PC építés(processzor, ram, alaplap)

Így van ez igaz, de nem mind1 ,hogy egy régi gen.-ba fejleszt vagy egy újba pl i7-8700K-ra. :slight_smile:

1 Like

Alapvetően egyébként prociban ugranék egy lépcsőfokot és az i5-8400 -at venném. Alza-nál 70k, igaz nincs készleten de megrendelik ha úgy adódik.

Ezt tekintve gyorsan elfelejteném az i3-8350k -t. :smiley:

2 Likes

Nem olyan rossz az az i3, ráadásul tud is rajta húzni elég könnyen, meg a 8400-on nem nagyon.

Nem mondtam, hogy rossz a proci, az ára nem a legjobb mikor szinte ugyanazért az árért az i5 6 magos. Persze nem lehet tuningolni, de hova kéne tuningolni amikor 4GHz-el is tud menni a saját boost-jával? :thinking:
Az szerintem elég lesz egy darabig 6 magon… :smiley:

1 Like

Gamingre tök felesleges a 6 mag, az i3-mal meg spórol vagy 15 ezret, és várni sem kell rá. Szerintem nem sokat nyerne a 8400-al, ha i5 akkor inkább 8600K, de az lényegesen drágább is.

1 Like

Sziasztok,

Bocsi de én is egy kérdést fogalmaznék meg.
Én is procivásárlás elött vagyok kaptam is tippeket de ahogy olvasom a gondolatmeneteket szerintetek nem túl jó vétel a Intel Core i3-8350K 4GHz vagy az INTEL Core i3-8100 3.60GHz egy Gaming gépbe jelenleg ?

Az én problémám hogy a keretemet a gép amit vennék kb kimaxolja így egy olcsóbb processzort kéne találnom ami kb 1 évig megbirkózik mindennel. Mert 1 év múlva úgy is szeretnék egy Harcdore Pc-re fejleszteni cserélni a 1060 as kártyát 1080 TI re stb.

Szóval 1 évre ti bemernétek vállalni valamelyik i3-as Procit ?

Üdv!
Persze simán.

Gamingre simán elegek.

1 Like

Ha játékra kell akkor simán mehetnek az i3-ak, Főleg, hogy belátható időn belül lenne upgrade és, hogy az új generációs i3 már 4 maggal rendelkezik ami eddig az i5-re volt jellemző.

Ezt a kérdésed viszont simán feltehetted volna a már korábban indított topikodban is, mivel gondolom ugyanarról a pc-ről van szó. Megdoblak (persze csak elméletben) egy kis segítséggel a fórumon való evickéléshez, mivel amúgy is írtad, hogy új vagy. :slight_smile: Link: ITT

Én is támogatom az i5 8400 koncepciót, csak az Alzánál nem tudom mit jelent “Kérés esetén megrendeljük” opció, mert november 22.-én rendeltem meg és még mindig semmi nem történt. :confused:

2 Likes

Na a i5 8400 engem is érdekelne. Nem ír semmit arról hogy mi van a rendeléssel?

“Előkészítés alatt” nov. 22-e óta.
Hát, kérdéses. :confused:

Máshol pedig sokkal de sokkal srágább

Én egyetértek @vmarci17 val. Szerintem ha már i3 akkor 8100… vagy akkor már i5 8400.

Az én problémám hogy a keretemet a gép amit vennék kb kimaxolja így egy olcsóbb processzort kéne találnom

Hát az i3 8100-tól olcsóbbat nem fogsz tudni Intel terén beletenni, alaplapnak pedig akkor is kell egy MSI Z370-A PRO 35 ezerért…
Így olyan 71 ezer körül van.
A Be Quiet! Pure Power 10 CM 500W-os tápot én is támogatom.
Memóriából meg… hát ilyen árak mellett nehéz ajánlani. :smiley:
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CMK16GX4M2A2400C14R -56K

1 Like

Megkérdeztem az Alzát, hogy mi a helyzet ezzel a beszerzéssel kapcsolatban:
"Üdvözöljük!

Ez azt jelenti, hogy nincs nálunk sem raktáron, vagyis az tellik időbe amig a gyártó kiszállitja hozzánk. Ennek idejét sajnos nehéz előre meghatározni, két héttől több hétig is eltarthat.

Ha bármilyen további kérdése lenne, forduljon hozzánk bizalommal. "

1 Like

Hű, hát ez remek. :confused:

1 Like

Nálad történt azóta valami az Alzánál?

Az eredeti termékkel kapcsoltban nem sok, ugyanúgy “Várunk a termék beérkezésére…” szöveg van.
Viszont ha jól emlékszel tegnap láttam egy bontott darabot belőle, arra lecsaptam és holnap megyek átvenni. 70 helyett 54 volt ha jól emlékszem.

1 Like

Uhh… Mázlista…
Én elgondolkodtam azon is hogy inkább veszem a 8600k-t drágábban. Csak mert karácsonyig jó lenne ha lenne gép.

Sokáig én is hasonló állásponton voltam, de jövőre fejleszeném egy i7-8700K-ra, addig valamelyest mérséklődik az ára is.
Igen, ez mázli volt, de jól jött. :slight_smile:

1 Like