Pc építés, videókártya kiválasztása

Sziasztok!

Éppen új számítógépet építek össze és nem tudok dönteni a videókártyáknál.

Processzor: Ryzen 5 2600X
Ram: 32 GB
Táp: 700W
Merevlemez: 2TB

A videókártyánál vagyok gondba: RTX 2060 6GB vagy a másik opció az rx 5600 xt lenne.
Jelenelg nincs készleten az rtx 2060 és az lenne a kérdés hogy megérné-e esetleg arra várni vagy az rx 5600 xt is ugyan olyan jól szuperálna?

A két opció közül a 2060-at javaslom, azért még találni pár helyen, de ha tudsz várni akkor a 3060 ti-t céloznám meg inkább, ha normális áron elérhető lesz.

1 Like

A többi alkatrész is érdekes lehet. Build ajánlót átnézted már?

Ezekből szoktak jönni az érdekes woo-doo dolgok… :smiley: (így kell ezt írni?)
Illetve a konfig többi részét is leírhatnád a biztonság kedvéért, mielőtt saját maga húznád csőbe :smiley: :wink:

3 Likes

Én is arra hajaztam csak neztem videó összehasonlításokat a két kártya között és fps be nem igazán láttam olyan nagy eltéréseket, vagy meg akkor az rtx 2060 super verziójára gondoltam. Az rtx 3060 ti tényleg nem lenne rossz, csak nem tudom mikor megy le annyira az ára.

Igazából a többö már megvann azért is nem részleteztem annyira, mert jelenleg a régebbi gtx 1060 6Gb os kártyát hagyom benne amíg nem tudom hogy a fenti két kártya közül ( vagy ha van valami árbés teljesítményben is hasonló kártya) melyiket rakjam bele.

Igen elolvastam és ott pl láttam hogy az egyik részél ajánlja a rx 5600 xt gameinget és még azon is gondolkoztam.

Szia, én a helyedben nyújtóznék egyet 2060 Super felé. Én R52600X, 2060 Super kombót használok, és hasít. Plusz a 2060 S egy alap 2070 fölött van benchmarkokban, ami már egészen rendben van. :slight_smile:

2 Likes