik helyre, ami főként mindennapos használatra kellene, de ha már veszek Pct és költök rá, inkább költök többet és akkor egy jobb gaming pcm lesz, a jelenlegit meg használnám mindennapi tevékenységre. A keretem korlátozott, úgy kb. 200 ezer forint körül, így a videokártyát és a HDD-t átteném ebből a buildből és aköré építenék egy másikat, főleg a fórumból merítve az ötletet úgy, hogy ha egyszer úgy döntök, hogy veszek egy jobb videókátyát, ne kelljen másra költenem csak a gpu-ra, jelenleg ezt néztem ki:
CPU: Intel Core i5-9400F 53 e Ft
SSD: Kingston SSD A2000 500GB 27 e Ft
RAM: Crucial 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey 28 e Ft
MBD: Gigabyte Z390 UD 41 e Ft
Tápegység: Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular 37 e Ft
Ház: SilentiumPC Signum SG1 TG 15 e Ft
Ennek az ára Alza.hu ról rendelve mindent jelenleg: 198 930 Ft
Mivel nem igazán értek ehhez és sohasem építettem eddig PC-t érdekelne, hogy van e bármilyen javaslat, tanács, ami esetleg javítana ezen a builden vagy esetleg más alkatrész javaslat ilyen árkategóriában, valamint kérdéses számomra, hogy kell-e ekkora tápegység, mert a jelenlegi összeállításhoz tudom, hogy sok, de ha az elkövetkező pár évben szeretnék venni videokártyát azokhoz szükséges ekkora tápegység igaz? Valamint nem tudom, hogy ha addig ezt a tápegységet használom, sokkal nagyobb lesz az áramfogyasztás vagy csak annyit használ el amennyire szüksége van? Elnézést, ha alap dolgokat kérdezek, nincs tapasztalatom ilyen témában.

A válaszokat előre is köszönöm.

Az SSD és a merevlemez jó. Proci, alaplap nem éri meg, memória pedig szintén drága más kitekhez képest. Ezekkel sokkal jobban jársz. És egy ezressel drágábban tudsz venni teljesen moduláris tápot. Ezekkel elvileg 201k körülre jön ki a konfig, és jelentősen jobb teljesítményt kapsz.

5 Likes

Köszönöm szépen az ajánlást :grin: és ahogy látom ez a maxos alaplap, akkor bios frissítéssel sem kell bajlódni ha jól tudom. Akkor a tápegység nem baj, hogy nagyobb mint amilyenre a jelenlegi buildnek szüksége van? Jobban megéri most egy nagyobbat venni, ami többet fogyaszt jó pár évig, vagy érdemesebb most egy kisebbet venni, aztán majd amikir lesz gpu upgrade egy nagyobbat? Vagy nem is fogyaszt többet?

A táp annyit vesz fel a falból, amennyi a gépnek kell, tehát nem fog folyamatosan 750W-ot enni. Viszont túlságosan fölé menni sem szabad, pl ehhez a konfigot egy 1200W-os táp már overkill lenne, és nem lenne elég hatékony.

1 Like

Köszönöm szépen a gyors választ :grin:

Szívesen. Van még kérdésed? :slightly_smiling_face:

Ha már így felajánlottad :grin: kicsit félek az üveg oldallaptól, esetleg tudnál ajánlani ehhez a confighoz másik házat aminek nincs üveg oldallapja? Ugyanis a lábam mellett lesz valószínűleg a számítógép és félek, hogy egy gyengébb pillanatomban, vagy játék hevében betérdelem :sweat_smile:

Nem tudom, elég ritka hogy valaki üveglap nélküli házat akar. Esetleg nézz körül a Corsair, CoolerMaster, Fractal Design oldalán. Nem jut eszembe egy ház sem.

Akkor marad ez :grin: így is köszönöm a segítséget :blush:

1 Like

Esetleg nézd meg a Build ajánlót, hátha találsz valamit

1 Like

Na megrendeltem mindent abból amit írtál, annyi h a kingston a2000 helyett egy adata sx8200 pro 512 gb os ssdt rendeltem, igaz az is kompatibilis ezzel az alaplappal? Vagy egyáltalán van olyan ssd ami nem kompatibilis? xd Nem igazán vágom. Egyébként valószínűleg kedden rakom össze magamnak a gépet aztán pöröghet a masina :smiley:

Nem igazán értem hogy miért azt vetted, de működni fog.
Mi lett a végleges konfig?

Igazából ugyanannyiba került a kettő, és a pc build ajánlóban az eggyel jobb kategóriába esett.
Végleges build:
CPU: AMD Ryzen 5 3600
SSD: Adata sx8200 pro 512GB
RAM: Vulcan Z Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
MBD: B450 TOMAHAWK MAX
Tápegység: FOCUS PLUS 750W Gold Modular
Ház: SilentiumPC Signum SG1 TG

1 Like

Na összeraktam megy minden, csak egyes benchmarkok alatt a proci hője felmegy 90 fokig, nem tudom h most én csináltam valamit rosszul vagy alapból ilyen. Van egy videó amin láttam h stock hűtővel 3900 mhz re lockolva 82 fokos, de az enyém 90. Mit tudok tenni ilyenkor? Arra gondoltam hogy leveszem a proci hűtőt és megnézem jól raktam e rá. A házban jól vannak bekötve a ventillátorok, mennek, cpu hűtő is pörög.
Itt van a videó amiről beszéltem:
https://www.youtube.com/watch?v=M6z6BCovVkQ&t=334s

Lehet hogy nem szorítottad rá rendesen, vagy rosszul van beállítva a venti. Mindenesetre korrekt hőmérséklet, játékok közben nem lesz ilyen magas valószínűleg

Akkor ez nem jelent problémát? mert szerintem amikor 90 fok környékére ment akkor lentebb vett az órajelből hogy hűljön. Meg néha szoktam videót vágni ugye az kipörgeti a procit, hosszútávon nem okoz gondot ilyen túlmelegedés? valamint rosszul beállítva az azt jelenti hogy fizikailag nem jó írányba fúj vagy kell valamit szoftveresen állítani rajta? mindjárt megnézem gamek alatt mennyire megy fel

áh 90 fok van a siege alatt is, az azért nem kellene, csinálok egy új témát, ezzel kell kezdeni valamit