Pc épités segítség

Sziasztok, szeretnék egy új gépet összerakni, csak egy kicsit elakadtam
CPU:AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz
GPU:GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti GAMING OC 6GB GDDR6
RAM:2x HyperX Fury Black 8GB DDR4 3000MHz CL15
Alaplap:
Táp:
Ház:
Alaplapot, tápot és házat még nem sikerült választanom, ebben kellene egy kis segitség.

2 Likes

Amit írt meteoric az is jó de szerintem egy MSI b450 tomahawk Max az jó alaplap lenne egy fsp 650 táp, vagy egy corsair persze 80+ gold illetve valami nzxt h500 ház lehetne, de valami fractal design is jó ház.

Ne külön vedd őket, kitben

Msi B450 A PRO MAX
Seasonic Focus+ 650w/550w 80+ gold
Nzxt h500 vagy Silentiumpc Signum sg1

Itt van a watt https://outervision.com/power-supply-calculator kaluklátor amit már valaki kitett egy másik táp témában.

Azért veszem külön, mert ugyan az a ram 2x8 as kittben drágább, mint ha 2x venném meg külön a 8 gb t

Nem véletlenül árulják KIT-ben, azok biztosan fognak működni egymással. Ha külön veszed őket, akkor előfordulhat, hogy valami apróság, pl sub timing nem egyezik és máris vagy nem indul el egyáltalán a gép, vagy ha el is indul okozhat kellemetlenségeket… Elég érzékeny ilyen téren a DDR4, szóval inkább KIT-ben vásárold, ha az ilyesmit el akarod kerülni, az a biztosabb.

1 Like

Vagy valami nem apróság, pl hogy egyből különböző flash chipek vannak rajta. Ezért kell kitben venni

2 Likes

Nyilván az is előfordulhat. De azt akartam mondani azzal hogy apróság is okozhat problémát. A lényeg ugyanaz.

1 Like

Apró jó tanács, ne CL15-öt vegyél ebből. Erre és 3000CL15-ös Corsair készletre (főleg V5.30 előtti kiadások) is sokan panaszkodtak Ryzen mellet, nem volt az igazi.

Ha valami olcsóbb, relatíve low-profil és kinézetre nonsalant modulok kellenek, akkor ajánlom ezt a szériát:

2 Likes

Nálam is sok probléma volt vele, ha ilyen a HyperX kit is, akkor rémálom lesz :smiley: