PC építés stream-eléshez

Sziasztok!

Pc próbálok építeni, nekem játékokhoz kellene mint pl.:
rust gtarp fortnite r6 forza5
és közben streamelni szeretnék ez a konfig jó erre?

Ha nem akkor min változtassak?

Alaplap: gigabyte b450m gaming
Ram: kingstone 16gb 3200mhz
Táp: fsp hydro pro 700w
Videokartya: 1650 4gb
Processzor: ryzen 5 3600

Köszi a segítséget

Streamhez kicsit necces a konfig, a 1650 alapból sem valami erős kari, ráadásul mivel még a régebbi nvenc kódoló van benne, ha erről streamelnél beeshet rendesen a teljesítménye. Ha meg cpu-ról kódolnál ott a 3600 ugyan nem rossz proci, de a 6 mag határeset, viszont a 8 magosok meg még gyatrább áron mennek.

Talán a hónap végéig érdemes várni, akkor dropol a 3050, bár nem sok remény van rá, hogy épeszű áron jön de ha nem lesz túl messze a 1650-től akkor inkább arra érdemes benevezni. Azzal már némi kompromisszummal streamelheted ezeket a játékokat.

3 Likes

Nem valami jó konfig .
Alaplap vacak ,a táp … elmegy de ha már ennyit kiadsz érte nem sokkal drágábban kapsz jobbat is . Ramokat is érdemes cserélni .
Alaplapból nem sokkal dárgább viszont jobb lapok : -
MSI B450-A PRO MAX vagy MSI B450 Tomahawk Max
bár én még rászánnék picivel többet erre a lapra : ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
Táp ból pedig : - Seasonic G12 650W 80 Plus Gold (most alzánál kb ugyan ebben az árban van mint a kinézett fps ).
Ram nál pedig Curical Ballistic 2x8GB 3200Mhz (Ryzen-hez erősen ajánlott ezek a ramok )
Azt hogy streamelni mennyire fogsz tudni ezzel a konfiggal … nem biztos hogy valami jól fog menni .

1 Like

Mennyi az anyagi kereted? (csak a gépre)
Milyen minőségben szeretnél streamelni? (720p, 1080p)
Van már alkatrész ami megvan?

3 Likes

Állítólag 200e lesz átszámolva az ajánlott fogyasztói ára.
Nekünk erre jön a benga áfa + mélyrepülő forint. 260e alatt nem várnám.

5 Likes

300ezer forintot szánnék rá.
Átgondolva nem streamelnék, hanem videokat csinálnék játék közben.
Nincs meg még semmilyen alkatrész.

image

Ez a konfig legyen a kiindulási alapod, ezen változtathatsz ezt azt, pl nekem tökéletesen működik az amd saját hűtője. a ház lehet sokkal olcsóbb, és tápon is lehet spórolni 5-7 ezret. Így lehet kijőn egy jobb videókártya is!

1 Like

No, akkor mond már el, hogy hányan használjátok ezt az account-tot? Mert, hogy nem egy személy van mögötte az is biztos.

1660 már nincsen baráti áron

Remélem arra gondolsz, hogy pl. itt kicsit olcsóbb:

Tényleg?! 1db videokártyát mondj ami van baráti áron. Csak egyet. :smiley:

Nem neked írtam, hanem a kérdezőnek.
(viszont ezt a kártyát viccnek sem ajánlanám, még a GTX 1050 szintjét sem hozza)

ennyiért jelenleg ez van

1 Like

Én tudom, nekem ne mond. :slight_smile:

Ha csak videót szeretnél rögzíteni, és utána megvágni, tehát nem live-ban menne, akkor elég egy olyan gép, ami a játékokat el képes futtatni neked elfogadható minőségben. Ebben a többiek tudnak segíteni, illetve tényleg ott van a build ajánló.
Szoftveresen a felvételt meg tudod oldani: Nvidia Shadowplay (átnevezték valamire, de így megtalálod) nagyon szépen tud felvenni képet, illetve a dxtory program is tud rögzíteni gyenge gépen is (majdnem losslessre képes), csak a bitrátát magasra kell húzni mindkét esetben. 1080p-ben min. 45000 kbps-ben érdemes kodektől függően.

Streamhez egy erősebb gép kell, mert alacsonyabb bitrátán kódol a gép majdnem realtime-ban.

Jó napot! Gépet szeretnék vásárolni. Keretem300-400ezer ft közé esik. Én játszanák a pc-n és közbe videokat vennék fel obs el és azután megvágnám ezt (sony vegasba vagy eppen valamelyik vago programba) köszönöm a segítséget az uraknak

1. Kereső
  2. Build ajánló
  3. Rosdz kategória
  4. Íráskép
4 Likes

@P_D_1 ami tőlem tellett azt javítottam. :smiley:

3 Likes

Segítek.

1. Lépés: kereső

2. lépés:
    PC építés (Kérlek, kérdezés előtt olvasd el! ) - #4

3/4 lépésben nem tudok segíteni.