TheVR Fórum

Pc építés "régi CPU, GPU vs új"

Sziasztok most szeretnek konzolról váltani pc-re ezért szeretnék építeni egy új gépet (régebben pc-n nyomtam).
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megérné megvárni az új processzort és a videokártyát?
A mostani build amit szeretnék:
CPU: AMD Ryzen 9 5900x
GPU: ASUS Radeon RX 6900 XT TUF Gaming
Alaplap: ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero
RAM: Corsair CORSAIR 16GB Vengeance RGB Pro SL DDR4 3200MHz
Csak a fontosabbakat írom ki.
A válaszokért előre is köszi.

Semmilyen szempontból nem éri meg most gépet építeni.

Teljesen elmebetegek az árak, főleg GPU fronton, de ha gamingelnél, akkor a proci, alaplap és igazából a 6900XT is az indokolatlan kategória, + nemsokára jönnek az új procik mindkét gyártótól.

Én is idénre terveztem, de helyette inkább vettem egy PS5-öt, és nem bántam meg a legkevésbé sem.

3 Likes

Tudom hogy hamarosan jönnek, CPU 2022 február, április körül azzal még nem is lenne gond, de a GPU-t ahogy olvastam 2022 október fel tervezik piacra dobni az meg még nagyon messze van, és ha még beleszámoljuk, hogy valószínűleg nem az első körben fogok hozzájutni. Ezért is kérdezem, hogy lenne akkora különbség a kettő között vagy sem?

Idén november az :wink:

GPU/chip hiány végét jelenleg 2022 végére prognosztizálja az AMD, ergo addig valószínűleg maradnak a magas árak.

A következő GPU generáció a high endben brutális nagy ugrás lesz, mivel AMD oldalon szinte biztos hogy átállnak MCM-re, mint a prociknál, tehát egy GPU-n belül lesz 2 (vagy később akár több) mag, amik külön külön is erősebbek lesznek mint a 6900XT, szóval ahhoz képest lehet számítani egy 100%+ teljesítményre, és persze az nVidia sem akar majd lemaradni.

5 Likes

Sziasztok!

Bocsánat, hogy így belepofátlankodok, de hasonlóan én is terveznék gépet újítani, csak a magas árak miatt nem teszem.
És emiatt nem is akarok új topicot nyitni. :smiley:

Szóval, ha jól értem (én nem követem ezeket a híreket külön), akkor előreláthatólag 2023 eleje már reálisnak tűnhet arra, hogy a GPU és egyéb árak is normalizálódjanak? (ráadásul még sokkal erősebbek is lesznek)? :smiley:

Szóval, 2023 elején már reális lehet, hogy ismét normális áron lehessen gépet venni? :slight_smile:
Legalábbis ez várható a jelenlegi előrejelzések szerint?

Igen, már amennyire manapság 1,5 évre előre lehet jelezni bármit.

A lényeg, hogy most csomó új gyár épül, ezek általában 18-24 hónap alatt kezdenek el termelni, ezektől várják a javulást.

3 Likes

Arra a GPU árcsökkenésre annyira nem appelálnék. Emlékezzünk a 10-es szériánál nagyából ugyan ez volt és annak is az lett a vége hogy maradtak az árak mert ennyiért is megveszik alapon.

1 Like

Ez tuti benne lesz, tehát olyan árak, mint a 10-es szériánál, biztos hogy nem lesznek. Viszont a jelenlegihez képest csökkenni fognak valószínűleg.

2 Likes